Hard Disk konusunda yardım eder misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Yağız Ryan

Yağız Ryan

Üye
    Konu Sahibi
Hard Disk konusunda yardım eder misiniz?
İyi geceler arkadaşlar forum kategorilerine baktım da konumla ilgili branş bulamadım ondan buraya açtım.

Şimdi benim bilgisayarımda toplam 100 GB veri var 1 Telebaytlık Hard Disk'im var ona aktarmak istiyorum. Bir kaç sorum var.
1-) Hard Disk'e Attığım zaman Pek fazla kullanmam dolabımda durur verilerime yine birşey olur mu? (2 yere yedekle gibi cevaplar vermeyin lütfen.)
2-) Hadi oldu diyelim birşey oldu hard disk'e içindeki verileri birşekilde kurtarabilir miyim?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
1-Hiç bir şey olmaz.
2-Veri kurtarma firmaları var.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli, key43 ve Yağız Ryan
Yağız Ryan

Yağız Ryan

Üye
    Konu Sahibi
Süper bir yorum teşekkür ederim marka onerir misiniz

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
statiklenmeden veriler bozula bilir

Yağız Ryan

Yağız Ryan

Üye
    Konu Sahibi
Statiklenmeden derken ne demek istediniz almadım da?

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Statiklenmeden derken ne demek istediniz almadım da?
şimdi nasıl anlatayım bilemedim. cd wrıter lazeri ile yakarak yazıyor hhd ise daha çok manyetik olan oluşturup şekillendiriyor
hdd ye güçlü bir mıktatıs yaklaştır bütün veriler alt üst olur metal parçaçıkların mıktatıs etkisi ile bir yere toplanmasi gibi..
statiklenme mıktatısın yaptıgı etkiyi yapar.

bazı küçük elektronik mazemeleri en küçük statikte bozulurlar hatta insanın kendi ürettiyi statik ile bozulur mazemeye dokunmak yeterli olur
önlemek için bilekten topraklama takılır.

bunu bileğine takan dürüst esnaf ne yazık ki yok bir de iş sırasında çay kahve içip kasa içine sigara külü dökmekten geri kalmazlar
hdd ve diyer donnaımlar kasa içindeyken şase ile korunur şase, şase + ve - kutuplardan farklı dır

sıyah ok - kırmızı ok + iki pilin arasındaki mavı kısım şasedir buraya + yada - diyemeyiz

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
Yağız Ryan

Yağız Ryan

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle teşekkür ederim uzun uzun yazdığın için ve yani hard diski mıknatıs yaklaştırmamı diyorsun :)

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Öncelikle teşekkür ederim uzun uzun yazdığın için ve yani hard diski mıknatıs yaklaştırmamı diyorsun :)
:vur bu sonuca nasıl vardın :bangin:evet mıkttısa yaktıştırma hamile kadınlarının girmesi yasak oldugu yerlere cebinde hdd ile girme
cep telefonundan uzak tut mıkro dalga fırına yaklaştırma ama ne yaparsan yap uzun vadede içinde ki veriler bozulacaktır

Yağız Ryan

Yağız Ryan

Üye
    Konu Sahibi
Verileri içine atıp dolabımda duracaktır Telefon falan zaten yanımda taşımam uzun vadede bozulma derken yani bazı resimlerin açılmaması gibimi

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Ciddi bir darbe almadığı sürece kolay kolay bozulmaz.

Yağız Ryan

Yağız Ryan

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürlerr

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Rica ederim.

Üst Alt