Telefon Tavsiyesi HTC One X+ ile Samsung Galaxy S3 Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Yalnız şunu eklemek isterim one x+ tegra 3+ islemci tasimiyor ap37 kod nolu güçlü tabletlerde( ekrani 1900*1200 oluyor efenim bunlarin) kullanilan bir islemci ve hala 40nm keza gpu da öyle sadece gpu nvidia nin sayfasinda bulunan hiza cekilmis o kadar yine eklemek isterim one x in sunulan tum benchmarklari nedense eski oluyor ki şöyle de bir örnek vereyim s3 un jb versiyonuyla ics versiyonunun benchmark karsilastirmasi var ne gariptir ki jb versiyonu sadece java puaninda gecmis ki digerlerinde gecilmis eee nasil bi r sacmalik bu ayrica s4 pro quadrantta 7500 atarken leak versiyin jb yuklu one x de ayni puani atiyor eee nerde bunun nm farki isteyen xda da bakabilir ve yine grafik olayina da deginebilirim glbenchmark 2.5 de (egypt olan değil) ipad 3 den sonra one x geliyor ve diger cihazlarla aralarinda bayağı fark var he yine cok garip bir şekilde egypt versiyonuna gecildiginde bir anda yerlere gomuluyor simdi soruyorum normal testte(ki her iki testte 1080p) fark atan cihaz neden versiyon degisince yerlere gomuluyor ve ya daha stabil daha performansli daha iyi kernelli bir yazilim yuklenen cihazin performansi niye dusuyor sizce benchmarklara guvenebilirmiyiz bu soru bir simdi ikiye geceyim misal iphone 5 ile s3 karsilastirmasi oluyor ip5 her seyde ilerde örnek veriyorum browsermark da s3 un puani 169bin kusurdu ilk ciktiginda gsmarena da ama o yapilan testlerde 120-130bin degisiyor ama ip5 hep 196bin niye peki cevap basit direk ios icin optimize edilmis bir benchmark ve ya suna bakalim her iki cihazda google earth u aciyorlar ip5 yer bulmada geciyor ama s3 cok daha rahat bir sekilde calistiriyor resmen yağ gibi akıyor peki bu neden google android icin daha fazla ugrasmis ee o zaman hala benchmark mi diyorsunuz bence bunlar bariz sekilde optimizasyon başka bir şey değil ki bunu xda da cok gördüm adamlar nova 3 olsun baska oyunlae olsun ufak tweak larla cok iyi grafiklerde 50-60fps oynatiriyor one x yani tam olarak sonuç benchmarklara guvenmeyin olay optimizasyon olayi baska bir sey degil

Hadi bunun üstüne de konuşun bakim mühendis bey.. Hasan sen de arada nokta virgül bişey kullan kardeşim yahu :ehe

erko merko

erko merko

Üye
Sonuçta daha güçlü mali 400'den :D Oc yapılmış hali olduğunu biliyorum

erko merko

erko merko

Üye

Hadi bunun üstüne de konuşun bakim mühendis bey.. Hasan sen de arada nokta virgül bişey kullan kardeşim yahu :ehe

Dh forumuna bir bak derim orda çok daha bilgili arkadaşlar yazıyor tegra 3'ün çöp olduğunu ;) Neyse uzatmaya gerek yok yeni one x çıktığında konuşuruz :D

Uruloki

Uruloki

Üye

Dh forumuna bir bak derim orda çok daha bilgili arkadaşlar yazıyor tegra 3'ün çöp olduğunu ;) Neyse uzatmaya gerek yok yeni one x çıktığında konuşuruz :D

Valla ne kadar bilgili olduklarını bende biliyorum sadece samsung forumunda gezme derim bechmarksa benchmark buyur gsmarenada konuya bak direk jelly bean icin yazıyorum stok s3 ics vs stok s3 jb şimdi bu kadar bilgili arkadaşlar niye bu sonuçlara bakmadilar ya ben ine x ilerde demiyorum direk s3 vs s3 bariz bir şekilde hata var bu işte sonuçta jb daha iyi bir yazılım yani cok daha stabil cok daha performanslı bir kere dört cekirdek desteği var ama saçmalık bu ya ics puanlarda geçiyor eee bu bilgili arkadaşlara bi sorar mısın ne iş diye

avcitalip

avcitalip

Üye

bunları duyunca iphone 5 e daha çok ısındım

Jomolocco

Jomolocco

Üye
one x+ en iyi artik

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Valla ne kadar bilgili olduklarını bende biliyorum sadece samsung forumunda gezme derim bechmarksa benchmark buyur gsmarenada konuya bak direk jelly bean icin yazıyorum stok s3 ics vs stok s3 jb şimdi bu kadar bilgili arkadaşlar niye bu sonuçlara bakmadilar ya ben ine x ilerde demiyorum direk s3 vs s3 bariz bir şekilde hata var bu işte sonuçta jb daha iyi bir yazılım yani cok daha stabil cok daha performanslı bir kere dört cekirdek desteği var ama saçmalık bu ya ics puanlarda geçiyor eee bu bilgili arkadaşlara bi sorar mısın ne iş diye

