Harddisk çalışmıyor.Yardım?

 • 22 Nisan 2011
 • 4733 Okunma
 • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. dün hdd 30 cm mesafeden halıya düştü ancak şimdi oyuncak tabancaların çıkardığı sesler gibi ses çıkarıyor yaklaşık 10 sn kadar dha sonra duruyor bu ses ancak asıl sorun su bilgisayarım görmüyor harddiskimi ve 640 gb cok önemli verilerim var kurtarma ihtimalim var mı ??:ağlarım:
   


  Yazan: raven1111
 2. bilgisayar tamircilerine gidebilrisin . HDD'nin Yedeğini çıkarabilirler :oke:
   
 3. HDD kırılacak parçalara sahip olduğu için bu yüzden bozulmuş olabilir. Ayrıca garantisi var ise bakabilirler. Ayrıca bu kullanıcı hatasından kaynaklanıyor ise Teknik servis birşey yapamaz.

  Önemli verilerinizi kurtarmak için şöyle bir program mevcuttur. Bunlar: Easy Recovery Pro, HDD Recovery Pro ve Recover My Files'dır. Bu programlar bölümler eğer hasar görmüş ise düzeltir. Bozuk verileri kurtarır. Kayıp, silinmiş dosyaları geri getirir. Hasar gören HDD'inizden otomatik olarak veri kayıplarını kurtarabilirsiniz. Ayrıca Fat16, 32, NTFS, kısacası her dosya formatında sorunsuzca kurtarma yapabilirsiniz. Deneme sürümlerini temin ederek bunları deneyin. Memnun kalırsanız satın alabilirsiniz. Bunların arasından benim önerim, HDD Recovery Pro'dur.
   
 4. bu programları kullanmak için pc nin harddiski görüyor olması gerek değil mi ama o_O

  ----------Eklendi @ 23:27:10 ---------- Yazıldı @ 23:24:29 ----------

  gittim birkaç bilgisayar tamircisi gezdim ama birşey yapamayız dediler.firmalar varmış veri kurtarmak için ancak onlar da çok pahalı oluyormuş :cry:
   
 5. Eğer HDD takılı ise zaten PC'nin bunu görüp görmemesi önemli değildir. Görmese bile HDD kurtarma programı işlevini yerine getirir. Adı üstünde: HDD kurtarma programı :)

  Yazdıklarımı net bir şekilde okursanız anlayabilirsiniz.
   
 6. tamam teşekkür ederim affedin cahilliğimi :P:
   
 7. ----------Eklendi @ 16:27:31 ---------- Yazıldı @ 16:27:04 ----------

  [/COLOR]

  sayın pc mühendisi tavsiye ettiğiniz HDD recovery pro yu buldum ve denedim ancak benim dediğim gibi bilgisayar harddiski görmediği için programda görmüyor ve kurtarmaya başlayamıyorum. eğer elinizde mevcutsa sizin de bileceğiniz gibi programda wizard sekmesi var orada kurtarılabilir sürücüler burada görünür gibi birşey diyor ancak hiçbir sürücü yok orada çünki bilgisayarda görmüyor HDD mi.. yinede yardımlarınız için teşekkürü bir borç bilirim iyi günler dileğiyle ...
   
 8. Bilgisayarın tanımadığı bir donanımı yazılımla tanıtamazsın.Bu yazılımsal değil, donanımsal bir arızadır.Bootable bir CD ile DOS'ta veya Acronis tipi yazılımların Boot ortamında HDD'yi görmeyi deneyebilirsin.Görmüyorsa yapacak birşey yok.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 12:02