Tavsiye HTC One M7 mikrofon sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
HTC One M7 mikrofon sorunu
Arkadaşlar baya bi haşat cihaz beleş geldi dün. Sorun konuşurken ses karşıya gitmemesiymiş .

Ses kaydını açtım sesi kaydediyor hemde uzaktan felan ancak birini aradım , mikrofon kısmını ağzıma yapıştırmazsam ses gitmiyor. bi 10 cm uzaktan bile ses gitmiyor. Donanımsal sorun olsa ses kaydedicisinde neden olmasın sorun ben anlayamadım. Mirkofon kısmının oralarda da baya ezik falan var ancak dediğim gibi ses kaydedici de sorun yok . Bir de kamera bildiğiniz pembe çekiyor bazen düzeliyor anlamış değilim. Isınma sorunu da cabası :D Resim isterseniz atarım anlayan bilen varsa şimdiden teşekkürler.

Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi

0MG90

0MG90

Üye
Cihazın içine etmişler resmen
İstersen fabrika ayarlarına falan sıfırla, HTC'de onarma var mı bilmiyorum bilgisayar programında falan ama bir kurcala

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
Tm saol güncelleme yaptım ama onları denemedim. Cihaz 3310 gibi kullanılmış sadece arama için. Nasıl böyle olmuş anlamadim

Invoke

Invoke

Üye
Yanmış hacı, baksana. :D

Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
Ya ses kaydı alıyorum mis gibi , konuşma yaparken hoparlör açıyorum 1 metreden bile ses alıyor mikrofon anca kulaktan konuşurken almıyor :D

Invoke

Invoke

Üye
Alo demeden kullan. :D
Acaba kamerada-ses kaydında başka, konuşmada başka mikrofon mu devreye giriyor ki?
buna bakmış mıydın?

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
dediğim gibi birden fazla mic varmış cihazda:

• Beğen
Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
Arkada da mikrofon var :D Finallere başladık bugün o yüzden pek bakamıyorum. Şekil itibariyle G2'den güzel tasarımı var alt kısım ezik falanda olsa yapıp bunu kullanacaktım dışarı çıkarken ama kamera pembe çekiyor, cayır cayır ısınıyor bir de metal ya el süremiyorum :D
Çözdüm olayı ses kaydı ve hoparlör moduna alıp konuşurken mikrofon arkadan çekiyor sesi. Ancak alttaki mikrofon ayvayı yemiş :) Ağzıma yapıştırmadan ses gitmiyor artık ne yaparım bilmiyorum staj yaparken kendim yapmaya çalışacağımm yorumlarınız için teşekkürler.

Invoke

Invoke

Üye
Alttaki mikrofonun öldüğüne şaşırmak lazım, resme baksana, şarj olduğuna şükret. :D

• Beğen