:alkis Gel de anlat işte Hasan aynı cihaz kendine yeniliyor benchmarkda diyoruz millet hala benchmarkda one x geride diyor :)

erko merko

erko merko

Üye

Optimizasyon sorunu olabilir fakat diğer mesajında htc one x oyunlarda 50-60 fps alıyor demişsin galaxy s3 30 fpsmi alıyor :D Oyunlarda 60 fps sınırı olduğu için karşılaştırmak yanlış olur 60 fps sınırı olmayan bir benchmark programında htc one x galaxy s3'ten daha yüksek fps alabiliyormu ?

Uruloki

Uruloki

Üye
Aha yalan borcumuz yok buyur link çoğu testte geride yani bir kaç puan bile olsa geçilmiş eee madem daha iyi bir kac puanda olsa ikerde olması gerekmez mi

erko merko

erko merko

Üye
Aha yalan borcumuz yok buyur link çoğu testte geride yani bir kaç puan bile olsa geçilmiş eee madem daha iyi bir kac puanda olsa ikerde olması gerekmez mi

Arkadaşım ben ne diyorum sen ne diyorsun ? optimizasyon sorunu olabilir dedim :hmmm Bu durumda sorun telefonda değil işletim sisteminde ;)

Jomolocco

Jomolocco

Üye
4.1 fail

Uruloki

Uruloki

Üye

Optimizasyon sorunu olabilir fakat diğer mesajında htc one x oyunlarda 50-60 fps alıyor demişsin galaxy s3 30 fpsmi alıyor :D Oyunlarda 60 fps sınırı olduğu için karşılaştırmak yanlış olur 60 fps sınırı olmayan bir benchmark programında htc one x galaxy s3'ten daha yüksek fps alabiliyormu ?

Onu yazma amacım one x bariz bir şekilde gameloft oyunlarinda takiliyordu(ki guncelleme ile çözüldü) ve bunu optimize ederek düzeldi yazma amacım optimizasyona değinmek başka bir olay değil ayrica oyunlar nasıl 60fps ye kitleniyor bunu anlamadım zaten bu dh da böyle bir muhabbet geçiyor oyunlarda 60fps yi gecemezsiniz diye nerden çıktı anlamadım ayrıca dh dh diyorsunuzda alin haberde ordan alinti resmen daha once cikan sızıntı haberlere gore yapilmis one x+ da tegra 3+ var deniliyor yok kardeşim öyle bir olay normal one x de ap33 var bunda ap37(ram farkida var onu unuttum ddr3 var bunlarda) yani boşuna dh da demeyin bana gir bak xda developers millet one x bolumune s3 konusu açmaya korkuyor resmen dalga geciyorlar

Uruloki

Uruloki

Üye

Arkadaşım ben ne diyorum sen ne diyorsun ? optimizasyon sorunu olabilir dedim :hmmm Bu durumda sorun telefonda değil işletim sisteminde ;)

O zaman s3 daha iyide diyemezsin bu performans sorunu 4.0.4 ile bitti simdi yeni kernelli jb geliyor hiç sorun kalmayacak

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Onu yazma amacım one x bariz bir şekilde gameloft oyunlarinda takiliyordu(ki guncelleme ile çözüldü) ve bunu optimize ederek düzeldi yazma amacım optimizasyona değinmek başka bir olay değil ayrica oyunlar nasıl 60fps ye kitleniyor bunu anlamadım zaten bu dh da böyle bir muhabbet geçiyor oyunlarda 60fps yi gecemezsiniz diye nerden çıktı anlamadım ayrıca dh dh diyorsunuzda alin haberde ordan alinti resmen daha once cikan sızıntı haberlere gore yapilmis one x+ da tegra 3+ var deniliyor yok kardeşim öyle bir olay normal one x de ap33 var bunda ap37(ram farkida var onu unuttum ddr3 var bunlarda) yani boşuna dh da demeyin bana gir bak xda developers millet one x bolumune s3 konusu açmaya korkuyor resmen dalga geciyorlar

:ehe Nokta koy hasan nokta :D

erko merko

erko merko

Üye

60 fps'ye kitlenmesinin sebebi vsync akıcı oynayabilmek için gpuyu gerektiğinde %100 kullanır. Arkadaşımda htc one x var tel güncel olmasına rağmen nova 3 gibi oyunlar aşırı kasıyor fakat bir başkası galaxy s3 ile yağ gibi akıcı oynuyor ?
Aynı bunun gibi kasıyor arkadaşın telde;

Üst Alt