Hard Format Atacaklara Duyurulur!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Hard Format Atacaklara Duyurulur!!!
Evet sayın Symbian ^3 cihaz kullanıcıları;

Son birkaç gündür hard formata dair açılan konular dikkatimi çekti ve hemen hemen her konudaki sorun da, hard format sonucu silinen uygulamalarla alakalı!

Herkes bilindik tuşlama yöntemi ile hard format atıyor, bu yöntem ile hard format atılması durumunda cihazımızdaki bazı uygulamalar (fotoğraf/video düzenleyici vb) siliniyor vede yükleme sırasında sorun oluyor!

Lâkin hemen hemen çocuğumuzun bilmediği anlatacağım yöntem ile bu durum ortadan kalkıyor :alkis

Evet değerli arkadaşlar aşağıdaki görselleri takip ederek cihaz için önerilen format biçimini öğrenebilirsiniz :tebessüm:

Bu format sonrasında tuşlama yöntemi ile silinen programlar silinmez, ve cihaz tuşlama yöntemi ile atılan formattaki gibi sıfırlanır :oke:

5tane ekran görüntüsü aldım, ekran görüntüleri ile ek olarak yazılı olarakta anlatım yaptım :oke:

Aşağıdaki fotoğrafları takip ederek format atabilirsiniz :tebessüm:

1.Adım: Ayarlara giriyoruz :oke:

2.Adım: Telefonu seçiyoruz :oke:

3.Adım: Telefon Yönetimini seçiyoruz :oke:

4.Adım: Orjina Telefon Ayarları :oke:

5.Adım ise Veri sil ve geri yükle seçeneğimizdir :oke:

Ve işte format gerçekleşiyor değerli arkadaşlar :tebessüm: :alkis

Tuşlama yöntemi ile atılan hard formatın;

*ZARARI*:

+Cihazına tuşlama yöntemi ile hard format atmanız dahilinde, cihazınızdaki ''Fotoğraf düzenleyici, video düzenleyici, Mağaza'' gibi uygulamalarınız siliniyor ve de tekrar yüklemek istediğiniz takdirde hata alıyor başarılı olamıyorsunuz :angry:

+Sonradan yüklediğimiz uygulamalarımız tamamen silinir!

Benim belirtmekte olduğum yöntemin;

*YARARI*:

+Benim belirttiğim yöntem ile atılan format ile ise yine aynı şekilde sonradan yüklediğimiz uygulamar silinir!

++Lâkin ''Video düzenleyici, Mağaza'' gibi uygulamalar silinmez ama bi nevi hard format ile aynı görev gerçekleştirilir :tebessüm:

+++Birde hafıza kartınızdaki uygulamara etki etmez malesef !

+Yardımcı olacağını düşündüğüm için açtım konuyu :tebessüm:
++Gereksiz olduğunu düşünen arkadaşlar görüşünüze saygım sonsuz, lâkin yorum yapmak yerine konuyu şikayet etmeniz yeterli olacaktır :oke:
+++Konu yanlış bölümde ise kıymetli moderatörlerimjz konuyu taşırlar ise sevinirim :tebessüm:
++++Sorun yaşayan arkadaşlar olursa gerek buradan gerekse özelden iletişime geçer elimden geleni yapar yardımcı olmaya çalıhırım :tebessüm:

Saygılarımla :tebessüm:

NOT: Bu yöntem Nokia E7-00'da denenmiştir, hafıza kart girişi olmadığı için, bu yöntem soft format gibi yalnızca telefon hafızasındaki uygulamaları silme vb durum oluşturduğu için bu yöntem benim cihazımda Hard format görevinde Soft formattır :oke:

• Beğen
Tepkiler: Bessonnitsa

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Hard formatında bu olduğunu öğrenmiş olduk, geçmiş olsun herkese.. Ayrıca gerekli yerlerde HARD FORMAT anlatımları mevcut..

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Hard formatında bu olduğunu öğrenmiş olduk, geçmiş olsun herkese.. Ayrıca gerekli yerlerde HARD FORMAT anlatımları mevcut..

Vallahi kardeş dizi repliği vardır ya hani ''iltifat mı ettin, hakaret mi ettin'' diye iyi bişey mi dedin kötü bişey mi dedin anlamadım ama neyse :bilmm

• Beğen
Tepkiler: Bessonnitsa
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Şikayet de ettim..

ANIL

ANIL

Admin
Sizin burada anlattığınız hard format değil soft format oluyor. Hard format sadece tuş kombinasyonu ile yapılıyor. Soft formatı direk *7330# ile atabilirsiniz. Konu için teşekkür ederiz başlığı değiştirdim. Siz de konu içeriğini uygun bir şekilde değiştirirseniz sorun kalmaz.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Sizin burada anlattığınız hard format değil soft format oluyor. Hard format sadece tuş kombinasyonu ile yapılıyor. Soft formatı direk *7330# ile atabilirsiniz.Konu için teşekkür ederiz başlığı değiştirdim.

Yanılıyorsunuz galiba, soft format atılışında cihazdaki uygulamalar silinmiyor değil mi? Bu yöntemi uyguladığımız takdirde cihaz fabrikadan çıkışı gibi sıfırlanıyor daha önce 3 kez bu yöntemi denedim :oke: deneyebilirsiniz

+Cihaz A'dan Z'ye hard formattaki gibi sıfırlanıyor yani :bilmm

ANIL

ANIL

Admin
Yanılıyorsunuz galiba, soft format atılışında cihazdaki uygulamalar silinmiyor değil mi? Bu yöntemi uyguladığımız takdirde cihaz fabrikadan çıkışı gibi sıfırlanıyor daha önce 3 kez bu yöntemi denedim :oke: deneyebilirsiniz

Soft format atıldığında sonradan yüklenen her şey silinir. Harita ve mağaza gibi uygulamalar hard format atıldığında silinir.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi

Soft format atıldığında sonradan yüklenen her şey silinir. Harita ve mağaza gibi uygulamalar hard format atıldığında silinir.

:bilmm neyse konu aynı konu ben bu şekilde biliyorum ve bu bana uygun geliyor, umarım symbian ^3 cihaz kullanan arkadaşlara yardımcı olur :(

afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
teşekkürler :)

bayon

Üye
arkadaşın dediği yöntem *#7370# deki formatın aynısı değilmi ?

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşın dediği yöntem *#7370# deki formatın aynısı değilmi ?

Benim Nokia E7-00'ın hafıza kart girişi olmadığından ben bu yöntemi uyguladığım zaman hard formatla aynı sonucu alıyorum, ama N8 gibi hafıza kartı kabul eden cihazlarda sonuç nedir bilemem :bilmm

asigsasi

asigsasi

Üye
vatana millete hayırlı olsun hard format atmayı öğrendik :ehe

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi

Evet aynısı.

Sen bu işlemi yapınca mağaza siliniyor mu?

Hayır 3-4 kez bu yöntemi kullandım, ama cihazım A'dan Z'ye sıfırlandı, video/fotoğraf düzenleyici mağaza falan duruyor ama + *#7370# (soft) format attığım zaman hiç bir proğram silinmiyor sadece C hafızası rahatlıyor hafızadaki gereksizler siliniyor o kadar ama uygulamalara bişey olmuyor :bilmm

- - - Eklendi - - -

vatana millete hayırlı olsun hard format atmayı öğrendik :ehe

:zzz:

asigsasi

asigsasi

Üye
Hayır 3-4 kez bu yöntemi kullandım, ama cihazım A'dan Z'ye sıfırlandı, video/fotoğraf düzenleyici mağaza falan duruyor ama + *#7370# (soft) format attığım zaman hiç bir proğram silinmiyor sadece C hafızası rahatlıyor hafızadaki gereksizler siliniyor o kadar ama uygulamalara bişey olmuyor :bilmm

- - - Eklendi - - -

:zzz:

dünya tersine dönsün ki ilk defa senden duyuyom:d:

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi

dünya tersine dönsün ki ilk defa senden duyuyom:d:

Valla kardeş, ben hard formatı Nokia E7-00'da tuşlama ile yaptım bi kaç kez bu yöntemi yanılmıyorsam Nokia'nın sitesinde okudum yanılmıyorsam, denedim ve cihaza hard format atarmışcasına herşey gitti, koskoca Neşet ertaş arşivimi kaybettim bu yöntem ile :angry: ama Soft format olduğu iddea ediliyor, soft formatta uygulamalar silinmiyor yalnızca hafıza rahatlıyor ve Cihaz orjinal ayarlarına dönüyor :bilmm

asigsasi

asigsasi

Üye
o senin gösterdiğin yöntemle zaten çoğunun bildiği bir yöntem *#7370# aynı yöntem belki psikolojik bir durum olmuştur

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
o senin gösterdiğin yöntemle zaten çoğunun bildiği bir yöntem *#7370# aynı yöntem belki psikolojik bir durum olmuştur

Valla kardeş bilemiyorum ama, hard formatı niye atıyoz, telefon sürekli donuyorsa, sık sık kapanıyorsa virüs vs varsa o yüzden hard format atarız, bende sık donma kapanıp açılma olduğunda bu yöntemi kullanarak sorunu gideriyorum + ++

Mod yapmıştım, batarya göstergesini değiştirdim bu yaptığım yönteme Soft format diyenlere soruyorum ;

Soft format ile Mod kalkar mı?

Ben bu yöntemle cihazımı hard formattaki gibi sıfırlıyorum + yaptığım modlar vs komple kalktı :oke: :sirit:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt