Telefon Tavsiyesi HTC One X+ ile Samsung Galaxy S3 Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

MasteLaa

MasteLaa

Üye

Dh forumuna bir bak derim orda çok daha bilgili arkadaşlar yazıyor tegra 3'ün çöp olduğunu ;) Neyse uzatmaya gerek yok yeni one x çıktığında konuşuruz :D
Abim Tegra3'ün çöp olduğunu ou ve Google bilmiyor demek ki kullanıyor.Tegra3'ün kalitesine Mali400'ün ulaşması bana göre çok zor ki bu kadar güçlü olsaydı 4s den çok daha iyi performans verirdi ki veremiyor.Veri işlemesi bile çift çekirdek,4 çekirdek kıyaslamasıyla geride zaten.İstediği kadar oc yap sağdan çek solunu uzat Tegra3 kadar iyi olması bana göre beklenemez.Tegra3+'ın da Tegra3'den bence bir farkı yok.Benchmarklar'da zaten inanmak bu dönemde saçma olur.12 çekirdek desteklemeyen bir benchmark dan elbette s3 daha çok puan alır bu kadar basittir.Şunu da ekleyeyim ikisini 4 çekirdek üzerinden değil desteklemediği için tegrayı tek çekirdekten değerlendirirler.S3'ün geçme nedenini açıkladım umarım.

Uruloki

Uruloki

Üye
Ya 60fps olayı diye bir sey yok ne alaka vsync la ekran hızının ustune ciksin bak nasil akici oynuyor valla nova 3 denemedim Asphalt 7 de sorun var diyorlardi onu denedim sorun görmedim ki mass effect shadowgun real racing de problem yaşamadım ve gameloft oyunlarina karşı da bir ön yargim olduğundan denemiyorum

erko merko

erko merko

Üye

Abim Tegra3'ün çöp olduğunu ou ve Google bilmiyor demek ki kullanıyor.Tegra3'ün kalitesine Mali400'ün ulaşması bana göre çok zor ki bu kadar güçlü olsaydı 4s den çok daha iyi performans verirdi ki veremiyor.Veri işlemesi bile çift çekirdek,4 çekirdek kıyaslamasıyla geride zaten.İstediği kadar oc yap sağdan çek solunu uzat Tegra3 kadar iyi olması bana göre beklenemez.Tegra3+'ın da Tegra3'den bence bir farkı yok.Benchmarklar'da zaten inanmak bu dönemde saçma olur.12 çekirdek desteklemeyen bir benchmark dan elbette s3 daha çok puan alır bu kadar basittir.Şunu da ekleyeyim ikisini 4 çekirdek üzerinden değil desteklemediği için tegrayı tek çekirdekten değerlendirirler.S3'ün geçme nedenini açıkladım umarım.

Kardeşim tamam benchmarkları boşver oyunlarda neden galaxy s3 gibi performans veremiyor o zaman ? galaxy s3 hiç kasmadan oynatırken htc one x ile akıcı oynanmıyor bazı oyunlar ?

- - - Eklendi - - -

Ya 60fps olayı diye bir sey yok ne alaka vsync la ekran hızının ustune ciksin bak nasil akici oynuyor valla nova 3 denemedim Asphalt 7 de sorun var diyorlardi onu denedim sorun görmedim ki mass effect shadowgun real racing de problem yaşamadım ve gameloft oyunlarina karşı da bir ön yargim olduğundan denemiyorum

60 fps olayı yok ? Yorumlarından sonra telefon konusunda bilgili olduğunu sanıyordum fakat değilmişsin anlaşılan sağdan soldan duyduğunu burda yazan birisin ;) Ekran hızının fps ile hiçbir ilgisi yoktur daha öğreneceğin çok şey var anlaşılan daha vsync nedir onu bile bilmiyorsun. :oke:

Uruloki

Uruloki

Üye

Kardeşim tamam benchmarkları boşver oyunlarda neden galaxy s3 gibi performans veremiyor o zaman ? galaxy s3 hiç kasmadan oynatırken htc one x ile akıcı oynanmıyor bazı oyunlar ?

Ya diyorum ya guncelleme gerekiyor oyunlara ozellikle gameloft oyunları diğer oyunlarda görmedim ayrica oyunu indirirken one x uyumlu olmasina dikkat etmek lazım ondada sorun oluyor

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici

Kastığı oyuna rastlamadım. Buna Nova 3 yada Modern Combat 3'te dahil. En ağır oyunlar yani. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın.

erko merko

erko merko

Üye

Kastığı oyuna rastlamadım. Buna Nova 3 yada Modern Combat 3'te dahil. En ağır oyunlar yani. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın.

