Galaxy S3 i9300 BlissPop Offical Lollipop (5.1.1) Mükemmel Performans Sıfır Hata

Sponsorlu Bağlantılar

litsaw

litsaw

Üye
    Konu Sahibi
BlissPop Offical Lollipop (5.1.1) Mükemmel Performans Sıfır Hata
SAF ANDROİDİN EN STABİL SON HALİ Lollipop(5.1.1)
Slimlp ve Cyanogenmod 12.1 üzerinden geliştirilmiş Mükemmel Performans Sonunu Kadar Özgürlük

Gapps linki

İndirme linki(rom)

Ekranin heryerini özelleştirme imkani veren,
renklendirebileceginiz,
mukemmel stabil,
fu ll ekran kullanim sağlayan,
lg gibi çift tıkalama ile ekran kapatan bir rom.

Tek eksiği %100 Türkçeleştirilmemiş olması. Onuda ben yapacağım.

Şimdi telefona rom yüklemede en iyi progamı kuralım

TWRP Recovery Kurulumu

Root edilmiş telefonlarda çok popüler ancak Team Win ekibinin geliştirdiği son zamanlarda dokunmatik olması ve diğer esnek özellikleri ile CW Recovery karşısında iyi bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Önemli özellikleri arasında EFS yedeklemesi yapılabilmesi, içerisinde dosya yöneticisi vasıtasıyla dahili ve harici bellekte işlem yapılabilmesini sayabiliriz.

Bu sürümü telefonlarınıza yüklemek için önce telefonunuz destekleniyor mu aşağıdaki linkte listeye bakın. (S3 var merak etmeyin:)

Yöntem-1:
Bu yöntem telefonunuzun root edilmiş olmasını gerektirir. Root değilse Yöntem-2 ye geçin.

• Marketten GooManager uygulamasını indirin. Market linki:
    • GooManager uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki ekran gelecektir.
    • Menu tuşuna basın
    • Install OpenRecoveryScript seçin
    • Gelen sorulara “Yes” seçin
    • Uygulama indirilip yüklenecektir. Ama ekrandan “Reboot Recovery” seçerek recovery ekranında telefonu açarak yüklemeyi teyit edin.
Yöntem-2 (Samsung cihazlar için)

• Aşağıdaki telefon listesinden telefon modelinizi bulup tıklayınız. Açılan ekrandan “Download – Recovery Image Method yazan yerden .img indirme linkine tıklayıp en güncel img dosyasını tar formatta sıkıştırılmış halini bilgisayarınıza indirin.
    • Telefonunuzu Boot Loader konumunda açın. (Ses kısma, ana ekran ve güç düğmelerine aynı anda bir süre basılı turun. Download ekranı çıkınca ses yükseltme düğmesine bir kez dokunun)
    • Bilgisayarınızda ODIN uygulamasını çalıştırın. ODIN uygulaması yoksa indirebilirsiniz.
    • ODIN uygulamasından PDA butonuna basarak indirdiğimiz tar dosyayı seçin. “Re-Partition” seçeneğinin seçilmemiş olduğuna dikkat edin.
    • Start butona basıp yüklemeyi yapın. Yükleme sonunda telefonunuz otomatik başlatılacaktır.
BU AŞAMADAN SONRA EN ÖNEMLİ ŞEY YEDEKLEME!!!
TWRP Kurulumu ve yedemlemenin video anlatımı

TWRP ile Custom ROM Yüklemek

Telefonunuzu rootladınız ve artık custom ROM yüklemek istiyorsunuz. Bu işlemi TWRP Recovery ile nasıl yapacağınıza değineceğiz.

TWRP yüklemek ve telefon rootlamak, markadan markaya değişen, modele göre farklılık gösteren yöntemlere sahip. Ancak bir kez recovery kurduysanız artık custom ROM’ları çok kolay yükleyebilirisiniz.

Yapmanız gereken ilk şey, gerekli dosyaları zip halinde telefon hafıza atmak. (ROM dosyası, kernel, gapps ve diğer eklentiler gibi)

Telefon üzerinden indirmiş olduğunuz dosyaları da bu şekilde flashlayabilirsiniz.

Ardından tek yapmanız gereken şey Install’ı seçerek attığınız zip dosyasını seçerek kurulumu gerçekleştirmek.

Vİdeo olarak izleyin ve adımları kaçırmayın.

Kurulumu ve kullanımı için benimle irtibata geçebilirsiniz.

Adem Da

Adem Da

Üye
Tesekkurler
ekran görüntüleri var mi

litsaw

litsaw

Üye
    Konu Sahibi

skystar18

skystar18

Üye
CM 12 weekly mi bu mu ?

litsaw

litsaw

Üye
    Konu Sahibi

Hayir bu Bliss team tarafindan yapilan offical BlissPop tamamen stabil 5.1.1

skystar18

skystar18

Üye
kıyaslama olarak yanı hangısı daha iyi olarak dedim

Rhino Prime

Üye
Oyundan atiyor. Kafasina gore bastan basliyor sıkıştıginda. Tepkime suresindede hata var klavye gec geliyor. Ayrica grafik hatalarida mevcut. İlk izlenimlerim bunlar. Pil konusunda pek biswy diyemiyorum

killer53

killer53

Üye
Oyundan atiyor. Kafasina gore bastan basliyor sıkıştıginda. Tepkime suresindede hata var klavye gec geliyor. Ayrica grafik hatalarida mevcut. İlk izlenimlerim bunlar. Pil konusunda pek biswy diyemiyorum
bu konuda bıraz resurectıon rom daha ıyı duruyor oyundan browserdan bazı uygulamalardan anıden atma sorununu yapıyor ilerleyen zamanlarda düzelir ise daha iyi olacaktır.

litsaw

litsaw

Üye
    Konu Sahibi
Hangi oyunu oynuyorsun.
Grafikte ne gibi bir hata var.
Kalvye olarak biraz gecikme var ben SwiftKey kullanıyorum iyi
Şuana kadar kullandığım romlar içinde üstüne yok
resurectıon i bugün indirecektim olmadi yarin dan sonra bir kac hafta onu denemek istiyorum
Ben performance adamıyım hızlı olsun yeter ortalama bi pil performansi ile kullansamda olur. Ki bu rom pil konusunda stock romlardan iyi

Rhino Prime

Üye
Death trigger 2 izanagi order chaos vb oyunlarda kasinca atiyor resurrection 5.4.0 stable kullandim. Kasiyor performas olarak iyi sayilir ama ondada grafik hatasi ve oyundan atma ve kendini baslatma var.

litsaw

litsaw

Üye
    Konu Sahibi
Ben oyun oynamıyorum bu yuzden şuan benim için en iyi rom bu diyebilirim. Bi süre daha bununla devam edeyim bakalım.

Üst Alt