Havalı Tüfek Hakkında ..

Sponsorlu Bağlantılar

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi
5.5mm kalibre olanı alıcağım :D hafta sonu pederle incelemeye gidicez asdasd :D

- - - Eklendi - - -

havalı tüfek hobisi olan kimse yok galiba :D bu arada tüfek 420 lira bende 230 lira var :D biriktirmeye devam :D

Preloader

Preloader

Üye
Evet arkadaşlar 300-450 TL arası güzel bi (Dürbünlü) Havalı tüfek almak istiyorum daha önce deneyimlerim oldu ama teorik olarak öğrenmek istediğim şeyler var 4.5 mm 5.5 mm falan anlamını bilmiyorum mesela..

Neyse ben hatsan mod 125 sniper düşünüyorum tavsiye edermisiniz ? veya sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?

He birde babam bu havalı tüfek olaylarının yasal olmadığını söylüyor yani beni bunla yakalarlarsa içeri atarlarmış :D :D Böyle bişey olabilirmi sizce 17 yaşındayım.. Bu havalı tüfeklerin ruhsatı falan varmıdır ?

Hayır içeri atmazlar ama benimki gibi pipet tüfek alırsan hele pompalılardan onun için ruhsat gerekiyo benim yaş tutmadığı için babamın üstünde kayıtlı özel yapım ince fişek dürbünsüz düz 200m.çekimli Pompalı değil.Ama arkadaşımda toru`nun var dürbünlü havalı tüfek polis hiçbişe demedi beraber atış yapıyoz yani havalı tüfeklere ruhsat gerekmiyo.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

havalı tüfek hobisi olan kimse yok galiba :D bu arada tüfek 420 lira bende 230 lira var :D biriktirmeye devam :D

İstersen havalı alma hevesin çabuk kaçar pipet tüfekler daha iyi istersen bi av bayisine git ve incele inan bana pipet tüfekler daha iyi özel de yaptırılabiliyor.

maxirabit

maxirabit

Üye
Hayır içeri atmazlar ama benimki gibi pipet tüfek alırsan hele pompalılardan onun için ruhsat gerekiyo benim yaş tutmadığı için babamın üstünde kayıtlı özel yapım ince fişek dürbünsüz düz 200m.çekimli Pompalı değil.Ama arkadaşımda toru`nun var dürbünlü havalı tüfek polis hiçbişe demedi beraber atış yapıyoz yani havalı tüfeklere ruhsat gerekmiyo.

- - - Eklendi - - -

İstersen havalı alma hevesin çabuk kaçar pipet tüfekler daha iyi istersen bi av bayisine git ve incele inan bana pipet tüfekler daha iyi özel de yaptırılabiliyor.
Ateşli silahlara girdiğinden pek yanaşmaz birde yaşı tutmadığından,aileside sıcak bakmaz:)

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Motorsiklet mi alıcan havalı tüfek mi bir karar ver:D

Preloader

Preloader

Üye

Ateşli silahlara girdiğinden pek yanaşmaz birde yaşı tutmadığından,aileside sıcak bakmaz:)

- - - Eklendi - - -

Bizim ailede var avcılık evde 1 browning sniper, 3 av tüfeği, 1 pompalı var.övünmek gibi olmasın Babam iyi avcıdır.O yüzden ben 10 yaşında ava başlamıştım ama sınavlar yüzünden artıkava gitmiyorum.

maxirabit

maxirabit

Üye

- - - Eklendi - - -

Bizim ailede var avcılık evde 1 browning sniper, 3 av tüfeği, 1 pompalı var.övünmek gibi olmasın Babam iyi avcıdır.O yüzden ben 10 yaşında ava başlamıştım ama sınavlar yüzünden artıkava gitmiyorum.

Evin fişek masrafıyla,1 aylık asgari ücrete eşit heralde çünkü o kadar silaha fişek yetmez boş kovan ve kutudan geçilmez:)

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi
Evin fişek masrafıyla,1 aylık asgari ücrete eşit heralde çünkü o kadar silaha fişek yetmez boş kovan ve kutudan geçilmez:)

O arkadaşın dediği bana pek inandırıcı gelmedi :)

Her neyse pipetmi ney onun hakkında hiç bi bilgim yok ama havalı tüfekten sıkılmıyacağımıda söylemiş olıyım :)

Abi motor biraz bekleyebilir :)

- - - Eklendi - - -

Bmw 520i var babamda, onu alıp sürüyorum bana verdi arabayı ama ruhsat pedere işli soyadı tutuyo diye sorun olmuyor bendede ehliyet yok öyle işte :D motor alıp ne yapıcağım bmw var :D neyse motoru sonra düşüncem şimdiki hedefimiz havalı düfegh

yarın eminönü sirkeci tarafına gidip babamla bi av bayisine girip havalı tüfek alırken ne istiyorlar ruhsat falan istiyorlarmı diye sorucaz.

bende biliyorum ateşsiz silahların ruhsatı olmadığını. ama babam işte inanmıyor :D

Preloader

Preloader

Üye

O arkadaşın dediği bana pek inandırıcı gelmedi :)

Her neyse pipetmi ney onun hakkında hiç bi bilgim yok ama havalı tüfekten sıkılmıyacağımıda söylemiş olıyım :)

Abi motor biraz bekleyebilir :)

- - - Eklendi - - -

Bmw 520i var babamda, onu alıp sürüyorum bana verdi arabayı ama ruhsat pedere işli soyadı tutuyo diye sorun olmuyor bendede ehliyet yok öyle işte :D motor alıp ne yapıcağım bmw var :D neyse motoru sonra düşüncem şimdiki hedefimiz havalı düfegh

yarın eminönü sirkeci tarafına gidip babamla bi av bayisine girip havalı tüfek alırken ne istiyorlar ruhsat falan istiyorlarmı diye sorucaz.

bende biliyorum ateşsiz silahların ruhsatı olmadığını. ama babam işte inanmıyor :D

Yok yhaa sen rahat ol arladaşımda ruhsat yok hiç bişey demediler ama pipet tüfek alırsan ruhsat gerekiyo çünkü ateşli silahlara giriyor.Ayrıca havalı tüfek için metal mermiler var en kötü merminin 1 kutusu(100 adet)
3tl ama en iyileri mesela çelik mermiler 15tl yani çok sorun etme mermi işini.Zatn mermi de denemez minicik metal parçası.

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi
Yok yhaa sen rahat ol arladaşımda ruhsat yok hiç bişey demediler ama pipet tüfek alırsan ruhsat gerekiyo çünkü ateşli silahlara giriyor.Ayrıca havalı tüfek için metal mermiler var en kötü merminin 1 kutusu(100 adet)
3tl ama en iyileri mesela çelik mermiler 15tl yani çok sorun etme mermi işini.Zatn mermi de denemez minicik metal parçası.

mermilerini biliyorum bi kutusu 4.5mm olanın 2.5 tl ye almıstım ama bu sefer 5.5mm almayı dusunuyorum bu mod 125 sniperi

maxirabit

maxirabit

Üye
Alıntıların haline ne olmuşsa öyle.
Al bitane lazerli ve dürbünlü lazeri üstüne işaretliğinde hata payı çok az olur:D
@JoqeRPoqeR havalı tüfek mermisinden bahsetmedik,barutludan.9mmlik merminin tanesi bile 75 kuruş gibi birşeye satılıyor,sen okadar silah bahsedince onu önemsemezsin dedik:)
Arkadaşına
demedilerse kimseye birşey demeyecekler değildir bu birde,konuyu açan kişi istanbulda sen düşün gerisini,sokakta bıçakla gezsen emniyetten birisi görse,çevirir kaldı ki o:)
Havalı tüfeklerin öyle sağlamları olan var ki tabanca etkisi bile yapar yani adı havalı ama 2 mermiyle bir kuş'u kevgire çevirecek türler bile var:)

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi
Alıntıların haline ne olmuşsa öyle.
Al bitane lazerli ve dürbünlü lazeri üstüne işaretliğinde hata payı çok az olur:D
@JoqeRPoqeR havalı tüfek mermisinden bahsetmedik,barutludan.9mmlik merminin tanesi bile 75 kuruş gibi birşeye satılıyor,sen okadar silah bahsedince onu önemsemezsin dedik:)
Arkadaşına
demedilerse kimseye birşey demeyecekler değildir bu birde,konuyu açan kişi istanbulda sen düşün gerisini,sokakta bıçakla gezsen emniyetten birisi görse,çevirir kaldı ki o:)
Havalı tüfeklerin öyle sağlamları olan var ki tabanca etkisi bile yapar yani adı havalı ama 2 mermiyle bir kuş'u kevgire çevirecek türler bile var:)

Demin babamla bi av bayisine gittik sadece faturasını yanında bulundur abi hiç bi sakatlık çıkmaz ruhsat tarzı şeyler yok havalı tüfekte dedi ve babamda 4-5 ay sonra alabilirim dedi :D Bende dedim ki o parayı ben toplarsam hemen alırmıyız dedim bakarız dedi 100 150 tl kadar bi eksiğim var hehüehugg

maxirabit

maxirabit

Üye
Demin babamla bi av bayisine gittik sadece faturasını yanında bulundur abi hiç bi sakatlık çıkmaz ruhsat tarzı şeyler yok havalı tüfekte dedi ve babamda 4-5 ay sonra alabilirim dedi :D Bende dedim ki o parayı ben toplarsam hemen alırmıyız dedim bakarız dedi 100 150 tl kadar bi eksiğim var hehüehugg
Sen aile'nin suyundan git bence yoksa Tüfek falanda hayal olucak:D

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi

Sen aile'nin suyundan git bence yoksa Tüfek falanda hayal olucak:D

benim muhabbet kuşları gene 5tane yumurtladı yavruları 20 tl ye satıyorum kuşcuya :D ikiside çıkarsa satarım 100 tl cepte kaldı 85 lira eksik :D

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
benim muhabbet kuşları gene 5tane yumurtladı yavruları 20 tl ye satıyorum kuşcuya :D ikiside çıkarsa satarım 100 tl cepte kaldı 85 lira eksik :D

havalı tüfek sevdası ugruna kuşları satıyorsun ben sana ne diyeyim tüfeyine kavuşunca da kuşların canını yakma

• Beğen
Tepkiler: PALA.
.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi
havalı tüfek sevdası ugruna kuşları satıyorsun ben sana ne diyeyim tüfeyine kavuşunca da kuşların canını yakma

yok hocam öyle değil ben kendi mubişlerimi satmıyorum yavrularını satıyorum yeme düştüğü zaman evde zaten 3 tane muhabbet kusu bakıyorum 5tane daha olunca nasıl bakıcağım benim babamdan aldığım haftalık bile yetmiyor bazen o hayvanların yem parasına :)
o yüzden satıyorum yoksa imkanım olsa çok zengin birisi olsam evimin bi odasını sırf muhabbet kuşlarıma bakardım :(

canlı hayvan avlamak için almıyorum tüfeğimi bu zaten yasak 1.5 milyar cezası var + mahkemelerde sürünürsün bana bi abi anlatmıştı :)

Preloader

Preloader

Üye
Sen bilirsin kardeşim yani ava gitmesen bile tüfek kullanmayı bilmen sana askerlikte atış ve pratik konusunda fayda sağlayabilir İYİ ForUMLaR :D

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi
Sen bilirsin kardeşim yani ava gitmesen bile tüfek kullanmayı bilmen sana askerlikte atış ve pratik konusunda fayda sağlayabilir İYİ ForUMLaR :D

kullanmayı zaten iyi biliyorum tek kırmayı :) hani şu sahilde balon patlatıyolarya o tüfekten :D
tüfeği geliştirmek için alıyorum :) şimdi babam yenı bi konu yarattı ne yapıcaksın bunla diyor :@

osmanbeyyy

Üye
O fiyat aralığında yanından dürbünü kılıfı saçması hediyeli hatsan 1000s modeli var tavsiye ederim. Özelliklerine de bi bakın isterseniz.

Hatsan Striker 1000 S Havalı Tüfek Özellikleri​

• Kırma namlu ve tek atış sistemi.
  • .177 (4.5 mm) , .22 ( 5.5 mm) ve .25 (6.35 mm) kalibre opsiyonu.
  • Her iki elle kullanılabilen, monte carlo yanaklı ergonomik tasarım plastik kundak.
  • Kabza ve ön kundak kısmında daha iyi kavrama ve kontrol sağlayan yumuşak dolgular. Gri, koyu gri, sarı ve turuncu renkte yumuşak dolgular mevcuttur.
  • Darbe emici lastik dipçik tabanı.
  • 11 mm dürbün kanalı ve dürbün stopu.
  • Ayarlanabilir tetik çekme yükü ve tetik istinatı.
  • Metal tetik.
  • Hassas yiv set çekilmiş çelik namlu.
  • Manüel emniyet ve otomatik kurma emniyeti.
  • Ayı kapanı emniyeti.
  • Truglo fiber optikli, hem aşağı-yukarı hem de sağ-sol hassas ayarlanabilir gez.
  • Truglo fiber optikli arpacık.

Federal35

Üye
Arkadaşım öncelikle havalı silahlar yasaldır. 18 yaşındaki her Türk genci satın alabilir. 4.5 kablibre çok uzak mefaye atış için iyidir ama etkisi düşüktür. En ideal olanı 5.5 kalibredir. Mermilerini falan rahat bulursun. Ortalama menzil ortalama etki gösterir. Hatsan mod 125 kırma namlu tüfekler içinde mermi çıkış hızı enyuksek olan modeldir. Kesinlikle tavsiye ederim. Bunun için kendimin güvenle alışveriş yapıp çok memnun kaldığım sayfasını tavsiye ederim. Diğer taraftan babanı ikna etmenin en iyi yolu ona bir havalı tüfek satın alıp hediye etmendir. 😀 Havalı silahın verdiği coşkuyu tadinca bütün fikirleri değişecektir.
Ha bu arada 450 500 aralığında havalı tabancada bulunuyor bu sitede. Bı göz atmanizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: emrecann3542
PALA.

PALA.

Üye
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Federal35

Üst Alt