Telefon Tavsiyesi Hangi Telefon N8 , N97 , N900 , GALAXY , WAWE İPHONE

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi Telefon ?

• N8

Kullanılan: 149 44.1%
  • N97

Kullanılan: 15 4.4%
  • N900

Kullanılan: 44 13.0%
  • GALAXY

Kullanılan: 50 14.8%
  • WAWE

Kullanılan: 31 9.2%
  • iPHONE

Kullanılan: 49 14.5%

• Kullanılan toplam oy
    338
serkan719

serkan719

Üye
niye n900 ü atalım hophop yaptığı içinmi diğer modellere linux olduğu içinmi 1150mhz yani1,15gh olduğu içinmi 1gb ram olduğu içinmi 32gb hafıza olup tüm işletim sistemlerini kaldırdığı içinmi ?(h) n97 gibi sansınız heralde

Hayır piyasada tutulmadığından ve yanlış duymadıysam yan kullanılıyormuş.

Starsley

Eğer satılsaydı alırdım

franzliszt

franzliszt

Üye
Hayır piyasada tutulmadığından ve yanlış duymadıysam yan kullanılıyormuş.

yatay sadece menü de geçerli telefon modu dikey mesaj yazma dikey(sonradan kendin küçük bir yamayla bu özelliği kazanıyor) türkiye piyasasına çıkmadıki bu cihaz ,ingilterede rusyada avrupada ve özellikle amerikada ciddi derecede sattı bu cihaz , türkiyeye girememiş bir teknoloji harikası nokianın maemo bölümünün çıkardığı bir cihaz burada çıksa su gibi satardı özellikle bilgisayar özellikli cihazları sevenler için . bizde rusyadan aldık nokianın böyle bir cihaz çıkarabiliceğini hiç düşünmüyordum n900 ü görürseniz bir yerde alın elinize inceleyin sistemi linux.

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
galaxy s2

berkcombil

Üye
Bakın ben size N8'i ancak kim kullanır söyleyeyim.Hayatında Nokia'dan başka telefon kullanmamış ve haliyle de N8'i görünce büyük büyük hem de çok büyük bir devrim gördüğünü zanneden tipik Türk tüketicisi kullanır.Birileri yazmış yok N8 Iphone la falan karşılaştırılır diye.Bırakın N8 Iphone'a kafa tutacak,Samsung Wave'i bile geçemez.N8 ciler eğer imkanları varsa ellerine bir Wave alıp 3-5 dakka kurcalasınlar bakalım.Geçişlerde donma oluyor mu?Ekran görüntü kalitesi nasıl?O yerlere göklere sığdıramadığınız 12 MP'lik kamera ile Wave'in 5MP'lik kamerası arasında nasıl bir fark varmış ya da yokmuş bir baksınlar bakalım.

Lacoste

Lacoste

Üye
ah şu n8 in ekranı renkleri gösterseydi :D
dokunmatiği kaliteli olsadı
işlemcisi 1 ghz olsaydı
Android olsaydı
512mb ram olsaydı
...

o zaman ordaki en iyi telefon olurdu :D

Kendi telefonum diye demiyorum tabiki galaxy s
fakat marka çok önemliyse iphone 4

franzliszt

franzliszt

Üye
Bakın ben size N8'i ancak kim kullanır söyleyeyim.Hayatında Nokia'dan başka telefon kullanmamış ve haliyle de N8'i görünce büyük büyük hem de çok büyük bir devrim gördüğünü zanneden tipik Türk tüketicisi kullanır.Birileri yazmış yok N8 Iphone la falan karşılaştırılır diye.Bırakın N8 Iphone'a kafa tutacak,Samsung Wave'i bile geçemez.N8 ciler eğer imkanları varsa ellerine bir Wave alıp 3-5 dakka kurcalasınlar bakalım.Geçişlerde donma oluyor mu?Ekran görüntü kalitesi nasıl?O yerlere göklere sığdıramadığınız 12 MP'lik kamera ile Wave'in 5MP'lik kamerası arasında nasıl bir fark varmış ya da yokmuş bir baksınlar bakalım.

