HTML5 vs Flash

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
onu bilmiyorum ama 15 Ağustos'ta yani 2 gün yarını saymazsak 1 gün sonra google play'den flash player'in apksi kalkıyor ben ne olur ne olmaz diye yedekledim ama jelly bean'da çalışır mı bilmem ama xda da yapıldıysa yinede problem olacağını sanmıyorum :ehe

- - - Eklendi - - -

nasıl yani birkaç ay idare edecek ? nasıl geçici ? apksi var işte yükle gitsin güncelleme gelmezse gelmesin olduğu kadar ne yapalım html5 yaygınlaşana kadar böyleyiz :ehe

flash playerin mobil platformlardan cekilmesinin bir nedeni de surekli desteklenmsi yani guncellenmesi gerekliligi. Bu guncellemeleri almazsa kisa zamanda yetersiz kalmaya başliyor bunu anlatmak istiyoruz. Yoksa tabi ki mevcut haliyle de baya iş gorur ama eskisi gibi etkin bir cozum sunacagini zannetmem gun gectikce masaustu surumuyle arasindaki fark artacaktir.

MasteLaa

MasteLaa

Üye
onu bilmiyorum ama 15 Ağustos'ta yani 2 gün yarını saymazsak 1 gün sonra google play'den flash player'in apksi kalkıyor ben ne olur ne olmaz diye yedekledim ama jelly bean'da çalışır mı bilmem ama xda da yapıldıysa yinede problem olacağını sanmıyorum :ehe

- - - Eklendi - - -

nasıl yani birkaç ay idare edecek ? nasıl geçici ? apksi var işte yükle gitsin güncelleme gelmezse gelmesin olduğu kadar ne yapalım html5 yaygınlaşana kadar böyleyiz :ehe
Flash'sız olmuyor dimi Talip :ehe

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

- - - Eklendi - - -

Tamam işte flash player'e durmadan güncelleme geliyor kısa bir süre sonra elimizdeki APK'de ekiyecek ve Flash Lite'dan farkı kalmayacak.HTML5 oturana kadar idare etmez yani ;)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

flash playerin mobil platformlardan cekilmesinin bir nedeni de surekli desteklenmsi yani guncellenmesi gerekliligi. Bu guncellemeleri almazsa kisa zamanda yetersiz kalmaya başliyor bunu anlatmak istiyoruz. Yoksa tabi ki mevcut haliyle de baya iş gorur ama eskisi gibi etkin bir cozum sunacagini zannetmem gun gectikce masaustu surumuyle arasindaki fark artacaktir.

E Tabiki Ali Kemal Abi ama hiç yoktan iyidir değil mi ? :ehe

- - - Eklendi - - -

Flash'sız olmuyor dimi Talip :ehe

olmaz tabiki android'i ışın kılıcı yapan özelliklerden birisiydi flash player :(

- - - Eklendi - - -

Tamam işte flash player'e durmadan güncelleme geliyor kısa bir süre sonra elimizdeki APK'de ekiyecek ve Flash Lite'dan farkı kalmayacak.HTML5 oturana kadar idare etmez yani ;)

:hmmmpeki bir önerin var mı ? :ağlarım:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
talip tabi ki hic olmamasindan iyidir ama onu kullanirken karar vermek lazim sonucta flashin artilari oldugu gibi batarya ve hiz konusunda eksileri de var.

Metin MF

Metin MF

Üye
Tabi ki flash

MasteLaa

MasteLaa

Üye

Flash'da anlıyor ki HTML5 mobil platformlara daha uygun daha çok çoğalıyor bu yüzden bıraktı bir yandan da.Ayrıca dediğim gibi PC lerdeki gibi olmaması da Flash'ı hayal kırıklığına uğrattı :hmmm

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
E Tabiki Ali Kemal Abi ama hiç yoktan iyidir değil mi ? :ehe

- - - Eklendi - - -

olmaz tabiki android'i ışın kılıcı yapan özelliklerden birisiydi flash player :(

- - - Eklendi - - -

:hmmmpeki bir önerin var mı ? :ağlarım:

Başka flash player'lı tarayıcıları kullanacağız puffin gibi.Tabi bunların performansı çok kötü oluyor malesef :(

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Flash'da anlıyor ki HTML5 mobil platformlara daha uygun daha çok çoğalıyor bu yüzden bıraktı bir yandan da.Ayrıca dediğim gibi PC lerdeki gibi olmaması da Flash'ı hayal kırıklığına uğrattı :hmmm

adobe bunu resmi olarak acikladi zaten mobil platformlar icin html5 daha uygun diye.

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Bir şey soracağım HTML5'in geliştiricisi tam olarak hangi şirket ?

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
talip tabi ki hic olmamasindan iyidir ama onu kullanirken karar vermek lazim sonucta flashin artilari oldugu gibi batarya ve hiz konusunda eksileri de var.

kesinlikle bence adobe birazda html 5 e kafa tutmak istemedi sanırım masaüstü platform ona yetiyor ve artıyor birde html 5 özünde daha iyi bir süre sonra zaten çekilmek zorunda kalacaktı tıpkı symbian gibi :(

- - - Eklendi - - -

Adobe Flash Player işinden nasıl para kazanıyor ? :ehe kafama takıldı

- - - Eklendi - - -

adobe bunu resmi olarak acikladi zaten mobil platformlar icin html5 daha uygun diye.

flash player telefonlara biraz ağır kaçıyor tabi bataryayı sömürüyor v.s v.s

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

IE,Chrome,Firefox sanırım bir de Safari destekliyor :D

Yok destekliyorlarda kim geliştiriyor bunları Apple Microsoft Mozilla Google Opera falan beraber mi beraber bi iş yapacaklarını hiç sanmam :hmmm

MasteLaa

MasteLaa

Üye
  • Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
papakudioflu

papakudioflu

Admin
html5 microsoftun.

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
papakudioflu

papakudioflu

Admin
kesinlikle bence adobe birazda html 5 e kafa tutmak istemedi sanırım masaüstü platform ona yetiyor ve artıyor birde html 5 özünde daha iyi bir süre sonra zaten çekilmek zorunda kalacaktı tıpkı symbian gibi :(

- - - Eklendi - - -

Adobe Flash Player işinden nasıl para kazanıyor ? :ehe kafama takıldı

- - - Eklendi - - -

flash player telefonlara biraz ağır kaçıyor tabi bataryayı sömürüyor v.s v.s

adobe ticari amac gudmeyen bir vakif diye biliyorum ayni mozilla vakfi gibi.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

O zaman çok iyi :kıskıs: Bundan sonra HTML5'i flashtan daha çok seviyorum :ehe Silverlight'tan sonra bıkmamış usanmamış yeniden çalışmaya başlamış MS helal olsun.Bu sefer başarılıda oluyor galiba.

silverlight'i da hala kullanip geliştirmeye calişiyor diye biliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt