HD4850 ekran kartı hangi oyunları açar?

Sponsorlu Bağlantılar

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
HD4850 ekran kartı hangi oyunları açar?
Sapphire hd4850 1gb 256 bit ekran kartim var hangi oyunlari oynayabilirim

intel i5 3.40 ghz

kingston 8gb 1600 mhz ram

cooler master 430+500w

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
yeni çıkan oyunları oynayamassin. Yeni den kastım dx 11 destekli oyunları oynayamassin. Senin kartın dx 10

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler :D

- - - Eklendi - - -

peki minumum gereksinimlerde oynayabilirmiyim???

hikmet366

hikmet366

Üye
mesela hangi oyun bu

- - - Eklendi - - -

mesela hangi oyun bu

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
dx 11 den önceki tüm oyunları oynarsın. Senin kartın güçlü

burakilk

burakilk

Üye
Dx11 ekran kartı istemeyen tüm oyunları rahat bir şekilde son ayarlarda oynayabilirsin işlemcin ve ekran kartın çok iyi

alembizim

alembizim

Üye
keşke o işlemcinin yanına dx11 li bir ekran kartı alsaydın 256 bite aldandın aldın galiba dx11 isteyen oyunları oynayamazsın mesela şuanda sapphire aynı modeli vatanda indirimle 171 tl üzerine 30 tl daha koyup hd7770 alırdım ben olsaydım yada büncen yetmiyodur hd 6670 alırdım en azından dx11 li bir kart ama iş işten geçmiş hala satıyorlar bu tür kartları ve hala 256 bite aldanıp alanlar var.dx10 isteyen oyunlar orta veya üst düzeyde açarsın

Son düzenleme:

MaxipmaN

Üye
ekran kartı 70i geçmiyorsa performans sorunu olmaz sıcaklık yönünde sıcaklığına bakmanı tavsiye ederim 3000 4000 serileri ısınmaya yatkındır

sena5135

sena5135

Üye
kart fena değil crysis 3 gibileri oynayamazsın

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
kart fena değil crysis 3 gibileri oynayamazsın

ewt onu oynuyamıyorum minimumda bile dx11 istiyor
keşke o işlemcinin yanına dx11 li bir ekran kartı alsaydın 256 bite aldandın aldın galiba dx11 isteyen oyunları oynayamazsın mesela şuanda sapphire aynı modeli vatanda indirimle 171 tl üzerine 30 tl daha koyup hd7770 alırdım ben olsaydım yada büncen yetmiyodur hd 6670 alırdım en azından dx11 li bir kart ama iş işten geçmiş hala satıyorlar bu tür kartları ve hala 256 bite aldanıp alanlar var.dx10 isteyen oyunlar orta veya üst düzeyde açarsın

hayır dostum ben 256 bit'e aldanmadım benim kartım aslında asus gtx660 ti 192 bit 2gb dx11 olacaktı bilgisayarcı dardaymış parçalı ucuza takıcam diyince bende hemen başka bir ekran kartı aramaya başladım sonunda sistemime uygun bir ekran kartı buldum gıgabyte gtx760 2gb 256 bit dx11 bunu almaya karar verdim bütün parçaları yazdım bir kağıda verdim babama bunları al dedim bilgisayar geldi babam ekran kartın çok pahalıymış onun için adam gene aynı özellikleri olan bir ekran kartı taktı dedi tabi ben o zamanlar yani 2 ay önce falan ekran kartları hakkında çok fazla bir bilgimyoktu dx10 -11 bilmiyordum önemliolduğunu bunu internette araştırarak öğrendim şimdiki almnak istediğim kar asus gtx760 dırectcu ll o.c 2gb 256 bit dx11 veya zotac nvıdıa kepler gtx760 2gb 256 bit dx11 bu iki kart tan birini almayı düşünüyorum şimdi anakarta göre al diyeceksiniz bu iki kart da anakart ile uyumlu değerli görüşleriniz için teşşekürler

alembizim

alembizim

Üye
hd4850 kötü bir kart degil zaten sadece dx11 desteklemiyor gddr5 lisi bile var ben 256 bite aldanıp alanlardansın sandım. malesef dx 10-11 olması çok fark ediyor. ama dx10 isteyen oyunlarda kalitesini gösterir.bu arada yeni alacagın ekran kartında gddr5 olmasına özen göster gddr3 belleklere göre gddr5ler çok daha hızlı.Zaten şuan 256 bit kartlarda gddr5 bellek kullanıyorlar ama sen yinede alırken kontrol et =)

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
hd4850 kötü bir kart degil zaten sadece dx11 desteklemiyor gddr5 lisi bile var ben 256 bite aldanıp alanlardansın sandım. malesef dx 10-11 olması çok fark ediyor. ama dx10 isteyen oyunlarda kalitesini gösterir.bu arada yeni alacagın ekran kartında gddr5 olmasına özen göster gddr3 belleklere göre gddr5ler çok daha hızlı.Zaten şuan 256 bit kartlarda gddr5 bellek kullanıyorlar ama sen yinede alırken kontrol et =)

evet zaten söylediğim kartların hepsi gddr5 ve 256 bit bellek hızı=6008 Motor saati=1000 ' den aşağı olmuyor bu şekilde bir kart alabilirsem çok mütiş olur

Üst Alt