Hediye Çekilişler İçin Sohbet Konusu

Sponsorlu Bağlantılar

Hazırlamış olduğum bardak tasarım örnekler için hangisi olsun?

• Kullanılan toplam oy
    23
  • Anket kapatılmış .
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Hediye Çekilişler İçin Sohbet Konusu
Merhaba arkadaşlar.
Biliyorsunuz, her ay hediye çekilişi yapıp birbirinden farklı ve güzel hediyeler vermeye çalışıyorum.

• Ödül/Hediye olarak aklınızda ne varsa söyleyin, ben değerlendirme yapıp hediye havuzuna ekleyip ilerleyen zamanlarda da görmeniz an meselesi :ok2:
  • Hepsini dikkate alacağım.. :oke:
  • Çekilişin zamanı, saati, ödülleri, şartları değiştirme hakkı bende saklıdır.

Çekilişe katılım kurallarını belirdim ve sabitlenmiştir.

Kurallar/Şartlar
  • Yapacağım çekilişe katılmak için en az 50 Mesaj Sayısı olmalıdır (eski/yeni üye fark etmiyor)
  • Açtığım çekiliş konusuna Katılıyorum demelisiniz.
  • Ayrıca katılmak için çekilişlerin yayınlandığı Youtube kanalına Abone olmanız gerekiyor (merak etmeyin, gizliliğe önem verdiğim için hazırladığım Maxicep Çekiliş Formu'nun linkini çekiliş sırasında verip oradan adımları doldurabilirsiniz.
  • Bu sayede alınan katılımlar hem daha sağlıklı olup hemde otomatikman e-tablo/excel dosyasına eklenmiş oluyor.
Maxicep Çekiliş Formu ekran görüntüsü (büyütmek için resme tıklayın)

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Çekiliş Sistemi
  • Katılım her ayın 1-14 tarihi olup (2 hafta/14 gün sürecektir) ve sonuçlar da 15-20 tarihleri arası açıklanacaktır.
  • Ödül sayısı kaç ise ona göre hem Asil hem de Yedek Talihli olacak.
  • Yollayacağım Maxicep Pm üzerinden 48 saat içinde cevap atmama durumunda Asil Talihli arkadaşların hakkı Yedek talihli arkadaşlarımıza verilecektir.
  • Çekiliş geri sayımdan başlayacak (örn: 3, 2, 1 diye)
  • Kazananlar sonraki yarışmaya geçici olarak dahil olamayacak, diğer arkadaşlara haksızlık olmaması ve kazanma şansları daha çok olmaları için (tekrar katılma süreleri şuan belli değildir)
  • Çekilişte isim silme olayı, ilk çekilişimizdeki gibi olacaktır (isim/no silinecek, sonuçta kazanan kişinin ismi/numarası orada durması yada katılımcı 100 kişi diyelim, 1 kişi çıktı tekrar 100'den devam etmesi bana göre mantıksız. Sonuçta 99 kişi kalıyor neden tekrar 100 yapalım ki?
    Şöyle söyleyeyim; 100 kişiden 1 kişi çıkartınca 99 kişi için yepyeni bir çekiliş olmuş oluyor, sonuçta bize kalan 1-99 arası sayı vermesi gerekiyor. O yüzden eski sisteme devam.

Şimdilik Sabitlenmiş Kural/Şart ve Çekiliş Sistemi bu şekilde olacaktır. (Unuttuğum bir şey varsa sonradan ilave olarak eklerim)

Evet arkadaşlar, kurallar sabitlendiğine göre hediye önerilerine devam :)

Çekiliş Konuları ve Sonuçları

1. Her Ay Hediye Çekilişi Başlamıştır! (Alımlar Bitmiştir)
1. Her Ay Hediye Çekilişi Sonuçları

2. Her Ay Hediye Çekilişi Başlamıştır! (Alımlar Bitmiştir)
2. Her Ay Hediye Çekilişi Sonuçları

3. Her Ay Hediye Çekilişi Başlamıştır! (Alımlar Bitmiştir)

3. Her Ay Hediye Çekilişi Sonuçları

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: interka, teknolojibaronu, biltek ve 2 diğerleri

Süleyman

Süleyman

Üye
Yapılacak yarışmalar için birkaç önerim olacak. Öncelikle ödül sayısı belirlemeli. Mesela her ay 3 ya da her ay 4 ödül dağıtımalı bence. Birisi 3 diğeri 4 olunca biraz düzensizlik olduğu kanısındayım. Ayrıca bence çok önemli bir detay olan üyelik tarihi sınırı koyulmalı. Mesela bu tarih yarışma baslamadan bir hafta öncesi olabilir. Zaten mesaj limitini söylemiyorum. Onu zaten gerekli sayıya çektiniz. Ek olarak bence yarışma süresi çok uzun. 15 gün büyük bir zaman dilimi. Bunu bir haftaya indirgemenin daha iyi olacağı düşüncesindeyim.
Ve tabi önemli bir ek olarak 1 ya da 2 yedek talihlide belirlenmeli. Ve birde çekiliş yaparken çıkan kişileri listeden silmeniz bence çekilişin kaderi ile oynamakta. Sayı sabit kalıp direk 4 isim belirlemesi gerektiğini düşünüyorum. Her ne kadar kimisi kazananın listeden çıkarılmasını istesede bunun yapılan en büyük yanlış olarak görüyorum. Sonuçta siz 4 kişi çekeceksiniz. Bunu direk random.org tan 4 kişi seç olarak ayarlamada yapabilirsiniz. Sadece seçeceğiniz kişilerin sırasını belirlemek için çekiliş yapıyorsunuz ve bu da kazanan kişiyi listeden çıkarmanıza bir neden değil.

• Beğen
Tepkiler: NiTr[O]gEn ve vedat1966
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
@BLasTeaR bir önerim çekiliş için 150 mesaj sayısı olanlar bundan sonraki çekilişe katılsınlar bence bir dahaki çekilişlerde böyle yap bence daha iyi olur

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve vedat1966
biltek

biltek

Üye
çekilişler bence rütbeye göre katılım olsa daha iyi olur

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar, sorularınız aklımdaydı ama yoğunluktan buraya bakamadım.
Gündüz hepsini yanıtlayacağım.
İlginiz için hepinize teşekkür ediyorum :blush:

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic, asi430 ve Murat Alper
bLnmz

bLnmz

Üye
@BLasTeaR, 2. yarışmada da ilk 3 kişi seçilmesi daha doğru olur bence. Çünkü 1. yarışmada öyle seçilmişti.

İhtiyar.

İhtiyar.

Üye
Düzenlediğiniz bu yarışma olayı, forumu canlandırmak adına iyi gelişme sağladı.Adil bi yarışma olmasını isteriz tabiki haksızlık olmadan, şansı olan kazansın inşallah.
Birde böyle sırf yarışma için açılan hesaplar var bir iki mesaj sayısı olan.Bu üyeliklerin yarışmaya katılması, bizler gibi eski emektar üyelere de büyük ayıp olacağı kanaatindeyim.Tabi kaptan sizsiniz rotayı çizecek olan da siz ..

#

• Beğen
Tepkiler: asi430 ve BLasTeaR
vedat1966

vedat1966

Üye
Öneri;
Hocam çekiliş sonucunda kazanan kişinin mesajları incelemeli bir açıklama yada anlam ifade etmeyen mesajlar yok sayılmalı. Diğer taraftan muhabbet konuları mesaj sayısının dışında tutulmalı.
Örnek;
Tamam.
Teşekkürler. (teşekkür butonu var bu yazı için.)
Katılmak istiyorum.
Katılıyorum.
vs.

• Beğen
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Yapılacak yarışmalar için birkaç önerim olacak. Öncelikle ödül sayısı belirlemeli. Mesela her ay 3 ya da her ay 4 ödül dağıtımalı bence. Birisi 3 diğeri 4 olunca biraz düzensizlik olduğu kanısındayım. Ayrıca bence çok önemli bir detay olan üyelik tarihi sınırı koyulmalı. Mesela bu tarih yarışma baslamadan bir hafta öncesi olabilir. Zaten mesaj limitini söylemiyorum. Onu zaten gerekli sayıya çektiniz. Ek olarak bence yarışma süresi çok uzun. 15 gün büyük bir zaman dilimi. Bunu bir haftaya indirgemenin daha iyi olacağı düşüncesindeyim.
Ve tabi önemli bir ek olarak 1 ya da 2 yedek talihlide belirlenmeli. Ve birde çekiliş yaparken çıkan kişileri listeden silmeniz bence çekilişin kaderi ile oynamakta. Sayı sabit kalıp direk 4 isim belirlemesi gerektiğini düşünüyorum. Her ne kadar kimisi kazananın listeden çıkarılmasını istesede bunun yapılan en büyük yanlış olarak görüyorum. Sonuçta siz 4 kişi çekeceksiniz. Bunu direk random.org tan 4 kişi seç olarak ayarlamada yapabilirsiniz. Sadece seçeceğiniz kişilerin sırasını belirlemek için çekiliş yapıyorsunuz ve bu da kazanan kişiyi listeden çıkarmanıza bir neden değil.

İlgin için teşekkürler.
  1. Ödül sayısının sabit olması veya her seferinde farklı olması bir şeyi değiştirmez. İçimden geldiği için fazla da koyabilirim. Bu konuyu yine de düşüneceğim.
  2. Üyelik tarihi durumunu düşüneceğim. 2. çekiliş için kurallar bu yönde olarak devam ediyor.
  3. Şimdilik 50 mesaj sayısı makul görünüyor. Duruma göre ilerleyen zamanlarda belki değiştiririz.
  4. Dikkat ederseniz ilk çekilişte katılım süresi 7 gündü. @Ozan bey'in talimatına göre karar alındı. Neden dersen, öncelikle herkes her zaman foruma giremiyor (gündelik aktiveleri vb yüzünden) ve çekilişi kaçırma olasılığı olabiliyor o yüzden 14 gün şuan için uygun. Ayrıca 10 gün katılım-çekiliş-sonuç işlemlerine sürüp geri 3 hafta/23 gün beklemek sıkıcı oluyor. Belki ilerleyen günlerde yeni düzenleme getirebilirim ama değerlendirmeye göre en uygunu bu şekildedir.
  5. Yedek talih olayını düşünmedim değil, hatta ilk çekilişte ekleyecektim ama süre koyup kazanan o sürede giremeyip hakkı başkasına geçmesine gönlüm razı olmadı. Yine de bu konu hakkında düşünüp daha sonra belirteceğim.
  6. Çekilişte isim silme olayı genelde tüm herkes bu yöntemi yapar (büyük firmalar bile) aslında ne yalan söyleyim bana da öyle geldi. Çekiliş videosunda da yaptığım gibi, bu isteği yerine getirebilirim.

@BLasTeaR bir önerim çekiliş için 150 mesaj sayısı olanlar bundan sonraki çekilişe katılsınlar bence bir dahaki çekilişlerde böyle yap bence daha iyi olur

İlgin için teşekkürler.
  1. Şimdilik 50 mesaj sayısı makul görünüyor. Duruma göre ilerleyen zamanlarda belki değiştiririz. :)

çekilişler bence rütbeye göre katılım olsa daha iyi olur

İlgin için teşekkürler.
  1. Af edersiniz tam anlayamadım, biraz daha açık konuşur musunuz?
  2. Sanırım rütbe sistemi (mesaj sayısını) kastediyorsanız, bu durum için mesaj sayısını yükselttim: 10'dan 50'ye çıkarttım, şimdilik.

@BLasTeaR, 2. yarışmada da ilk 3 kişi seçilmesi daha doğru olur bence. Çünkü 1. yarışmada öyle seçilmişti.

İlgin için teşekkürler.
  1. Ödül sayısının sabit olması veya her seferinde farklı olması bir şeyi değiştirmez. İçimden geldiği için fazla da koyabilirim. Bu konuyu yine de düşüneceğim.
Düzenlediğiniz bu yarışma olayı, forumu canlandırmak adına iyi gelişme sağladı.Adil bi yarışma olmasını isteriz tabiki haksızlık olmadan, şansı olan kazansın inşallah.
Birde böyle sırf yarışma için açılan hesaplar var bir iki mesaj sayısı olan.Bu üyeliklerin yarışmaya katılması, bizler gibi eski emektar üyelere de büyük ayıp olacağı kanaatindeyim.Tabi kaptan sizsiniz rotayı çizecek olan da siz ..

#

İlgin için teşekkürler.
  1. Bu güzel düşünceleriniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Sitemize elimden geldiğince katkı olsun, destek olsun ne gerekiyorsa yapmaya çalışıp ve sizleri de bir aile olarak gördüğüm için bu tür bir yola daha doğrusu etkinliğe başvurdum. Bu durum tamamıyla kişişel düşüncem ve sebebi de geçmişime dayalı, (kısacası küçük şeylerden mutlu olan bir insanım) dolasıyla elimden geldiğince de herkese bir şeyler vermeye çalışıyorum. :tebessüm:
  2. Sizler merak etmeyin, haksızlık olmayıp, adil olması için elimden geleni yapacağım..
  3. Tabii ki bunun için de siz değerleri arkadaşların düşüncelerini de almak için bu konuyu açtım. :)

Öneri;
Hocam çekiliş sonucunda kazanan kişinin mesajları incelemeli bir açıklama yada anlam ifade etmeyen mesajlar yok sayılmalı. Diğer taraftan muhabbet konuları mesaj sayısının dışında tutulmalı.
Örnek;
Tamam.
Teşekkürler. (teşekkür butonu var bu yazı için.)
Katılmak istiyorum.
Katılıyorum.
vs.

