Huawei'nin Windows Phone Geleceği

 • 26 Ağustos 2014
 • 795 Okunma
 • 13 Cevap

 1. Huawei Windows Phone ürünlerinin geleceği beklemede...
  Huawei Tüketici İş Grubunun başındaki CEO Richard Yu, yeni bir röportajında Çin merkezli akıllı​
  telefon şirketinin tüm Windows Phone ürün geliştirmesinin beklemeye alındığını söyledi.

  Wall Street Journal ile bir sohbetten, Yu'nun şu sözleri aktarıldı:
  "Biz Windows Phone işletim sistemini güvenerek kullandık. Fakat tüketicileri Windows Phone satın almaya ikna etmek güç oldu. Bizim için kârlı değildi. Biz bu telefonlara yönelik iki yıl boyunca para kaybediyorduk. Yani şimdilik biz yeni Windows Phone'ların herhangi bir bültende koyulmasını beklemeye karar verdik."

  Yu, Google'ın Android işletim sisteminde dediği varlık olarak tek seçenek olmasında Huawei'nin hâlâ bazı endişelerinin var olduğunu ancak şirket için görünüşe göre iş bu noktada başka seçeneğimiz yok şeklinde hissettiriyor diye ekledi.
  Huawei'nin son Windows Phone cihazı Kasım 2013 yılında tanıtılan Ascend W2 oldu. Şirketin halef olarak Ascend W3 tanıtmayı planladığına dair söylentiler vardı bu yılın başlarında, ama hiçbir zaman gerçekleşmedi. Yine bir başka söylenti de Huawei hem Windows Phone hem de Android aynı zamanda çalıştırabilecek bir telefon tanıtacağı iddia ediliyordu, ama bu iddia hızlı bir şekilde yalanladı.

  Kaynaklar: 1, 2
   


  Yazan: beats
  Son düzenleme: 5 Eylül 2014
  bulutsuzgece ve Aybin.Kilic bunu beğendi.
 2. 2 yıl para kaybettik !
  Söyleme bak. Microsoft'un yapmış olduğu yardımlar neyin nesi? Lisans parasına hiç değinmeyeceğim bile.
  Huawei andro piyasasında ürettiğin donanımlı modelleri bide wp sektöründe deneseydin ya.
  Amannnn boşver ya Huawei git az ötede kumda oyna. Varlığın eksik olsun yeter.
   
  iPhone ile gönderdi
 3. Çeviride konuya direkt giriş yapmış olabilirim :) ama üç aşağı beş yukarı bu cümleler.
   
  Aybin.Kilic bunu beğendi.
 4. Zarar ettik diye de çevri yapılabilir. Ama söylem tarzı hoş değil. Kaldı ki Microsoft tüm mobil telefon üretici firmalarına wp sektöründe yer alması için büyük kolaylıklar ve gerekli desteği sağlıyor.
  Gören de huawei andro piyasasında lider sanacak.
  Zte firması gibi ucuz telefon üretip Türkiye'de firma bazlı fahiş fiyatlarla satmaya devam etsinler. Nasılsa her topalın bir alıcısı vardır.!!!
   
  iPhone ile gönderdi
 5. Aslında diğer firmaların piyasada zorlanmasında Windows Phone tüketicilerinin genellikle ve daha çok Nokia'yı tercih etmesinin de önemli payı var.
  HTC de kendine WP pazarında yer edinmeye çalışıyor ama Nokia'nın WP'deki hegemonyasını kırmak oldukça zor.
   
  Basteryus, Aybin.Kilic ve beats bunu beğendi.
 6. wp Nokia fanlari ile büyüdü huawei'e Android daha çok yakisıyor
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Aybin.Kilic bunu beğendi.
 7. Ağzına sağlık :)
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Aybin.Kilic bunu beğendi.
 8. Huawei yapmasa da olur ama bir ara microsoft, sony ile anlaşma yapmıştı ya da görüşmelerimiz devam ediyor gibi bir şey vardı o iş ne oldu ?
   
  Rainesto bunu beğendi.
 9. Sony kral adamdır onu isterim wpde
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Rock Ve Roll bunu beğendi.
 10. Biraz rekabet olması gerekiyor artık sony girerse dağılır wp kullanıcıları HTC android telefonlarını bile zar zor satıyor. WP de kimse sallamıyor HTC yi ama sony girerse karışır ortalık
   
 11. Aslında Nokia'nın Windows Phone platformunda böyle bir üstünlük kurmasını diğer bir nedeni de geniş bir yelpazede her keseye uygun cihazlar çıkartmasıdır. Diğer firmalar da Nokia'nın yarısı kadar çeşitlendirmeye gitseydi hem kendileri daha fazla cihaz satar hem de Windows Phone platformu daha fazla yayılırdı.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 12. Sony'den bir haber var mı peki ?
   
 13. adminler o kadar markanın wp telefon haberini yapıyor.Onlara iyi gelsin hoş olur marka artarsa pazar payı artar falan filan deniliyor.Ülkemizde satılmamasına rağmen...Huawei ise böyle bir açıklaması bence gayet normal çıkıpta kar yapıyoruz mu diyeceklerdi?Wp satışları son zamanlarda geriledi haberleri çıkmasına rağmen...Üstelik wp ye Nokıa hakimken ve nokıa'nın saçma sapan satış politikası varken.Ülkemizde satılacaksa çekilmesin satılmıyacaksa hiiç umrumda olmaz sebebi ülkemizde hala telefon fiyatları yüksek olacak.Ve huawei ülkemizde telefon satan bir marka çekilmesi şahsen kötü olur.Markalar gelsin ama ülkemizde satılacaksa gelsin ki bizede faydası dokunsun.
   
  RetaXter bunu beğendi.
 14. Evet wp Pazar payi düştü
   
  Mobil cihaz ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/12/2018 - 14:49