HTC EVO 3D Dokunmatik problemi ve Güncelleme

Sponsorlu Bağlantılar

LİNKİNP@RK

Üye
    Konu Sahibi
HTC EVO 3D Dokunmatik problemi ve Güncelleme
Arkadaşlar HTC EVO 3D kullanıyorum. Telefonun dokunmatiği bazen işlemiyor ve en kötüsü kendi kendine işlem yapıyor. Sanki sürekli ekranın bir yerlerine dokunuyormuş gibi algılıyor. Power düğmesinden kilitleyip açtığımda ise düzeliyor. Bazende 10-15 saniyeliğine düzeliyor. Aynı işlemi sürekli yapıyorum ancak o zaman kendine geliyor.

Yazılım 4.0.3 anabant,kemel sürümü. Birde jely bean güncellemesi varmış sanırım ama güncellemeleri kontrol et dediğimde yeni sürümü bulmuyor. Evo 3d için çıkmış olması lazımdı.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
JB yok sanırım cihazınız için. Arkadaşımın İdeos X5 cihazında da aynı sorun vardı. Custom ROM atınca düzelmişti. Sorun yazılımsal olabilir yani. ROM atmak iyi bir fikir olabilir.

Mahmutylmz00

Mahmutylmz00

Üye
bendede vardı ama telfonun ilk sistemine çevirince kalktı yani anroid 3.6.6

LİNKİNP@RK

Üye
    Konu Sahibi

Arkadaş yanlış yazmış sanırım 3.6.6 diye bir sürüm yok :)
Siz ilk önce cihazı fabrika verilerine sıfırlamayı deneyin.

Hocam internette araştırdım, aynı sorunla karşılaşanlar fabrika ayarına çevirmiş veya telefonu kapama tuşu ve ses kapama ile açıp resetlemişler ama sonuç alınamamış. Büyük olasılık bende de sonuç alınamayacak ama yinede yarın verileri yedekleyip bir deneyeyim.

LİNKİNP@RK

Üye
    Konu Sahibi
Malesef olmadı :(

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Eğer garanti sıkıntısı yoksa cihaza Custom ROM atmanız işe yarayabilir.

burkyy35

Üye
Ayni sorun benim başima geldi hiç bir şekilde çözüm olmadi serviste dokunmatik ekran değişti garantisi varsa hemen götür başka şekilde çözüm yok.

LİNKİNP@RK

Üye
    Konu Sahibi
Ayni sorun benim başima geldi hiç bir şekilde çözüm olmadi serviste dokunmatik ekran değişti garantisi varsa hemen götür başka şekilde çözüm yok.

Garanti yok, varmı kadıköyde bilindik bir yer ekran değişimi için ?

LİNKİNP@RK

Üye
    Konu Sahibi
Yokmu bilindik sağlam bir servis ?

• Beğen
Tepkiler: Mobilator
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Servis olarak kastedilen KVK. Fiyatlar pahalı olabiliyor.

Normal telefoncularda ekran değişimi yapar kanımca.

FK5896

FK5896

Üye
[video=youtube;Vj2277eyuzg]http://www.youtube.com/watch?v=Vj2277eyuzg[/video]

sorun böyle olsa gerek. yazılımsal olduğunu sanmıyorum.. ben sensation xl kullanıyorum aynı sorunu yaşadım ve ne yaptıysam düzelmedi son çare olarak sorunu videoya çekip telefona yükledim ve garanti kapsamında kvk ya verdim. 8 gün sonra telefonu aldım ve düzelmişti. ön paneli tamamen değiştirmişler. ve 450-500 lira masrafı olmuş. sanırım sizin de sorununuz benim yaşadığım sorunla aynı. ön panelin değişmesi gerekiyor olabilir... nedense hep bu sorunu htc kullanıcıları yaşıyor başka markada duymadım hiç..:hmmm

kayipefsane

kayipefsane

Üye
kardeşim aynı sorun bendede var
servise de gitti ön panel iki kez değişti. en son gönderdiğimde hiç bi sorun yok dediler büyük olasılıkla 4.0.3 güncelleştirmesinden sonra oldu muhtemelen sorun yazılımsal kostüm romu denemedim aslında bi denenebilir.arada fabrika ayarlarına dönünce bi kaç ay idare ediyor benim garanti bu ay bitti denersem burya yazarım sonucu

Üst Alt