HTC Desire X (JellyBean) ROOT

Sponsorlu Bağlantılar

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire X (JellyBean) ROOT
Önemli!!! Cihazınızı ROOT yaparken kayıtlı tüm bilgileriniz siliniyor (Rehber ve tüm uygulamalar) bu nedenle telefon rehberinizin yedeğini mutlaka alın.

NOT: Windows 8'de denemeyiniz, driver desteği bulunmamaktadır. Windows 8 cihazım ile yapamadım ancak Windows 7 ile sorunsuz hallettim. [Th3-Ultra]

İlk olarak HTC nin tüm driver larını yüklemeniz gerekiyor. yükleyin.

Bilgisayarınızda java'nın son versiyonu yüklü olması gerekir.

Cihazın bootloader kilidini açmak için HTCDev sitesine kayıt olun.

ROOT için gerekli , , programlarını indirin.

1- HTCDEV sitesine giriş yapın. Bootloader kilidini açmak için

All other supported models seçin Begin unlock bootloader tıklayın. Sonra gelen ekranı da kabul edin. Legal Terms ekranındaki kutucukları işaretleyip 'Proceed to Unlock Instructions' butonuna tıklayın.

İlk iki sayfada altta bulunan 'Proceed To Step' butonunu kullanın ve 8. adım yazan sayfaya gelin

2- Desire_X_All-In-One_Kit_v2.1 rar dan çıkartın. Klasörü açın Data Recoveries klasörü içine indirdiğiniz recovery.img dosyasını atın. Şimdi Desire X.exe çalıştırın

Cihazı bootloader modda çalıştırmak için önce kapatın sonra ses kısma ve power tuşuna basılı tutun.

Seçenekler arasında geçmek için ses tuşlarını seçim için açma tuşunu kullanın ve fastboot seçeneğini seçin. Cihazı usb kablosu ile PC ye balayın biraz bekleyin. Ekranda FASTBOOT USB yazacak.

Get token ID seçip go butonuna tıklayın. cihazı tanırsa (herşeyi doğru yatıysanız) ilk pencereyi kapattığınızda size

bu ekran görünecek, önce sağ tık yapın 'işaretle' seçin sonra resimde gördüğünüz halde seçin ve enter a basın şimdi HTCDEV sitesinde açtığımız sayfaya gidin ve sayfa sonundaki
'Enter token' yazan kutuya yapıştırın. Submit butonu ile gönderin, bu işlemi yapınca size mail ile 'Unlock_code.bin' dosyası gönderilecek dosyayı indirin ve 'Desire_X_All-In-One_Kit_v2.1'
Data klasörü içine atın.

3- Cihazı yine bootloader modda açıp fastboot seçin. Daha sonra PC'den Unlock bootloader seçin ve go butonuna tıklayın sizden dosya seçmenizi isterse unlock_code.bin dosyasını seçin, şimdi telefon ekranına bir uyarı gelecek ses tuşu ile 'Yes' seçimi yapın güç tuşu ile kabul edin. Bu işlemden sonra telefon resetlen miş bir şekilde açılacak gerekli bilgileri girin.

4- Cihaz hafızasına superuser zip dosyasını atın. Cihazı yine bootloader modda başlatın

Your own recovery seçin ve Flash Recovery tıklayın indirdiğiniz recovery.img dosyasını seçin

5-Telefonu kapatıp recovery modda son kez açın 'install zip from SD Card' seçin hafızasına attığınız superuser.zip dosyasını seçin, daha sonra işlemi tamamladak için 'Reboot system now' seçin ve telefonun açılmasını bekleyin işlem tamam.

Yöntem denenmiştir sonuç pozitif..

Kaynak aldığım site:

Son düzenleme:

armetyo

armetyo

Üye
Teşekkürler

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

marowak

Üye
3. seçenek olmuyor telefon boot ekranında herhangi bi hareket yok

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
Anlatımı tekrar düzenledim.

marowak

Üye
teşekkürler artık telefonu recoveryen baslatınca nandroid ekranına kolayca geçiyor sanırım sd card için backup alma yeride var o ekranda .. clockword recovery diye bişi göremiyorum o farklı bişeymi?

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
nandroid yada ClockworkMod recovery aynı işe yarıyor.

soganlik

Üye
Teşekkürler root kısmını hallettik ancak rootu yapmadaki asıl maksadım olan KULLANMADIĞIM GÖMÜLÜ PROGRAMLARI kaldırma işini yapamıyorum. Root Uninstaller ile kaldırıyorum, telefonu açıp kapatınca herşey aynı. Bu konuda bilgisi olan varsa bizlerle paylaşmasını rica ediyorum.

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
Evet benimde istediğim şeylerden birisi bu ama denediğim hiçbir program işe yaramadı, aynen senin gibi tlf. kapanınca dönüyor tüm programlar.

uscelena

uscelena

Üye
Anlatımın için teşekkür ederim ancak arkadaşım Select Your Device'da gözükmüyor HTC DESİRE X seçenegi !

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
Anlatımın için teşekkür ederim ancak arkadaşım Select Your Device'da gözükmüyor HTC DESİRE X seçenegi !

"All other supported models" seçiyorsun orada dikkat edersen yeni modeller yok zaten orada. Belirtmiştim anlatımda bunu

uscelena

uscelena

Üye
Dostum anlatımın için sagol ancak su get token id işlemi bir turlu olmuyor bir türlü tanımıyor sistemi kac kere basa dondum hersey duzgun ancak burda tanımıyor

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
Dostum anlatımın için sagol ancak su get token id işlemi bir turlu olmuyor bir türlü tanımıyor sistemi kac kere basa dondum hersey duzgun ancak burda tanımıyor
Telefonu bootloader modda açtıktan sonra "fasfboot" u seçiyorsun güç tuşu ile sonra usb bağla "get token id" go yap. ilk uyarıya tamam tıkla, sonraki pencereyide kapattığında veriyor "token id" yi.

ek368

Üye

Teşekkürler, dediklerini aynen yaptım unlock bootlooder a yes dedim, şu an boot menüsüne girdiğimde en üstte UNLOCKED yazıyor altında S-ON yazıyor olmuş mu yani? Nasıl anlayabilirim bootlooder kilidinin kırıldığını? Bir de rom atmak için ne yapmalıyım bulduğum romları kuruyor muyuz sadece?

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler, dediklerini aynen yaptım unlock bootlooder a yes dedim, şu an boot menüsüne girdiğimde en üstte UNLOCKED yazıyor altında S-ON yazıyor olmuş mu yani? Nasıl anlayabilirim bootlooder kilidinin kırıldığını? Bir de rom atmak için ne yapmalıyım bulduğum romları kuruyor muyuz sadece?
Root işlemi başarılı olduysa menuye SuperUser programı gelmiş olmalı, kontrol etmek için marketten Root Checker programını indirip deneyebilirsin. Senden root erişim hakkı isteyecek superuser aracılığı ile, ona izin ver. Olmuş ise anlatımın en sonundaki resimdeki gibi bir sonuç görürsün.
Rom konusunda ise ben iyi stabil çalışan bir rom bulamadım Desire X için o yüzden atamadım ama sen istersen recovery modu bunun için uygun artık, atılabilir. Ama Orijinal Rom a nasıl dönülür önce onu öğren bence, ben bilmiyorum.

Son düzenleme:

ek368

Üye
Root işlemi başarılı olduysa menuye SuperUser programı gelmiş olmalı, kontrol etmek için marketten Root Checker programını indirip deneyebilirsin. Senden root erişim hakkı isteyecek superuser aracılığı ile, ona izin ver. Olmuş ise anlatımın en sonundaki resimdeki gibi bir sonuç görürsün.
Rom konusunda ise ben iyi stabil çalışan bir rom bulamadım Desire X için o yüzden atamadım ama sen istersen recovery modu bunun için uygun artık, atılabilir. Ama Orijinal Rom a nasıl dönülür önce onu öğren bence, ben bilmiyorum.

Hocam senin anlattıklarını uyguladım root işini hallettim ama recovery flashlama ve rom atmayı beceremedim galiba telefon htc yazısında kalıyor tekrar kapanıyor tekrar açılıyor sürekli htc yazısının altında kırmızı renkli bir şeyler yazıyor, boot menüsüne girebiliyorum ama oradan da recovery e bastığımda telefon yine kapanıp açılmaya devam diyor.
Yardımcı olabilir misin? Yine şansımı deneyeyim dedim garantiye gönderdim ama malum garanti dışı kaldığı için 199 lira istediler kabul etmedim. Benim yapabileceğim, düzeltebileceğim bir durum mu yoksa telefon tamircilerine versem yapabilirler mi?

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
Hocam senin anlattıklarını uyguladım root işini hallettim ama recovery flashlama ve rom atmayı beceremedim galiba telefon htc yazısında kalıyor tekrar kapanıyor tekrar açılıyor sürekli htc yazısının altında kırmızı renkli bir şeyler yazıyor, boot menüsüne girebiliyorum ama oradan da recovery e bastığımda telefon yine kapanıp açılmaya devam diyor.
Yardımcı olabilir misin? Yine şansımı deneyeyim dedim garantiye gönderdim ama malum garanti dışı kaldığı için 199 lira istediler kabul etmedim. Benim yapabileceğim, düzeltebileceğim bir durum mu yoksa telefon tamircilerine versem yapabilirler mi?
Telefonun orjinal romunu tekrar yüklemelisin. Bende bilmiyorum onu ama biraz araştırayım yardım etmeye çalışırım.

samtrat

samtrat

Üye
1 tane anlatım var her sitede aynı anlatılmış. htc sitesine girilip de insanın ne kadar uğraşacağı düşünülememiş. bu paylaşımı yapan kişinin pc sinde htc tarafından mail adresine gönderilen unlock dosyası mutlaka mevcuttur. bu nedenle htc sitesine yönlendirmeye gerek yoktur bence... ama genede paylaşım için sağolun..
unlock dosyası mutlaka htc all one kit dosyasında olmalı..

yapılması gereken htc driver kur
telefonun bataryasını çıkar
sim ve hafıza kartını çıkar(bilgi kaybı olmasın çünkü root da atılacağı için telefon fabrika ayarına giriyor)
bataryayı tak ve seskısma tuşu ile birlikte telefon açma tuşuna basılı tutaraktan telefonu aç
hboot menüsü açılacaktır
ses kısma tuşu ile fastboot seçenegine gelip telefonun açma tuşuna basın (power tuşu)
fastboot menude fastboot usb mod açılacaktır
kablo ile pc ye bağla pc otomatik tanır..
Desire_X_All-In-One_Kit_v2.1 progrsmını çalıştırıp
unlock bootloader seçeneğini seçin
unlock.bin dosyasını seçin telefonun ekranına seçenek gelecek yukarıdaki resim gibi
yes seçeneğini seçtiğinizde telefonun hboot menusunde unlock seçeneği çıkar en üstte.
telefon artık açılmıştır..
Desire_X_All-In-One_Kit_v2.1 prgoramının en sağ üst köşesinde farklı recovery modları var 2 tanedir..
unutulmaması gereken hangi versiyon olduğu jb ile başlayanları seçmelisiniz ama Desire_X_All-In-One_Kit_v2.1 in ileri versiyonunda geliba bu seçenek bende öyle idi..
jbclockworkmod u seçiniz en iyisi bu diğeri de çok iyi seçim sizin.
hafıza kartına superuser.zip dosyasının atın telefona takın.
telefonun hboot menusunu açın oradanrecovery seçeneğini açtığınızda clock work mod açılacak
oradan superuser.zip dosyasını seçtiğinizde telefon artık rootlanmış olur..
artık room yüklemek size kalmış onu da anlatmak isterdim ama şu an olumsuz fırsatım olursa yardım etmeye çalışırım bu konu hakkında bi paylaşım yapmak istiyorum inşallah olur
stabil çalışan rom myONEdx_RC4.0_FX i tavsiye ederim..
htc hakkında hiç bir sey bilmiyordum.. bu sitedeki bir arkadaş bilgi verdi ama ben yapamadım bu iş bana 1htc desire x e maal oldu ama yeni desire x imde 1 haftalık uzun araştırma sonucu herşeyi çözdüm.. yardım isteyen arkadaşlara ben de yardımcı olmak isterim..
bilgi paylaştıkça çoğalır... :) iyi formlar......

Th3-Ultra

Üye
Öncelikle anlatımı yapan ve ona destek sunan, eklemeler yapan bütün arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Adımları tek tek, aynen yaptığımızda sorunsuz bir şekilde cihaz rootlanıyor. Ancak;

NOT: Windows 8'de denemeyiniz, driver desteği bulunmamaktadır. Windows 8 cihazım ile yapamadım ancak Windows 7 ile sorunsuz hallettim.