Tavsiye Hangi telefonu almalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

zırtvırt

zırtvırt

Üye
    Konu Sahibi
Hangi telefonu almalıyım?
Eşimde Samsung S3 Mini var ama telefon bizi bezdirdi. Android zaten stabil olmayan bir işletim sistemi, bir de üzerine Samsung tonla kedi uygulamasını zorunlu olarak telefona yüklüyor, telefon 1 ay sonra kasmaya ve aşırı şarj yemeye başlıyor. Ben de Android işinden çok anlamadığım için elimden çok fazla birşey de gelmiyor.

Düşündük, taşındık, 600 TL'ye kadar bir Lumia almaya karar verdik. Kamerası çok önemli değil. Telefona uygulama ve oyun indirme gibi bir derdimiz yok. Sadece whatsapp gibi genel uygulamaları yükleyebilelim, bize yetecek.

Bütçemize göre 6-7 tane telefon var, hepsine baktım ama işin içinden çıkamadım açıkcası. Bizim önceliğimiz, şarjı uzun gitsin, internet hızı tatmin edici olsun, telefon ekranı çok büyük olmasın (kibar bir telefon olsun) ve 3-5 basit programa telefon kasmasın.

Bu hususta, siz kullanıcılar olarak bana telefon önerir ve iyi ya da kötü yanlarını sayarsanız çok sevinirim. Yani 600 TL bütçeyle alabileceğim en iyi Lumia hangisidir?

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

avast

avast

Üye
925 bulabilirsin zorlarsan 1020 olur 700-800 ikinci el bunlar tabi

emz

emz

Üye
Güzel bir düşünce ve karar. Yalnız baştan söyleyeyim yakında konunuza bazı arkadaşlar gelip şöyle kötü böyle kötü diyecek ondan önce uyarayım aldırmayım. Size yeni nesil cihazları tavsiye ederim. Mesela Lumia 535 ve yeni gelecek olan 640 modelini inceleyin. Bence bu ikisi gayet hoş ve yeterli cihazlar. Bunları incelerseniz neyi eksik neyi fazla bulduğunuzu söyleyin diğer modelleri ona göre tavsiye edelim :oke:

zırtvırt

zırtvırt

Üye
    Konu Sahibi
Güzel bir düşünce ve karar. Yalnız baştan söyleyeyim yakında konunuza bazı arkadaşlar gelip şöyle kötü böyle kötü diyecek ondan önce uyarayım aldırmayım. Size yeni nesil cihazları tavsiye ederim. Mesela Lumia 535 ve yeni gelecek olan 640 modelini inceleyin. Bence bu ikisi gayet hoş ve yeterli cihazlar. Bunları incelerseniz neyi eksik neyi fazla bulduğunuzu söyleyin diğer modelleri ona göre tavsiye edelim :oke:

Teşekkürler, 535'in ekranı çok büyük. Lumia 640'ın ekranı kaç inç bilginiz var mı?
925 bulabilirsin zorlarsan 1020 olur 700-800 ikinci el bunlar tabi

İkinci el telefon düşünmüyoruz. Yine de teşekkürler.

emz

emz

Üye
Teşekkürler, 535'in ekranı çok büyük. Lumia 640'ın ekranı kaç inç bilginiz var mı?

İkinci el telefon düşünmüyoruz. Yine de teşekkürler.

Maalesef o da 5". Birde 630 var daha küçük ekranlı ama bence bir ekran boyutunu elinize alıp inceleyin. Belki beğenebilirsiniz. Birde son olarak bir tavsiyem var ancak o yeni bir cihaz değil. Benim kullanıldığım 525. Biraz daha eski.teknoloji. Hani ekranı çok sorun derseniz son yazdığım cihazlara bakılabilir birde şu an fiyatı ne kadar tam bilmiyorum na belki 730 serisine bakılabilir:) Ama ekranı bilmiyorum:) Yeni cihaz olarak bunlar. Eğer beğenmezseniz diğer seriden daha isteğinize yakın cihazlardan birini seçebiliriz :)

ersncak42

Üye
Lumia 820 ye bak usta şarjı hariç herşeyi çok güzel telefon

zırtvırt

zırtvırt

Üye
    Konu Sahibi
Maalesef o da 5". Birde 630 var daha küçük ekranlı ama bence bir ekran boyutunu elinize alıp inceleyin. Belki beğenebilirsiniz. Birde son olarak bir tavsiyem var ancak o yeni bir cihaz değil. Benim kullanıldığım 525. Biraz daha eski.teknoloji. Hani ekranı çok sorun derseniz son yazdığım cihazlara bakılabilir birde şu an fiyatı ne kadar tam bilmiyorum na belki 730 serisine bakılabilir:) Ama ekranı bilmiyorum:) Yeni cihaz olarak bunlar. Eğer beğenmezseniz diğer seriden daha isteğinize yakın cihazlardan birini seçebiliriz :)

Aslında 525 tam bize göre bir cihaz ama bu cihazın sıfırını nette bile bulamıyoruz. İzmir'de Teknosa mağazasında cihaz var gözüküyor ama o da kesin teşhir ürünüdür. (gittigidiyor, sanalpazar gibi şahısların satım yaptığı yerlerden almak istemiyoruz).
Lumia 820 ye bak usta şarjı hariç herşeyi çok güzel telefon
Benim telefonum da 820... Lakin internette gezdiğim yerlerde bazı yerler 800 TL ve üzeri fiyat koyarken, bazı yerler de 500 TL civarı fiyat koymuşlar. Bu da beni şüpheye düşürüyor açıkcası. 500 TL fiyat koyan siteler de hiç bilmediğim alışveriş siteleri.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Yazı dilin çok güzel uzun zamandır sizin kadar kibar yazan birine rastlamamıştım. Lumia 640Xl varmış uygun fiyat lumianın en iyisi diye okumuştum düşünürseniz.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Aslında 525 tam bize göre bir cihaz ama bu cihazın sıfırını nette bile bulamıyoruz. İzmir'de Teknosa mağazasında cihaz var gözüküyor ama o da kesin teşhir ürünüdür. (gittigidiyor, sanalpazar gibi şahısların satım yaptığı yerlerden almak istemiyoruz).

Benim telefonum da 820... Lakin internette gezdiğim yerlerde bazı yerler 800 TL ve üzeri fiyat koyarken, bazı yerler de 500 TL civarı fiyat koymuşlar. Bu da beni şüpheye düşürüyor açıkcası. 500 TL fiyat koyan siteler de hiç bilmediğim alışveriş siteleri.
Güvenilir

zırtvırt

zırtvırt

Üye
    Konu Sahibi
Yazı dilin çok güzel uzun zamandır sizin kadar kibar yazan birine rastlamamıştım. Lumia 640Xl varmış uygun fiyat lumianın en iyisi diye okumuştum düşünürseniz.

Teşekkür ederim. Lumia 640 daha Türkiye'ye gelmemiş, satış yapan bir site bulamadım ne yazık ki. Yoksa incelemeleri okudum, gayet güzel bir telefon.
Güvenilir

Teşekkür ederim. Peki 469 TL fiyat bu telefon için normal midir? Teknosa'da 349 TL fiyat koymuşlar.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Teşekkür ederim. Lumia 640 daha Türkiye'ye gelmemiş, satış yapan bir site bulamadım ne yazık ki. Yoksa incelemeleri okudum, gayet güzel bir telefon.

Teşekkür ederim. Peki 469 TL fiyat bu telefon için normal midir? Teknosa'da 349 TL fiyat koymuşlar.
Bir ara 299'a satılmıştı ki ona göre pahalı. Biraz daha çıkabilirseniz 640, hatta 735 öneririm.

zırtvırt

zırtvırt

Üye
    Konu Sahibi
Bir ara 299'a satılmıştı ki ona göre pahalı. Biraz daha çıkabilirseniz 640, hatta 735 öneririm.

Aslında 640 beklemeye değer bir cihaz ama mart ayında yazılan incelemelerde, önümüzdeki günlerde 640 Türkiye'de satışa sunulacak denmiş lakin hala satış yapan bir site bulamadım. Sanırım henüz satışa çıkarılmamış.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Aslında 640 beklemeye değer bir cihaz ama mart ayında yazılan incelemelerde, önümüzdeki günlerde 640 Türkiye'de satışa sunulacak denmiş lakin hala satış yapan bir site bulamadım. Sanırım henüz satışa çıkarılmamış.
Bu ay sonuna doğru satışta olacak.

Rainesto

Rainesto

Üye
Hocam istediğiniz ekran boyutunda önerebileceğim cihaz 925

muratcanCNKY

muratcanCNKY

Üye
Bence htc yede bakabilirsiniz. HTC 8X. Windows Phone yeni olacak adıyla sadece Windows barındıran cihazlarda pek sorun çıkmaz. Sarjı az yer androidin ve iosun 2000 mAh'ıyla wpninki bir değil. Bu yüzden ekranı ufak her lumiayı alabilirsiniz. Elektronik mağazalarında lumia bolumunde ekranı ufak isteğiniz doğrultusunda bir lumia alın siz sadece tasarımını isteğiniz doğrultusunda tutun zaten içinde wp var orayı sıkıntı yapmayın. Bu arada Hepsiburada.com'da lumia 820 indirimdeydi en son 499 lira falandı galiba. Eğer bitmediyse oradan almanızı öneririm :)

kalu malu

Üye
Daha yeni 735 aldım süper telefon ve yeni lumialardan 750 liraya bulursun

zırtvırt

zırtvırt

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 640'ı beklemeye karar verdik arkadaşlar. Önerileriniz için hepinize teşekkür ederim.

emz

emz

Üye
Lumia 640'ı beklemeye karar verdik arkadaşlar. Önerileriniz için hepinize teşekkür ederim.

Benim önerim işe yaradıysa ne mutlu bana :D Güzel tercih hem yeni nesil cihaz desteği uzun olur hemde yeni işlemciler çok az şarj tüketiyor. Şarjı uzun gidecektir :)

• Beğen
Tepkiler: zırtvırt

Üst Alt