harici harddisk

Sponsorlu Bağlantılar

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
harici harddisk
iyi günler arkadaşlar elimde 250 GB harici harddisk var.biçimlendirmede FAT 32 yapmak istiyorum ancak biçimlendirmede NTFS(varsayılan)ve exFAT diye var fat 32 ye nasıl çevirebilirim yardımlarınızı bekliyorum tşk.ederim.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Bunu deneyebilirsin.

vedat1966

vedat1966

Üye
Bilgisayarda bu işlemi yapıyorsanız ve seçenek çıkmıyorsa format programlarından birini kullanabilirsiniz.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Bilgisayarda bu işlemi yapıyorsanız ve seçenek çıkmıyorsa format programlarından birini kullanabilirsiniz.

Format programıyla ne alakası var. Arkadaş diski fat32 yapmak istiyor.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Fat32 ye neden ihtiyacınız var ???
Eğer telefonda kullanmak için istiyorsanız ExFat'ı da destekler telefonlar

Telefon deskteklese ben Usb belleğimi bile NTFSe formatlardım
4096MB üstünde bir tek bir dosya atamamak bazen sorun çıkarıyor

• Beğen
Tepkiler: PALA.

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
normal bilgisayarda sorun yok ancak aracımda android multimedya var ön araç kayıt kamerası var normalde usb ye kayıt yapıyor.harici hardiski takıp daha uzun süre kayıt ve müzik film yükleyerek kullanmak istiyorum.normal olarak başka 1TB harici harddisk çalıştı.bu 250 gb ve laptop harddiski kasa alıp kullanmak istedim

vedat1966

vedat1966

Üye
Özür dilerim bilgili arkadaşım akıl edememişim. Cahilliğime ver.

PALA.

PALA.

Üye
normal bilgisayarda sorun yok ancak aracımda android multimedya var ön araç kayıt kamerası var normalde usb ye kayıt yapıyor.harici hardiski takıp daha uzun süre kayıt ve müzik film yükleyerek kullanmak istiyorum.normal olarak başka 1TB harici harddisk çalıştı.bu 250 gb ve laptop harddiski kasa alıp kullanmak istedim
Normalde biçimlendirme seçeneklerinde görünmemesinin sebebi 32 gb üzerinde olmasından kaynaklanabilir.
Verilerinizi kaybetmeden dönüştürmek için MiniTool Partition işinizi görür
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Videoda 1,50. dakikada ntfs-fat dönüşümünü yapıyor...

Son düzenleme:

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.şu anda yukarıdaki programı deneyeceğim kendim de ntfs to fat 32 wizard 2.3.1 diye bir program buldum iyi ancak free olarak 8 gb fazlasını yapmıyor.
evet arkadaşlar programı kurdum.çalıştırdım videodaki aynı uygulamayı yaptım ancak lisans istiyor.elinde lisansı olan varsa uzaktan bağlanabilir

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Neden Fat32? Otg İle Birşeyemi Bağlayacaksın Yoksa? Eğer Kapasite İşine Yaramıyorsa 32 GBlik Bir Bölüm Oluştur Sadece 32 GB Kalırsa O Şekildede Fat32 Yapabilirsin

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar yukarıdaki videoya göre programı kurdum.biryerden crekledim.diski seçtim.convert NTFS to fat seçtim.alt tarafta oparations NTFS to fat menüsü çıkıyor.enson aplly tıkladığımda invalid configure fail hatası veriyor.sorun nerede yardımcı olurmusunuz tşk.

PALA.

PALA.

Üye
Yazılım normalde ücretsizdi, muhtemelen onlarda piyasada işin yolunu buldular.

Çalıştıra diskmgmt.msc yazın veya başlat menüsüne sağ tıklayıp disk yönetimine tıklayın...
Dönüştürmek istediğiniz diskinizi, sihirbazı kullanarak exFAT olarak biçimlendirin.
ExFAT olarak deneyin belki işinize yarar.

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
cevap için tşk.ama denedim olmuyor.öbür program tamam ama bir yerde hata mı yapıyorum bilmiyorum

PALA.

PALA.

Üye
cevap için tşk.ama denedim olmuyor.öbür program tamam ama bir yerde hata mı yapıyorum bilmiyorum
Olabilirde çünkü bu programın kabiliyetleri oldukça yüksek böyle basit iş için para isterse free kelimesinin anlamı kalmıyor...
Yazılımı birde gezginlerden indirin.
Yada yukarıdaki arkadzşın dediği gibi 30 gb şeklinde parça parça bölebilirsiniz disk yönetiminden

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Aygıt yöneticisine girin. Disk sürücüleri kısmından sürücünüzü bulup özelliklere basın, ilkeler kısmından "çabuk uzaklaştırma için en iyi duruma getir" seçeneğini seç tamama tıkla. Bilgisayarımdan sürücüyü yine sağ tıkla biçimlendirmeye gir bu sayede FAT32 seçeneği de gelecektir.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli
PALA.

PALA.

Üye
Eğer yine olmazsa PS diskleri için uygulanan yöntemi deneyin.
Yazılımı buradan indirebilirsiniz

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar yukarıdaki programla harddisk özelliklerde dosya sisteminde fat 32 yazıyor.içine film yükedim tv ye taktım görünmedi,uydu alıcısına taktım yine görünmedi.araçtaki android multimedyada da görünmedi.artık pazartesi bilgisayarcıya götüreyim bakalım sonuç ne olacak

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar yukarıdaki programla harddisk özelliklerde dosya sisteminde fat 32 yazıyor.içine film yükedim tv ye taktım görünmedi,uydu alıcısına taktım yine görünmedi.araçtaki android multimedyada da görünmedi.artık pazartesi bilgisayarcıya götüreyim bakalım sonuç ne olacak
Dediğim yöntemide deneseydin.

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Arkadaşım bunu dene,
HP USB Disk Storage Format Tool

Buda gezginler de bi alt sürümü,

Arkadaşım ben bunu daha önce kullanmıştım, benimde çalışmayan telefon için Micro Sd vardı bu programla düzelttim.
bi sorunla karşılaşırsan aygıt yöneticisinden düzeltebilirsin...

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
Dediğim yöntemide deneseydin.
yazmayı unutmuşum arkadaşım kusura bakma dediğinizide yaptım.ilkelerde hızlı kaldırma(varsayılan) ve daha iyi performans var.hızlı kaldırmada NTFS oluyor iyi performansta ise xfat olarak görünüyor.çabuk uzaklaştırma diye bir bölüm yok.

Son düzenleme:

Üst Alt