Herkesi Şaşırtan S4 !

• 13 Eylül 2013
  • 975 Okunma
  • 29 Cevap

1. < Resmi açmak için tıklayın >

Ortaya çıkan bu Galaxy S4 resminde, telefonun üzerindeki işletim sistemi herkesi şaşırttı!MeeGo ve Bada işletim sistemlerini hatırlayan var mı? Nokia'nın Windows işletim sistemine geçtiğini açıklamadan önce desteklediği ve açık kaynak kodlu olarak geliştirilen MeeGo ve Samsung'un büyük ümitlerle geliştirdiği Bada, telefon piyasasındaki hızlı gelişmeler sonrasında daha hayata geçemeden unutulup gitti... Ancak yeni mobil işletim sistemi geliştirme çalışmaları yine de son bulmadı. Linux Vakfı'nın önderliğinde, Intel ve Samsung tarafından geliştirilen Tizen sistemi hakkında yeni bir fotoğraf sızdı. Samsung Galaxy S4 üzerinde çalışırken fotoğrafı çekilen Tizen'in köşeli, dörtgen bir tasarımı olduğu anlaşılıyor. İşletim sisteminin pil ve operatör bilgisinin bulunduğu mesaj barının telefonun alt kısmında yer alması dikkat çekiyor. Arayüz hakkında önemli bir ipucu vermeyen fotoğraf hakkında en önemli detay, işletim sisteminin Galaxy S4 üzerinde çalışıyor olması. Bu da Samsung'un, Tizen ile çalışan bir Galaxy S4 modelini piyasaya sürme ihtimalinin olduğunu ortaya çıkardı. Ancak konu hakkında kesin bir bilgi yok.

Yazan: Samet.25
  2. Galaxy'nin tasarımları hep aynı olduğu için S5 ile karıştırıyor olabilirler.

3. yok tel s4 dikkatli bakinca anlasiliyor

4. Tizen'i Galaxy dışında yeni bir seride kullanacaklar diye biliyorum.

5. Belki direkt geçiş hakki sunarlar Tizene

6. banada oyle geliyor yoksa 4.4 kitkat i cikarmazdi direk tizen ustunde calisir 4.4 ve 5.0 yerine tizeni sunardi

7. Yalnız 4.4 ü ve 5.0 ı Samsung çıkarmıyor ?

8. Hem Android hem de Tizen'i verseler güzel olur.

9. Pardon karistirdim :D

10. keşke dual boot olsa :D ancak 1-2 yıldan önce tizen gelmeyecek.

11. 1 tane adam akilli olsa oda yeter :D

-Emre bunu beğendi.
  12. :ehe

13. tizenden dolayı android almak saçma mı yani?mesela seneye android alsam ben?

14. Değil, alakası bile yok. Bu fotoğraf konuda da yazıldığı gibi doğru düzgün bir bilgi vermiyor. İleri de gelişip farklı bir seri ile sunulabilir Tizen ya da aynı telefonun Tizenli versiyonu olur vs. Bunu bilemeyiz şuan için; ama android almak saçma olmaz. Ki şu ad var seneye diyorsun, seneye konuşuruz, neler neler değişiyor, o zaman bakar, karar verirsin.

MaxipmaN bunu beğendi.
  15. tmm sağol kardeşim

16. Cince yazilar var ne oldugu belli degil o telefonun s4 degildir o benzeri cin mali bir modeldir

safakk34 bunu beğendi.
  17. Dikkatli bakarsanız ve S4 ü biliyorsanız S4 old. anlarsınız. Çok zor bişey değil.

.caner. bunu beğendi.
  18. tizeni samsung gelistirdigi icin cince olmasi normal

19. Korece o O_o

blacktalon bunu beğendi.
  20. Evet korece bir anda bakinca cince gibi geldi

Yüklüyor...
21/09/2018 - 04:48