HTC Desire 816 arka kameraya geçmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

hsynbrgz

hsynbrgz

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire 816 arka kameraya geçmiyor
Merhaba arkadaşlar.Telefonda on kamera çalışıyor ama arka kamera dönmek için işaret yok bunun için bir kaç kamera programı indirdim onlardada arka kamera işaretine basınca gelmiyor ve siyah ekran şeklinde kaliyor yardım ederseniz sevinirim
yokmu yardım?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Yazılım güncelleme yada Hard format yöntemini denediniz mi?

trafikci258

trafikci258

Üye
HTC Desire 816 Hard Reset
Önemli Not: Bu işlem sonrasında telefonunuzdaki bilgilerin silineceğini unutmayın!. Bu işlemi yapmadan önce yedek almanız gerekiyorsa kesinlikle alın ve telefon pil seviyesi %50 üzerine olmasına dikkat edin.

1. Telefonda hard reset işlemini yapmak için öncelikle telefonu kapalı konuma getirin.
  2. Telefon kapalıyken telefonda ses azaltma (vol-) ve Power (güç/kilit) tuşuna basılı tutun
  3. Bu iki tuşa da aynı anda basılı tuttuktan sonra ekrana aşağıdaki factory ekranı gelince tuşlardan ellerimizi çekelim.
    1. Bu ekranda Factory Reset seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Bunun için telefondan ses azaltma tuşunu kullanabilirsiniz.
    2. Bu seçime geldikten sonra seçim işlemini Power tuşu ile yapın bu şekilde telefonunuz sıfırlanacaktır.
    3. Telefonunuzn ilk açılması biraz uzun sürecektir bu işlemi beklemeniz gerekiyor, ilk kurulumu yaparak telefonunuzu kullanabilirsiniz.

hsynbrgz

hsynbrgz

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire 816 Hard Reset
Önemli Not: Bu işlem sonrasında telefonunuzdaki bilgilerin silineceğini unutmayın!. Bu işlemi yapmadan önce yedek almanız gerekiyorsa kesinlikle alın ve telefon pil seviyesi %50 üzerine olmasına dikkat edin.

1. Telefonda hard reset işlemini yapmak için öncelikle telefonu kapalı konuma getirin.
  2. Telefon kapalıyken telefonda ses azaltma (vol-) ve Power (güç/kilit) tuşuna basılı tutun
  3. Bu iki tuşa da aynı anda basılı tuttuktan sonra ekrana aşağıdaki factory ekranı gelince tuşlardan ellerimizi çekelim.
    1. Bu ekranda Factory Reset seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Bunun için telefondan ses azaltma tuşunu kullanabilirsiniz.
    2. Bu seçime geldikten sonra seçim işlemini Power tuşu ile yapın bu şekilde telefonunuz sıfırlanacaktır.
    3. Telefonunuzn ilk açılması biraz uzun sürecektir bu işlemi beklemeniz gerekiyor, ilk kurulumu yaparak telefonunuzu kullanabilirsiniz.
değişen bişey olmadı stok romunu tekrar yüklesek düzelirmi sizce?

trafikci258

trafikci258

Üye
değişen bişey olmadı stok romunu tekrar yüklesek düzelirmi sizce?
komple sıfırladıysan olmamış isede sanmıyorumstok rom ile düzeleceğinide ama yinede denemede fayda var derim.

Buğra

Buğra

Admin
Bu daha önce general mobile discovery cihazında bir çok kişinin başına gelmişti. Çözüm olarak yazılım yüklemek gerekiyor fakat sizin cihazınızda da kamera sensörü diğer cihazlardan farklı kullanılmış olabilir. :hmmm

hsynbrgz

hsynbrgz

Üye
    Konu Sahibi
Bu daha önce general mobile discovery cihazında bir çok kişinin başına gelmişti. Çözüm olarak yazılım yüklemek gerekiyor fakat sizin cihazınızda da kamera sensörü diğer cihazlardan farklı kullanılmış olabilir. :hmmm
Custom rom yükledim olmadı stok romu nasil yüklerim? Birde onu denemek istiyorum.donanımsal diyor bikac kişi ama telefon darbe felan görmedi bence yazilimla alakalı.
Bu arada telefon modeli Desire 816g modeliymiş

Buğra

Buğra

Admin
Custom rom yükledim olmadı stok romu nasil yüklerim? Birde onu denemek istiyorum.donanımsal diyor bikac kişi ama telefon darbe felan görmedi bence yazilimla alakalı.

