HTC Desire X (JellyBean) ROOT

Sponsorlu Bağlantılar

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle anlatımı yapan ve ona destek sunan, eklemeler yapan bütün arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Adımları tek tek, aynen yaptığımızda sorunsuz bir şekilde cihaz rootlanıyor. Ancak;

NOT: Windows 8'de denemeyiniz, driver desteği bulunmamaktadır. Windows 8 cihazım ile yapamadım ancak Windows 7 ile sorunsuz hallettim.
Rica ederim. Açıkçası kimse bu işlemleri yaparken bana yardım etmedi ben ingilizce kaynaklardan yararlanarak kendi cihazımı yaptım ve paylaştım.
Windows 8 olmadığını bilmiyordum konuya eklerim, bildirim için teşekkür ederim.

kLaks

Üye
Peki bu root'u geri kaldırabiliyormuyuz ?

buscaglia

buscaglia

Üye
Ya bunu HTC EXPLORER da denesek olurmu ? Adam gibi bisey bulamadim su an kullandigimda yari turkce yari ing klavye de bile turkce desteyi yok !

dinamiknet

dinamiknet

Üye
bende 3 gündür uğraşıyorum ama bir türlü olmadı.
tlf açıkken "android phone"
tlf kapalıyken fastboot iken "android 1.0" olarak tanınmayan sürücü oluyor.
bootloader unlock yapamadım.

htc nin sitesinden en son sürüm programı indirdim o bile görmüyor tlf u. asıl saçmalık bence bu zaten.
tlf un kendi programı görmeyecekse ne görecek tlf u :(Uzun uğraşlar sonunda buldum.
burada uygun işletim sistemi için driverı seçin.
bootloader için kod bulmayıda htc nin kendi sitesindeki gibi yaptım.

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
bende 3 gündür uğraşıyorum ama bir türlü olmadı.
tlf açıkken "android phone"
tlf kapalıyken fastboot iken "android 1.0" olarak tanınmayan sürücü oluyor.
bootloader unlock yapamadım.

htc nin sitesinden en son sürüm programı indirdim o bile görmüyor tlf u. asıl saçmalık bence bu zaten.
tlf un kendi programı görmeyecekse ne görecek tlf u :(Uzun uğraşlar sonunda buldum.
burada uygun işletim sistemi için driverı seçin.
bootloader için kod bulmayıda htc nin kendi sitesindeki gibi yaptım.
İşletim sistemi ne kullanıyorsun? Win 8.1 de bende yapamamıştım. Win 7 de sorun olmuyor.

3n3sss

Üye
Teşekkürler root kısmını hallettik ancak rootu yapmadaki asıl maksadım olan KULLANMADIĞIM GÖMÜLÜ PROGRAMLARI kaldırma işini yapamıyorum. Root Uninstaller ile kaldırıyorum, telefonu açıp kapatınca herşey aynı. Bu konuda bilgisi olan varsa bizlerle paylaşmasını rica ediyorum.
merhabalar ben herseyi yaptım kontrol da ettim root oldu cıhaz ama yenıden başlayınca kaldırdığım programlar geri geliyor bunun sebebı nedır acaba

Solmaz67

Üye
Arkadaşım yardımcı olursan minnettar kalırım konu başlığındaki yöntemi htc one x jelybean telefonumda uygulayabilirmiyim şimdiden teşekkürler

mekan58

Üye
Hocam senin anlattıklarını uyguladım root işini hallettim ama recovery flashlama ve rom atmayı beceremedim galiba telefon htc yazısında kalıyor tekrar kapanıyor tekrar açılıyor sürekli htc yazısının altında kırmızı renkli bir şeyler yazıyor, boot menüsüne girebiliyorum ama oradan da recovery e bastığımda telefon yine kapanıp açılmaya devam diyor.
Yardımcı olabilir misin? Yine şansımı deneyeyim dedim garantiye gönderdim ama malum garanti dışı kaldığı için 199 lira istediler kabul etmedim. Benim yapabileceğim, düzeltebileceğim bir durum mu yoksa telefon tamircilerine versem yapabilirler mi?

Var kolay bir yöntem. Desire x in Orjinal rom u var bende. Rootlu ise İstediğin programi siler istediğini orjinal gibi yapabiliriz.