hem dgs hem yks gircem. ikisinde de tercih edilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Twitterda arat vardır birleşin tweet atın gerçi işe yaramaz da deneyin işte.
Twitterda ek tercihler ne oldu diye yazıyorlar ösym ve halise. diğer senelerde uzun zaman sonra ek tercihleri açmışlardı. şu anda benim meselem ek tercih değil. dgs ve yks arasında sıkıştım. risk alıp kaydımı sildirirsem ve dgs de bir yeri kazanamazsam işte o zaman işim biter.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Baydırman

Baydırman

Moderator
Twitterda ek tercihler ne oldu diye yazıyorlar ösym ve halise. diğer senelerde uzun zaman sonra ek tercihleri açmışlardı. şu anda benim meselem ek tercih değil. dgs ve yks arasında sıkıştım. risk alıp kaydımı sildirirsem ve dgs de bir yeri kazanamazsam işte o zaman işim biter.
Rest çekme
Risk alma

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Rest çekme
Risk alma
evet öyle bir şey yapmıycam. ama bir yandan da şu an kayıtlıyken tercih yapabilir miyim? tercihle yerleşebilir miyim? konusunda şüphelerim var. benim bildiğime göre kayıt yaptırılmıyor, sildirmek gerekiyor. bakalım ne olacak.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
evet öyle bir şey yapmıycam. ama bir yandan da şu an kayıtlıyken tercih yapabilir miyim? tercihle yerleşebilir miyim? konusunda şüphelerim var. benim bildiğime göre kayıt yaptırılmıyor, sildirmek gerekiyor. bakalım ne olacak.
ben de öyle diye biliyorum :hmmm

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
ben de öyle diye biliyorum :hmmm
ama dediğim gibi. ya harç parası boşa gidecek ama kaydımı sildirip dgs ile devam edicem. ya parayı falan yatırmıycam direkt kaydımı sildircem ama risk alamam. ya şu an kazandığıma devam edicem. ya da kayıt sildirme işlemi geç olursa daha başka şeyler olacak. zaman iyice daralıyor.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
ama dediğim gibi. ya harç parası boşa gidecek ama kaydımı sildirip dgs ile devam edicem. ya parayı falan yatırmıycam direkt kaydımı sildircem ama risk alamam. ya şu an kazandığıma devam edicem. ya da kayıt sildirme işlemi geç olursa daha başka şeyler olacak. zaman iyice daralıyor.
dimyat bulgur

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
bir sorum var. dgs'de tercihimi yaptım ve yerleştiğimi gördüm. yerleşme sonuç ekranı geldi x okuluna yerleştiniz yazıyor. şimdi bu okula kesin gidebiliyor muyum? yoksa kontejyan olayı filan var mı yine?

bir sitede

Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra adayların sonuç belgelerinde belirtilecek tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları zorunludur.

ve

Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme işlemi, adayların DGS puanları, tercihleri ve yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayarla yapılmaktadır.

yazıyordu.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
bir sorum var. dgs'de tercihimi yaptım ve yerleştiğimi gördüm. yerleşme sonuç ekranı geldi x okuluna yerleştiniz yazıyor. şimdi bu okula kesin gidebiliyor muyum? yoksa kontejyan olayı filan var mı yine?

bir sitede

Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra adayların sonuç belgelerinde belirtilecek tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları zorunludur.

ve

Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme işlemi, adayların DGS puanları, tercihleri ve yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayarla yapılmaktadır.

yazıyordu.
Arayıp sorsan daha iyi olur ki onlar bile yanlış yönlendirebilir bulabildiğin kadar çok yeri ara bence

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
  • Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
maalesef harç ücretini ödemek zorundayım. eğer yerleşirsem boşa gidecek ama daha yakın bir yere yerleşeceğim için güzel olacak. yerleşemezsem de boşa gitmeyecek ve daha uzak şehirde öğrenim göreceğim.

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
durum maalesef çok kötü. ikinci öğretim olduğu için risk almamak için kaydımı tercihlerden önce sildirmeyeceğim. bu yüzden harç parasını da yatırmam gerek doğal olarak. tercihler açıklanıp bir yeri kazanırsam da kaydı sildirdiğimde para geri iade edilmiyor.

bir de ikinci öğretim kazanırsam durum daha da vahim olacak. bir de oraya para yatıracağım! ikinci öğretimi daha çok istiyorum o ayrı.

ayrıca bu yks ek tercih ve dgs ek tercih derken üniversiteler çoktan başlamış olmayacak mı? geçen sene ve ondan önceki seneler nasıldı?

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
onu bilmiyom birader :bilmm

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
ula şuan kazanıp yerleştiğim okulda dersler başlayacak az kaldı. hala dgs tercihleri açıklanmadı.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Aga b

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
işin kötü yani adamlar tercih tarihini falan da açıklamıyor. bir anda tercihler yapılıp bitse kontrol etmeyenlerin haberi olmayacak. her gün girip kontrol ediyorum acaba tercihler başladı mı diye.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
:ah

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
r10 da birisi arayıp görüşmüş.

• Hocam görüştüm tercihi etkilemiyormuş eğer dgs ile kazanırsan diğer okulun kaydını sildirmen yetiyormuş
yazmış. yani tercih ekranı gelecek, tercih yapabilicem, tercih sonuçları(yerleştiğim okul) görünecek ve yksden kazandığımı sildirmem gerekecek. böyle anladım. yalnız ama bu harç ücretini mecbur ödeyeceğim gibi görünüyor. çünkü dgs tercihleri falan hiç başlamadı.
Mesaj birleştirildi:

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Valla sıkıntı biladerim

Üst Alt