bu mesajına öyle gülerlerki kahkasını o olduğn yerden duyabilirsin :D:D:D sen nediyorsun ya gir gsm arena bile ilan etmiş wave karşılaşması var kamera otur bak bakalım,wave neki daha kiese bağlanamıyor daha yazılım gelmiyor , adam gibi program 3,5 tane toplasan hepsi ücretli tam açık kod kaynaklı değil power sgx 28 milyon çizebiliyor n8 broadcom 32 milyon poligon çiziyor broadcom 12 megapixel işliyor wave 5 n8 256aac ses(çift mikrofon) ile 30 fps 720 işliyor wave 64 aac mono(tek)..n8 in sensör 1.183 waveinki ni sen bulda gül, n8 zeiss tessar wave neüdü belirsiz, n8 de obtüratör var wave de onu bırak gölgeliyici bile yok kamerada , n8 de xenon var wave de led, n8 de fm transmitter var wave de trışka ,n8 dolby digital plus ses oynatıyor yüksek kbps leri wave anca 320 aac,mp3 vs :D:D:D ,n8 de hdmi var wave de hayali,n8 i 5.1 ebağlarsın wave i anca kulaklığa bağlarsın , n8 de ücretsiz a gps var wavede eziyet, n8 aliminyum çizilmez gövde, wave ısına ısına üstüne yumurta kır pişir,n8 de usb cihazları tak çalıştır veri alışverişi yap wave baksın , n8 bencmark testlerinde galaxys e öyle bir koymuşki wave i işin içine sokmadık bile tek geçen rakibi iphone4 (testin çıkan sonuçları daha n8 in testi bitmedi bencmarkdan görürsünüz bitince onuda paylaşıcaz)n8 den dab radyo yayınları alabilirsin wave de fm radyo kaydedersin :D
işin şakası bir yana ben gerçek birşey söylim sana ben galaxys kullandım 2.2froyo yaptım sattım , n900 varken şurada sadece iphone4 ü rakip görürüm oda stabilliği ver apple yazılımı sayesinde o parayı eder. n900 varken galaxys hiçbirşey çünkü , galaxys e 2.2 yüklenemezken n900 e 2.3 android yükleyip asphault açtık . hatta youtube da galaxys le dalga geçen video var n900 vs galaxys yaz asphault oyunu üstünden hız testi yapmışlar n900 dumur etmiş nedenmi ? linux yazılımı. al sana klasikyazılımdan cihazdan anlamayan amatör türk adamı yorumu.ha bu arada şu övdüğün wave in internetini bir n900 bulursan vitrinlerde karşılaştır yüzün güler ;) birde sor bakalım galaxys cilere ara sıra menüye girip çıkarken log yaşıyorlarmı;)

mavrick

mavrick

Üye
bu mesajına öyle gülerlerki kahkasını o olduğn yerden duyabilirsin :D:D:D sen nediyorsun ya gir gsm arena bile ilan etmiş wave karşılaşması var kamera otur bak bakalım,wave neki daha kiese bağlanamıyor daha yazılım gelmiyor , adam gibi program 3,5 tane toplasan hepsi ücretli tam açık kod kaynaklı değil power sgx 28 milyon çizebiliyor n8 broadcom 32 milyon poligon çiziyor broadcom 12 megapixel işliyor wave 5 n8 256aac ses(çift mikrofon) ile 30 fps 720 işliyor wave 64 aac mono(tek)..n8 in sensör 1.183 waveinki ni sen bulda gül, n8 zeiss tessar wave neüdü belirsiz, n8 de obtüratör var wave de onu bırak gölgeliyici bile yok kamerada , n8 de xenon var wave de led, n8 de fm transmitter var wave de trışka ,n8 dolby digital plus ses oynatıyor yüksek kbps leri wave anca 320 aac,mp3 vs :D:D:D ,n8 de hdmi var wave de hayali,n8 i 5.1 ebağlarsın wave i anca kulaklığa bağlarsın , n8 de ücretsiz a gps var wavede eziyet, n8 aliminyum çizilmez gövde, wave ısına ısına üstüne yumurta kır pişir,n8 de usb cihazları tak çalıştır veri alışverişi yap wave baksın , n8 bencmark testlerinde galaxys e öyle bir koymuşki wave i işin içine sokmadık bile tek geçen rakibi iphone4 (testin çıkan sonuçları daha n8 in testi bitmedi bencmarkdan görürsünüz bitince onuda paylaşıcaz)n8 den dab radyo yayınları alabilirsin wave de fm radyo kaydedersin :D
işin şakası bir yana ben gerçek birşey söylim sana ben galaxys kullandım 2.2froyo yaptım sattım , n900 varken şurada sadece iphone4 ü rakip görürüm oda stabilliği ver apple yazılımı sayesinde o parayı eder. n900 varken galaxys hiçbirşey çünkü , galaxys e 2.2 yüklenemezken n900 e 2.3 android yükleyip asphault açtık . hatta youtube da galaxys le dalga geçen video var n900 vs galaxys yaz asphault oyunu üstünden hız testi yapmışlar n900 dumur etmiş nedenmi ? linux yazılımı. al sana klasikyazılımdan cihazdan anlamayan amatör türk adamı yorumu.ha bu arada şu övdüğün wave in internetini bir n900 bulursan vitrinlerde karşılaştır yüzün güler ;) birde sor bakalım galaxys cilere ara sıra menüye girip çıkarken log yaşıyorlarmı;)