Bu arada telefon modeli Desire 816g modeliymiş

şuraya bir göz at

hsynbrgz

hsynbrgz

Üye
    Konu Sahibi

şuraya bir göz at
Teşekkür ederim hemen deniyorum

şuraya bir göz at
Stok romu yüklemeyi beceremedim twrp yüklü ama şöyle bir yol buldum root browser uygulamasiyla system/app klasorunde varsayılan uygulamalara ait 2 adet dosya var örnegin hesap makinesi için calculater.apk ve calculater.odex ama kamera uygulamasina ait dosya yok ben orjinal htc kamera apk ve odex uzantili dosyayi bulup klasöre atinca duzelecegini tahmin ediyorum ama nerden bulabilirim ?

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
Teşekkür ederim hemen deniyorum

Stok romu yüklemeyi beceremedim twrp yüklü ama şöyle bir yol buldum root browser uygulamasiyla system/app klasorunde varsayılan uygulamalara ait 2 adet dosya var örnegin hesap makinesi için calculater.apk ve calculater.odex ama kamera uygulamasina ait dosya yok ben orjinal htc kamera apk ve odex uzantili dosyayi bulup klasöre atinca duzelecegini tahmin ediyorum ama nerden bulabilirim ?
şuan hangi rom yüklü sizde ?
yüklediğiniz romun zip dosyasını açın ve zip içinden yine system/app klasörüne girin orada camera veya htccamera artık apk ismi her neyse onu ve odex dosyasını alıp cihazınıza atın daha sonra iki dosyaya da basılı tutup permission izinlerini ( orada bulunan başka bir apk dosyasının izinine bakın aynı şekilde izinlerini ayarlayın ) telefonu yeniden başlatın düzelecektir :)

• Beğen
Tepkiler: hsynbrgz
hsynbrgz

hsynbrgz

Üye
    Konu Sahibi
yüklediğiniz romun zip dosyasını açın ve zip içinden yine system/app klasörüne girin orada camera veya htccamera artık apk ismi her neyse onu ve odex dosyasını alıp cihazınıza atın daha sonra iki dosyaya da basılı tutup permission izinlerini ( orada bulunan başka bir apk dosyasının izinine bakın aynı şekilde izinlerini ayarlayın ) telefonu yeniden başlatın düzelecektir :)
Custom rom yuklemeden once yedegini almistim Şuan telefonun kendi stok romu yuklu 4.4.2 hemen deniyorum
Kafanızı şişirdim ama :mahcup:Sistem dosyası "img" türünde açamıyorum.

Buğra

Buğra

Admin
Custom rom yuklemeden once yedegini almistim Şuan telefonun kendi stok romu yuklu 4.4.2 hemen deniyorum

Kafanızı şişirdim ama :mahcup:Sistem dosyası "img" türünde açamıyorum.
size verdiğim xda linkinde bulunan rom zip şeklinde değil miydi ? oradan alın :)

hsynbrgz

hsynbrgz

Üye
    Konu Sahibi
Buğra

Buğra

Admin
hsynbrgz

hsynbrgz

Üye
    Konu Sahibi
System/priv-app klasörüne bak sistem dosyaları o klasörde olur apk dosyaları
Ordada yok kardeşim galiba donanimda sorun birde telefoncuya götürim yarın hakkını helal et yordum seni.

Buğra

Buğra

Admin
Ordada yok kardeşim galiba donanimda sorun birde telefoncuya götürim yarın hakkını helal et yordum seni.
Estağfurullah telefon elimde olmuş olsa ilgilenirim de uzaktan anca bu kadar oluyor :)
Ama sorun donanımsal olma ihtimali de var kamerada bir sıkıntı olabilir garantisi varsa telefoncuya vermek yerine garantiye yolla derim
Çünkü yedek parça bulamazlarsa sana benzer veya üst model yeni cihaz verebilirler
Ama gönderirken mutlaka Stock rom yükle gönder

Üst Alt