Huawei ascend p7 l10 lollipop 5.1.1 rom geldi! kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
Huawei ascend p7 l10 lollipop 5.1.1 rom geldi! kurulumu
lollipop 5.1.1 romunu kurmayı basit birşekilde nasil kurulacağını anlatacağım. bu yazılım test aşamasındadır belli başlı hatalar var simdilik hareket kontrolü calismamaktir
bir diğer sorun ise klavye yüklü olarak gelmiyor bu yüzden bi klavye uygulaması indirip hafiza kartina yedek alınız romu kurduktan sonra yuklemeniz gerekecektir.
kesinlikle klavye uygulamasının yedeğini almadan romu yuklemeyin!

rom kurulumu

1) öncelikle linkte verdiğim p7 l10 b621 romunu indirip update.app yi hafıza kartinin dload klasörüne atın eger dload klasörü yoksa oluşturun daha sonra ayarlardan güncelleme kismina girip yerel guncelleme diyip guncelleyin yaklaşık 10 dakika sürer

b621 link yenilendi

buraya kadar tamamsa ikinci aşamaya girelim

2) şimdi b805 lollipop romunu kurucaz. kurulum aynı şekilde dload klasörüne atilip yükleniyor birinci asamadaki gibi

link mega:

alternatif link( eger birinci link calismazsa) google drive :

indirdiginiz lollipop b805 romunu zip olarak hafiza kartinin dload klasörüne atın eger dload klasörünü yoksa oluşturun daha sonra ayarlardan güncelleme kismina girip yerel guncelleme diyip guncelleyin yaklaşık 10 dakika sürer

ve son olarak hafıza kartinin herhangi biryerine yedeklediginiz klavye uygulamasini dosya yönetici yardimiyla bulun ve yükleyin

başarılar.......

kameraya hızlandırılmış çekim eklenmiş gerçekten harika bi özellik bulutları yarim saat çekip sonra oynattım bulutlar su gubi akıyor :D

gördüğünüz gibi radyo çalışıyor

buda bildirim sekmesi merak ettiklerinizden

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cancem1 ve yake81

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler

erdi_s

erdi_s

Üye
Batarya tuketiminin fazla olduğu soyleniyor. Öyle mi? Ben 619 TR romunu kullaniyorum ve batarya performansi harika. O yuzden sordum

ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
pil konusunda değişen birşey yok aynı b619 daki gibi

yake81

yake81

Üye
radyo calışıyor mu ?

ben de ilk upsate parçasını yüklerken hata verdi. radyo çalışmıyorsa stabil olanı bekleyeceğim uğraşmayacağım

ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
radyo çalışıyor artı ben bayadır kullanıyorum bu romu hic sıkıntı yok gayet stabil çalışıyor ve hata verdiyse tam inmemiştir bidaha dene

ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
ilk update yüklenmiyor dediğiniz gibi şimdi değiştirdim artık sorunsuz yüklenir

ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
yeni scrrenshots yükledim başka merak ettiğiniz varsa sorun eger yuklemek ve yuklememek arasında kararsizsaniz

yake81

yake81

Üye
önce tekrar emeğin için teşekkürler.

yukarıdaki ikinci dosya( mega daki - dün indirmiştim ) hatalı, google drivedaki dosya çalışıyor, arkadaşlar onu indirmeliler

ilk izlenim ekranı aşağı çektiğimizde bildirimler/kısayollar da daha az menü var. benim için eksi değil. belki ayarlanıp seçenke artırılıyordur bilmiyorum

bende hareket kontrolü çalışıyor ,( çağrı geldiğinde cihazı ters çevirince ses kısılıyor - çağrı geldiğinde telefonu kulağuma götürdüğümde çağrıya cevap verdi .. vs ... hareket kontrolünden kastın bu ise )

klavye için yedek almamıştım.yükleme sonrası google playden bir tane yükledim, ikinci seçenek olarak partik değerlendirmek isteyenlere

radyonun çalışır olarak gelmesi süper olmuş,

ilk izlenimlerim bunlardır,

bir tema konusunda tavsiyeniz varsa alabilirim, mevcut temaların coğu saçma sapan seyler,

yada beğendiiğimiz temalar için başlık açıp onun altında paylaşsak mı ???

ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
ikinci paketi yüklemedin mi
rica ederim kardeşim hem bildirim çubuğu sekmesini indirdikten sonra herhangi bi ikonun uzerinden yukarı doğru hafifçe kaydırırın asagida diğer kisayollarda vardır

yake81

yake81

Üye
Bir günlük kullanım izlenimlerim ;

Açık bir programdan diğerine geviş vb tepkilere gözle görülür bir yavaşlık var
Pil daha cabuk bitiyor. Uyku modunda bir kac programlarına kapatmaya ragmen
Dün resim Çekerek kamera dondu yeniden başlayınca düzeldi
Bugün müzik player da parca oynamadı cihazı yeniden başlatınca düzeldi
Ne yazık ki yaşadığım eksiler bunlar

Tavsiye ve yorumlarınızı beklerim ( özellikle bu konuda emek sarfeden ilhamikd kardesim )

Tskler

Edit ; mp4 formatında videoyu açamıyorum. Resmen orjinal Çin malı oldu canım cihaz. Resim yüklenecektir mobilden nasıl yükleniyor göremedim

Son düzenleme:
ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
ekran korumayı açabilirsin ve gereksiz google uygulamalarını devre dışı bırakabilirsin sarjdan verim almak istiyorsan....
ve belliki yazılımı kurduktan sonra format atmamişsin :)
ve zaten test sürümü stabili çıkana kadar donmalara kasmalara katlanacaz ben bu romu 3 haftadır kullanıyorum can sıkıcı bir durum görmedim ama video oynatma konusunda katılıyorum sana bi kac kez basima geldi

yake81

yake81

Üye
Yazılımı kurduktan sonra format derken? Biraz detaylı olursa sevinirim.

Yardımın için tekrar teşekurlee

ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
şimdi 4.4 ün uzerine lollipop kurdun ya fabrika ayarlarına koyman lazim yani kisaca format atmalısın telefon bi önceki yazılımdan kalan kalıntıları temizlesin diye

erdi_s

erdi_s

Üye
Ben fabrika ayarlarimi yapmadan once hareket kontrolu calisiyodu. Ama fabrika ayarlarina dondukten sonra bozuldu. Ama lollipop bana daha bi seri gibi geldi

ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
evet daha seri bide ayarlardan tek el modunu ac ve aşağıdaki sanal tuslarini sagdan sola yada soldan sağa yap büyük bi suprizle karsilasacan :D
adamlar tek el modunda devrim yaratmışlar resmen

• Beğen
Tepkiler: yake81
ilhamikd

ilhamikd

Üye
    Konu Sahibi
[

erdi_s

erdi_s

Üye
Aynen yaptim simdi on numara hakkaten :-D

erdi_s

erdi_s

Üye
Kardes bisey sorcam. Lollipopta whatsapta bazen rehber isimlerini gormuyo. Sende de oluyo mu? Bir de hareket kontrolu sende calisiyo mu?

yake81

yake81

Üye
ekranda 2 parmağı birden ( resmi büyütür gibi ) dışarı doğru açarsanız gizli uygulamalar ekranı açılıyor. süper olmuş ama bu gizli uygulamalara girişi şifreli yapsalarmış daha süper olurmuş

Üst Alt