hakan bey buyur gsmarenanın lafı aylar öncesinin karşılaştırması bu tercüme edebilirim ingilizcen kötüyse

The Samsung S8500 Wave wins a few points against the N8 on pricing and comes with a much better (though slightly smaller) display. The Bada OS offers better touch experience than Symbian^3.:ehe:ehe:ehe:ehe:ehe:ehe hakan bırak artık bu kopyala yapıştırı sana bunların cevabını 500 kere verdim yazdıklarının hepsi traş daha sırada iki kanıtın duruyo sen onları düşün :ehe n8 kamerası dışında para etmez,fm transmitteri kaç kişi kullanıyor allah aşkına hdmi yi anladık oda çıkışı olan televizyonda ama wave i her televizyona takarsın,ses kayıt muhabbetine gelince halen bir icraatını göremedik anca sayıyosun:ehe

franzliszt

franzliszt

Üye
hakan bey buyur gsmarenanın lafı aylar öncesinin karşılaştırması bu tercüme edebilirim ingilizcen kötüyse

The Samsung S8500 Wave wins a few points against the N8 on pricing and comes with a much better (though slightly smaller) display. The Bada OS offers better touch experience than Symbian^3.:ehe:ehe:ehe:ehe:ehe:ehe hakan bırak artık bu kopyala yapıştırı sana bunların cevabını 500 kere verdim yazdıklarının hepsi traş daha sırada iki kanıtın duruyo sen onları düşün :ehe n8 kamerası dışında para etmez,fm transmitteri kaç kişi kullanıyor allah aşkına hdmi yi anladık oda çıkışı olan televizyonda ama wave i her televizyona takarsın,ses kayıt muhabbetine gelince halen bir icraatını göremedik anca sayıyosun:ehe

ya arkadaş zamanım olsa çektim upload etmiyor hasan diye arkadaş var uroloki iste ondan boş olunca atsın sana cekip biraz beklersen ben atıcam ozaman bakarsın şimdi bende paylaşim gsmarena arena kamera testini wavele ne dersin :naughty:

mavrick

mavrick

Üye
ya arkadaş zamanım olsa çektim upload etmiyor hasan diye arkadaş var uroloki iste ondan boş olunca atsın sana cekip biraz beklersen ben atıcam ozaman bakarsın şimdi bende paylaşim gsmarena arena kamera testini wavele ne dersin :naughty:

canım kamera testi tabiki n8 daha iyi ben ona bişey demiyorumki zaten,ama asıl enterasan olan c7 de 8 megapiksel zeiss lens var ve gsmarenada test ettim wave daha iyi çekiyor,sende bir bak,böyle birşey olamaz, ya nokia dalga geçiyo yada samsung harbi bu telin kamerasını 5 den iyi yapmış:oha2:

franzliszt

franzliszt

Üye
canım kamera testi tabiki n8 daha iyi ben ona bişey demiyorumki zaten,ama asıl enterasan olan c7 de 8 megapiksel zeiss lens var ve gsmarenada test ettim wave daha iyi çekiyor,sende bir bak,böyle birşey olamaz, ya nokia dalga geçiyo yada samsung harbi bu telin kamerasını 5 den iyi yapmış:oha2:

ama işte onda broadcom görüntü işleyici yok o çip zaten zeiss iadam akıllı kullandırıyor , nokianın hatası zaten oydu hep dandik cihazlarına bile zeiss koyuyordu ama görüntü okadar güzel çıkmıyordu en son broadcomla anlaştılar n8de denediler ve bu çip sayesinde görüntüyü çok güzel yakalıyor zaten bu bcm2727 bakarsan çoğu dslr de kullanılıyor çin de sitesindede yazıyor bu durum yani sadece lens yetmiyor birde onu işleyen iyi bir yonga lazım bundan kaynaklanıyordur. muhtemelen cortex ve powersgx wavede bunu üstleniyor o yüzden kaliteli olabilir .mesela bak n900 dede cortex ve power sgx var hdr programlarıyla çekilen fotolara bak profesyonel neredeyse.

Lacoste

Lacoste

Üye
Bu n900 de nerden 1gb ram varmış onu öğrenebilirmiyim ben 256 diye biliyodum da

berkcombil

Üye
Yahu yazılımdan anlamayan amatör Türk demişsin bana ama o yazdığın özellikleri kullanan kaç N8'ci var sen onu de bi bakalım.O yazdığın yandan özelliklerin olmamasının eksikliğini kimse hissetmez.Ama menü geçişlerindeki donmalar.Super Amoled kadar parlak bir ekranın olmaması.Bilmem 680Mhz işlemci 256Mb Ram adamlar resmen dalga geçiyor sizle.Bir 12Mp kamera takmışlar öyle kandırıyorlar işte.Uyanın Artık Uyanın!Samsungmania arkadaşımız da yazmış biraz okuyun.

franzliszt

franzliszt

Üye
Bu n900 de nerden 1gb ram varmış onu öğrenebilirmiyim ben 256 diye biliyodum da

1gb net dostum 750swap 250 etkin yani sıkıştımı swapa geçiyor bu yüzden çift işletim sistemi kaldırabiliyor

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
saymışlar n8 le n900 e paraları savunurlar tabi kazık yemişler belli etmemeye çalışıyolar :D

franzliszt

franzliszt

Üye
Yahu yazılımdan anlamayan amatör Türk demişsin bana ama o yazdığın özellikleri kullanan kaç N8'ci var sen onu de bi bakalım.O yazdığın yandan özelliklerin olmamasının eksikliğini kimse hissetmez.Ama menü geçişlerindeki donmalar.Super Amoled kadar parlak bir ekranın olmaması.Bilmem 680Mhz işlemci 256Mb Ram adamlar resmen dalga geçiyor sizle.Bir 12Mb kamera takmışlar öyle kandırıyorlar işte.Uyanın Artık Uyanın!Samsungmania arkadaşımız da yamış biraz okuyun.

kendime dedim o lafı , ya arkadaş yuh ya - yukarıda yazdıklarım zaten işin rengini belli eden özellikler . kimse kimseyi kandırmıyor biz seçip alıyoruz cihazları , şimdi on saat yazamıcam daha önce yüzlerce defa yazdım denk gelirsen okursun

--------------- Ekleme ---------------

saymışlar n8 le n900 e paraları savunurlar tabi kazık yemişler belli etmemeye çalışıyolar :D

hahahaha vay arkadaş yazık sana ya çok düşündünmü bu yorumu yazarken (h)(h)

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
arkaşda kendi kendine konuşuyor rahatsız etmeyin hahahah :D:D

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
hohoho seviye magmaya doğru iniyo farzetki annem aldı noldu napacan onu söylesene napacan annem aldıysa

berkcombil

Üye
Tamam canım biraz daha saygılı olalım birbirimize karşı.Yalnız şunu iyi tahlil etmek gerekir ki Nokia'dan kullanıcıları memnun olsalar bile Nokia memnun değil.Öyle ki her geçen gün pazar payı kaybediyor.Bunun için de yeni bir çıkış yolu arıyor.Öyle ki Nokia windows işletim sistemli akıllı telefon üreteceğini duyurdu.Buradan da anlıyoruz ki kendi üretiği ürünlerle ilgili gelecekte büyük strateji değişikliğine giden bir firmanın şu anda piyasada olan ürünleri üreticisi yani Nokia tarafından bile başarısız bulunmuş demektir.Öyle olmasa ne diye köklü değişikliklere gitsinler.Windows phone gibi.İnşallah bu daha başlangıçtır.Yoksa mevcut sistem özellikleri üzerinde ki windows da bir işe yaramaz.

Üst Alt