Htc Desire 500 Açılmıyor Usb Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Enforcer26

Üye
    Konu Sahibi
Htc Desire 500 Açılmıyor Usb Hatası
Merhaba arkadaşlar elimde htc desire 500 model telefon var. telefon açılmıyor acılışta htc ekranından sonra siyah ekranda kalıyor.Bende nette biraz baktım bootloader recovery modundan telefonu fabrika ayarlarına alma şansımız varmış. Onun içinde bootloader kilidini açmak lazımmış.
Bootloader kilidini acmak için usb bağlıyorum fastboot'a kadar girip usb takıyorum ama usb aygıtı olarak görmüyor. Android Usb Devices My Htc olarak görünüp açılmıyor orda hata veriyor aygıt arızalı yada doğru yüklenmedi diye.

Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)

Varolmayan bir aygıt belirtildi.

Böylede bi hata alıyor . Nasıl usb düzeltebilirim ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Merhaba arkadaşlar elimde htc desire 500 model telefon var. telefon açılmıyor acılışta htc ekranından sonra siyah ekranda kalıyor.Bende nette biraz baktım bootloader recovery modundan telefonu fabrika ayarlarına alma şansımız varmış. Onun içinde bootloader kilidini açmak lazımmış.
Bootloader kilidini acmak için usb bağlıyorum fastboot'a kadar girip usb takıyorum ama usb aygıtı olarak görmüyor. Android Usb Devices My Htc olarak görünüp açılmıyor orda hata veriyor aygıt arızalı yada doğru yüklenmedi diye.

Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)

Varolmayan bir aygıt belirtildi.

Böylede bi hata alıyor . Nasıl usb düzeltebilirim ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Bootloder ekranında fabrika ayarlarına dön var. Bir dene olmaz ise gene yardımcı olurum. Zamanında baya uğraştım.

Enforcer26

Üye
    Konu Sahibi
Olmuyor onuda denedim htc ekranı geliyor sonra kapanıp tekrar acılmaya calışıyor siyah ekranda kalıyor.Şu usb düzgün calışsa win10 win7de denedim olmadı sürücülerin neredeyse hepsini denedim. Gene aynı hatayı veriyor.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Olmuyor onuda denedim htc ekranı geliyor sonra kapanıp tekrar acılmaya calışıyor siyah ekranda kalıyor.Şu usb düzgün calışsa win10 win7de denedim olmadı sürücülerin neredeyse hepsini denedim. Gene aynı hatayı veriyor.
Hata derken KARDEŞ ne hatası yani usb sürücüleri ile ne işin var ilk etapta telefona bir reset at. Ayrıca açılmaya çalışırken 7 kere felan titreme oluyor mu?

Enforcer26

Üye
    Konu Sahibi
Yok hayır telefon normal başlatığımda htc ekranı geliyor ondan sonra siyah ekranda kalıyor titreme falan yok.Bi yerde bakdım usb takıp bootloader kilidini açınca stok romu tekrar yükleye biliyorsun diyede. O yüzden usb hatasını soruyordum. Factory resetle recovery dendim hiçbirşey değişmedi htc ekranını gelip gidip siyah ekranda kalıyor

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Yok hayır telefon normal başlatığımda htc ekranı geliyor ondan sonra siyah ekranda kalıyor titreme falan yok.Bi yerde bakdım usb takıp bootloader kilidini açınca stok romu tekrar yükleye biliyorsun diyede. O yüzden usb hatasını soruyordum. Factory resetle recovery dendim hiçbirşey değişmedi htc ekranını gelip gidip siyah ekranda kalıyor
Anladım şimdi arkadaşım. Bu HTC Desire 500 tek sim mi? yoksa çift sim mi? Bootloder kilidini açmak kolay ama bilen için bilmeyen için biraz sıkıntı. Şu an evde Değilim evde olsaydım eşimde yazılımları ve yükleme Araçları vardı. Ama gene yardımcı olmaya çalışacağım.