İlgin için teşekkürler.
  1. Bu durum için daha çekiliş listesini hazırlamadan herkesin profilini ve IP adresini inceleyip katılım listesine öyle dahil ediyorum.
  2. Ayrıca Gereksiz Mesajlardaki yorumlar mesaj sayısına eklenmiyor.

Not:
Bu değerli düşünceleriniz için hepinize teşekkür ediyorum..
Söylediklerinizin hepsini dikkate alıp, daha iyi bir ortam için ne gerekiyorsa yapacağım..:oke:
Ek Olarak; ayrıca bundan sonraki çekilişte katılım kuralları biraz daha katı olacak.
Çekiliş için açtığım konuyu [f] ve/ya [t] platformda paylaşmaları için bir kural/şart da eklenecektir.

Düşüncelerinize her zaman ben de yeri vardır, aklınızda soru/öneri ne varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: biltek, İhtiyar., bLnmz ve 4 diğerleri
cihanata_1

cihanata_1

Üye
evet aslında 4 numara direkt seçilebilir:)

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Çekiliş bir kerede çekilsin diyorsunuz doğru mu anladım.
Evet öyle bir imkan var ama bu sefer de zevkli olmaz diye düşünüyorum . Tabi eğer öyle istenirse bu sefer de öyle yaparız :)

Süleyman

Süleyman

Üye

Evet öyle bir imkan var ama bu sefer de zevkli olmaz diye düşünüyorum . Tabi eğer öyle istenirse bu sefer de öyle yaparız :)

Ödüller farklı olduğundan bir sıralama gerekli aslında. O yüzden tek tek çekilmesinin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Ama çıkan üyenin bulunduğu sayı silinmesini önermiyorum. Daha öncede dediğim gibi çekilişin kaderiyle oynamakta. Ben ilk defa silindiğini burda gördüm açıkçası :)

Ve tabi heyacanlı olması için çekilişe 4. den başlamak daha güzel olur :ehe

cihanata_1

cihanata_1

Üye
evet, İsim silinmesin gereksiz olduğu söylenmiş üstteki mesajlarda da:)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve Süleyman
0MG90

0MG90

Üye
Bence de yedek talihli olmalı. Mesela 3 ödül verilecekse 3 tane de yedek talihli seçilmeli. Kazananlar 1-3 gün içinde özel mesajdan cevap vermezse yedekte olanlara ödül verilmeli. Bence böyle daha iyi olur.

Birde tarih sınırı getirilmeli. Mesela Haziran 2016'dan sonra üye olanlar katılamaz gibi. Bu olmazsa yeni üyeler gelir iyi hoş ama mesaj kasıp, ödülü alıp gidince bu diğer katılanlara haksızlık olur.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
ödül sayısı artacakmı diğer çekilişlerde :) artarsa kurallar mesaj sayısına göre belirlensin mesela 200 mesaj sınırı gibi bir kural olsa

bLnmz

bLnmz

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Biliyorsunuz, her ay hediye çekilişi yapıp birbirinden farklı ve güzel hediyeler vermeye çalışıyorum.

• Bu konu altında her ay yapılacak çekiliş için ilgili sorularınızı ya da varsa düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.
  • Ödül/Hediye olarak aklınızda ne varsa söyleyin, ben değerlendirme yapıp hediye havuzuna ekleyip ilerleyen zamanlarda da görmeniz an meselesi :ok2:
  • Çekilişin zamanı, saati, ödülleri, şartları değiştirme hakkı bende saklıdır.
Kısacası çekiliş hakkındaki tartışmalarımızı bu konuda yapabilirsiniz..
Hepsini dikkate alacağım.. :oke:

@Ozan abinin dediği gibi Konuyu Sabitliyorum.

Çekiliş Konuları ve Sonuçları

1. Her Ay Hediye Çekilişi Başlamıştır! (Alımlar Bitmiştir)
1. Her Ay Hediye Çekilişi Sonuçları

2. Her Ay Hediye Çekilişi Başlamıştır!

Yarışma konusuna sadece 50 mesaj ve üzeri olanlar cevap verecek şekilde ayarlanmıyor mu? Bunu @Ozan yada @Dogus Pertez halledebilir bence. Sonuçta 50 mesajı olan kişilerin rütbesi diğerlerinden üstündür. 50 mesaj altına yarışma konularına cevap veremesinler. Bölüm kapatılsın. 50 mesajı olmayan o bölüme giremesin. Daha temiz bir forum olur. Çünkü 1 mesajı olanda yazıyor 100 mesajı olanda.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Böyle bir ayarlama yapılamaz, yapılabilir ancak diğer üyelerin bunu görerek mesaj atmaları lazım zaten. Bu bir teşviktir, kapatılması haksızlık olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Ödüller farklı olduğundan bir sıralama gerekli aslında. O yüzden tek tek çekilmesinin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Ama çıkan üyenin bulunduğu sayı silinmesini önermiyorum. Daha öncede dediğim gibi çekilişin kaderiyle oynamakta. Ben ilk defa silindiğini burda gördüm açıkçası :)

Ve tabi heyacanlı olması için çekilişe 4. den başlamak daha güzel olur :ehe

Bence de yedek talihli olmalı. Mesela 3 ödül verilecekse 3 tane de yedek talihli seçilmeli. Kazananlar 1-3 gün içinde özel mesajdan cevap vermezse yedekte olanlara ödül verilmeli. Bence böyle daha iyi olur.

Birde tarih sınırı getirilmeli. Mesela Haziran 2016'dan sonra üye olanlar katılamaz gibi. Bu olmazsa yeni üyeler gelir iyi hoş ama mesaj kasıp, ödülü alıp gidince bu diğer katılanlara haksızlık olur.

ödül sayısı artacakmı diğer çekilişlerde :) artarsa kurallar mesaj sayısına göre belirlensin mesela 200 mesaj sınırı gibi bir kural olsa

Yarışma konusuna sadece 50 mesaj ve üzeri olanlar cevap verecek şekilde ayarlanmıyor mu? Bunu @Ozan yada @Dogus Pertez halledebilir bence. Sonuçta 50 mesajı olan kişilerin rütbesi diğerlerinden üstündür. 50 mesaj altına yarışma konularına cevap veremesinler. Bölüm kapatılsın. 50 mesajı olmayan o bölüme giremesin. Daha temiz bir forum olur. Çünkü 1 mesajı olanda yazıyor 100 mesajı olanda.

Genel Olarak:

Ya arkadaşlar bu kadar abartmanıza gerek yok, bu resmi bir çekiliş değil ki şu istekleriniz olsun, içimden geldiği için böyle bir şey yapıyorum.
Bu konuyu, çekilişi daha düzene sokmak ve hediye olarak öneri/isteklerinizi almak için açtım.
*Çekiliş kuralları rayına oturdu sayılır. (sonraki çekilişte üste kararlaştırdığımız kurallar aktif olacaktır)
Kurallar belli, katılmak isteyen 50-100 neyse mesajı olacak ve konuya katılıyorum demesi yeterli olacakır.
Katılım için daha fazla bir şey de istemiyorum sizlerden.
Hadi sizden karşılık istesem şunu şunu yapın ben de şu söylediklerinizi yapayım eyvallah ama bu o kadar abartılacak kadar bir etkinlik değil. :)
Tamam etkinliğin adil olması ve hile/haksızlığın önüne geçmek için gerekli önlemleri alıyoruz zaten. Bunun dışında şu üste alıntıladığım istekler abartı biraz, yani her seferinde farklı birşeyler çıkartıp eklemek olmaz. Görüyorsunuz adamlar kuralları okumaya üşeniyorlar. Bu söylediklerinizi de ekleyip iyice kafa karıştırıcı bir hale sokmayı istemem.

O yüzden bundan sonra çekiliş için hediye/öneri tavsiyelerde bulunun lütfen.
Ben de hediye havuzuna ekleyip her ay kafama göre hediyeleri seçeceğim.

Anlayışınız için teşekkür ederim. :)

• Beğen
Tepkiler: Süleyman
0MG90

0MG90

Üye
Yeni üyelerin ödülü alıp gitmesi, kazananlardan 1 hafta mesaj beklemek abartıysa diyecek bir şeyim yok bundan sonra.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süleyman

Süleyman

Üye
İlk yarışmadaki gibi tekrar steam cüzdan kodu veya steam oyun keyleri havuzda yoksa eğer eklenebilir :)

• Beğen

Üst Alt