Arkadaşımdaki htc one x güncel olmasına rağmen nova 3 gibi oyunlar kasıyor siz yanlış bilgilendirmeyin ;)

Uruloki

Uruloki

Üye
Daha yorum yazma ekran yenileme hiziyla gpunun uyumlu olmasidir ki senin bilmedigin bariz

Uruloki

Uruloki

Üye
Yine kimin bilgisiz oldugu bariz dh da dedigim gibi bir takmislar 60fps olayina salla babam salla

Ekleyeyim cod4 vsync acik hd4850 ile 90 fps gordum lcd yenileme hizi 60hz idi eee niye 60 a kitlemedi oyunu keza crysis dada ayni sey mevcut

Uruloki

Uruloki

Üye
Fatih bizim konu ne oldu ya acda yolla linkini

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici

Arkadaşımdaki htc one x güncel olmasına rağmen nova 3 gibi oyunlar kasıyor siz yanlış bilgilendirmeyin ;)
Bakın, arkadaşınızın telefonunda sorun olduğu kesin. Yada uyumsuz oyunları indirmiş olabilir. En kötü ihtimal telefonundaki bütün uygulamaları açıp öyle denemiştir. Size kullanıcısı olarak kasma yok diyorum, siz bana arkadaşımın ki kasıyor diyorsunuz. Benim gördüğüm hiç bir One X'te bu kasma olayı mevcut değil. Sizin arkadaşınıza sorunlu ürün denk gelmiş sanırım. Size kasmadığını kanıtlamak için video mu koyayım illa.

erko merko

erko merko

Üye

Bakın, arkadaşınızın telefonunda sorun olduğu kesin. Yada uyumsuz oyunları indirmiş olabilir. En kötü ihtimal telefonundaki bütün uygulamaları açıp öyle denemiştir. Size kullanıcısı olarak kasma yok diyorum, siz bana arkadaşımın ki kasıyor diyorsunuz. Benim gördüğüm hiç bir One X'te bu kasma olayı mevcut değil. Sizin arkadaşınıza sorunlu ürün denk gelmiş sanırım. Size kasmadığını kanıtlamak için video mu koyayım illa.

Youtube'a htc one x nova 3 gameplay yaz ve izle emin ol 10 videodan 9'nda kastığını göreceksin ;)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici

Youtube'a htc one x nova 3 gameplay yaz ve izle emin ol 10 videodan 9'nda kastığını göreceksin ;)
Eminim o telefonda arkadaşınızındır. Ve onunda son versiyon olduğuna eminsinizdir.
One X şu anki haliyle piyasadaki hiç bir oyunu KAS-MI-YOR.

erko merko

erko merko

Üye

Eminim o telefonda arkadaşınızındır. Ve onunda son versiyon olduğuna eminsinizdir.
One X şu anki haliyle piyasadaki hiç bir oyunu KAS-MI-YOR.

Kardeş fanboyluk yapmanın manası yok, bak youtube'da ki videolara görüceksin zaten kastığını ;)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici

Kardeş fanboyluk yapmanın manası yok, bak youtube'da ki videolara görüceksin zaten kastığını ;)

Kardeşim anlatamıyorum galiba iş internette video izlemekle bitmiyor ben kasmadan oynuyorum diyorum anlamıyormusun. Mesele fanboyluk değil sen atıp tutuyorsun izlediklerinle ancak. Al bu linki veriyorum dahada konuşma. Bu kadar uzatmamın sebebi senle tartışmak değil üyelerin yanlış düşünmesini önlemek:
m.youtube.com/watch?v=yrdk_4WQc40&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3Dyrdk_4WQc40&gl=TR

erko merko

erko merko

Üye

Kardeşim anlatamıyorum galiba iş internette video izlemekle bitmiyor ben kasmadan oynuyorum diyorum anlamıyormusun. Mesele fanboyluk değil sen atıp tutuyorsun izlediklerinle ancak. Al bu linki veriyorum dahada konuşma. Bu kadar uzatmamın sebebi senle tartışmak değil üyelerin yanlış düşünmesini önlemek:

Verdiğin videoda bile ara ara kasmalar var :ehe Neyse one x'iniz ile mutluluklar dilerim size

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici

Verdiğin videoda bile ara ara kasmalar var :ehe Neyse one x'iniz ile mutluluklar dilerim size
4 dakikalık verdiğim videoya cevabı 2 dakikada yazdın. Asıl fanboy kim belli oluyor. Keşke birde izleseydin videoyu.

erko merko

erko merko

Üye

4 dakikalık verdiğim videoya cevabı 2 dakikada yazdın. Asıl fanboy kim belli oluyor. Keşke birde izleseydin videoyu.

O videoyu daha önce izledim ;) Youtube'da htc one x nova 3 yazınca 2. sırada çıkıyor zaten :oke:

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici

O videoyu daha önce izledim ;) Youtube'da htc one x nova 3 yazınca 2. sırada çıkıyor zaten :oke:
Yahu madem öyle neden millete One X Nova 3'ü kasıyor deyip atıp tutuyorsun, yada ne diye bir video izledim kasıyordu başka bir videoda normaldi demiyorsun.
İlk baştada arkadaşımda kasıyor diyordun. Lütfen daha fazla konuşma bu konuda.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici

Ya arkadaşım benmi anlatamıyorum senmi anlamıyorsun!? Arkadaşımın telefonunda kasıyor ve youtube'da video koyan herkeste'de kasıyor diyorum gel görkü sende kasmıyor ?! Senin telefonun içine başka bir gpu koydular herhalde ?

Ben bir çok One X kullanan kişi gördüm. Kasmıyor. Foruma 110 küsür üyeli One X kullanıcı klübümüz var. Oradada kasan oyunlar var tabiki, ancak ya optimizasyon sorunundan, yada yanlış Apk'den. Ben kullanıcısı olarak kanıt göstererek kasmıyor diyorum. Sen ise arkadaşından, internetten görerek, bir çok kişiyle tartışarak konuşuyorsun.
Bunların hepsini bir kenara bırak, o videodaki adam telefona başka bir GPU'mu takmış? Oyun kasmıyor ya hani?

Üst Alt