Enforcer26

Üye
    Konu Sahibi
Tek Sim telefon gerekli yazılımları htcdev.com dan indirdim java sdk vb. ama cmd ekranında kalıyor usb bağlantısı hata verdiği için ne kadar güncellesemde kaç ceşit versiyon denesemde gene aynı şekilde kaldı. USB 3.0 de çalışıyor şuan 2.0 takıldığında tepki bile vermiyor pc.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
O yazılımlar çok uzun mb yazılımlar. Onlara gerek yok. Benim dediğim yazılım seni uğraştırmadan halledebileceğin bir yazılım. Ama ilk önce cihazın, bootloder kilidini kaldırmak Lazım. Onun için bir çok makale var onlardan faydalanarak yapabilirsin. Ama cihazın bootloder kilidi açılırken zaten cihazın açılması gerekiyor. Senin cihaz açılmadığı için gene bootloder kilidi açılmayacak. Çünkü daha önce Başıma geldi. Bootloder kilidini yes deyip açınca telefonun normal şartlarda kapanıp açılması gerekiyor. Ve HeRşeYi silip fabrika ayarlarına geri Dönüyor. Baştan telefonu kuruyorsun. Ama şu aşamada senin telefonun bootloder kilidini kaldırsan bile telefon kapanıp açılırken siyah ekranda kalma ihtimali yüksek. Ama gene denemek istersen deneyebilirsin. Biraz uzun yazdım ama işin özü anlamışsındır umarım.

silivriserdar

silivriserdar

Üye

Burada senin telefonun build numarasına göre 2 dosyayı indirip telefona yüklemen gerek.

Enforcer26

Üye
    Konu Sahibi
Peki teşekkürler indirmeye başladım.1.03 sürümü ve firmware.Ama büyük ihtimal gene olmucak çünkü telefon usb tepki vermiyor , arızalı yada tanımlanmıyor hatası yüzünden cmd kodları işlemiyor.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Peki teşekkürler indirmeye başladım.1.03 sürümü ve firmware.Ama büyük ihtimal gene olmucak çünkü telefon usb tepki vermiyor , arızalı yada tanımlanmıyor hatası yüzünden cmd kodları işlemiyor.
Ilk önce my HTC yazan yere sağ tıkla kaldır. Sonra HTC Desire 500 usb driver diye internette arat indir ve kur sonra telefonu bağla pc ye muhtemelen tanıyacaktır. Dediğim gibi bootloder kilidi açılmadan o telefona hiçbirşey yapamazsın. Ayrıca nasıl o duruma geldi tel.

Enforcer26

Üye
    Konu Sahibi
Ekran bozulmuştu değiştirdim.2gün sonra durduk yere böyle oldu. Htc Sync kurdum driver olarak o var sanırım htcnin ama gene tanınlanmayan yada arızalı aygıt bağlandı diyor neyse, artık Yarın tekrar uğraşırım.Diğer telefonum bağlayınca usb düzgün calışıyor oda htc m8. Hiç anlamadım bu işi.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Ekran bozulmuştu değiştirdim.2gün sonra durduk yere böyle oldu. Htc Sync kurdum driver olarak o var sanırım htcnin ama gene tanınlanmayan yada arızalı aygıt bağlandı diyor neyse, artık Yarın tekrar uğraşırım.Diğer telefonum bağlayınca usb düzgün calışıyor oda htc m8. Hiç anlamadım bu işi.
Valla bu HTC cihazları başa bela [emoji3] bende HTC Desire 500 orginal yazılımı yükledim çalıştırdım müşteriye verdim 1 hafta sonra geldi. HTC yazısında kalıyor çok uğraştım ama bir türlü olmadı. Resmi bir yükleme aracı falanda yok. Muhtemelen driverleri düzgün yüklüdür çünkü diğer HTC telefonu görüyormuş. Bazı tamircilerde HTC cihazları için box var ancak onlar halleder bu tip sorunları.

Enforcer26

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler. Yarın biraz daha uğraşırım , olmazsa büyük ihtimal tamirciye vericez yapacak başka bişi kalmıyor. :D

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar