Telefon Tavsiyesi Hangi Telefon N8 , N97 , N900 , GALAXY , WAWE İPHONE

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi Telefon ?

• N8

Kullanılan: 149 44.1%
  • N97

Kullanılan: 15 4.4%
  • N900

Kullanılan: 44 13.0%
  • GALAXY

Kullanılan: 50 14.8%
  • WAWE

Kullanılan: 31 9.2%
  • iPHONE

Kullanılan: 49 14.5%

• Kullanılan toplam oy
    338
franzliszt

franzliszt

Üye
wala acikcasi ben n900 ile ilgili pek bi bilgim yok, hic arastirmadim, bakmadim da , bi bakmak lazim, mesela hiz vardir ama efekt ne durumda, efektleri varmi, gorsellik ve hiza ikisine birden hitap ediyor mu bakmak lazim ama bi bilgim yok n900 ile ilgili ,

--------------- Ekleme ---------------

bilgisayar agirlikli derken mesela amac ne,, ben muhendislik okuyorum ve bilgisayarlar uzerinde agir olan ve isime yarayan programlar var.. iphoneda, autocad, 3dsmax, solidworks, matlab , photoshop vs kullanabiliorum, mini bi bilgisayar yani, ve bilgisayarin gec actigi cizimleri bile gayet hizli aciyor, cizimleri okuma olanagim rahat, ve uzerine cizimde yapabiliorum,,, elbette bir bilgisayar daki gibi degildir bu programlar fakar, ayakustu bi telefonda olup benim isimi gorecek duzeydeler,

n900 ü tablet pc olarak düşün ben anladım seni o söylediğin programlarada baktım alternatiflisi bile var senin söylediğin programların gayet pro seviyede autocad ,photoshop,matlab maemo org üzerinden linux için kodlanmış şuan yükleyebiliyorum demek istediğim bu yani adamlar müthiş elimde mini bir linuxlu bilgisayar var -- n900 u oluşturanlar maemo mühendisleri nokiadan başka bir bölüm nokia sadece isim babası olarak düşün n serisinden alakasız başka bir cihaz-- n900 ü bağlıyorsun ps3 e xterminal denen kod girdiğin bir sistem var n900 de oraya kodları giriyorsun ps3 ü kırıyor böyle bir cihaz :)

pRime.

pRime.

Üye
Valla şu yorumları okuduktan sonra N8den soğudum. :D Ne aletmiş bu N900 ya! :D Yorumların süper dostum.

franzliszt

franzliszt

Üye
haha sağol dostum iki nokiada çok güzel farklı cihazlar :))

pRime.

pRime.

Üye
Evet. :D

ak71

ak71

Üye
n900 ü tablet pc olarak düşün ben anladım seni o söylediğin programlarada baktım alternatiflisi bile var senin söylediğin programların gayet pro seviyede autocad ,photoshop,matlab maemo org üzerinden linux için kodlanmış şuan yükleyebiliyorum demek istediğim bu yani adamlar müthiş elimde mini bir linuxlu bilgisayar var -- n900 u oluşturanlar maemo mühendisleri nokiadan başka bir bölüm nokia sadece isim babası olarak düşün n serisinden alakasız başka bir cihaz-- n900 ü bağlıyorsun ps3 e xterminal denen kod girdiğin bir sistem var n900 de oraya kodları giriyorsun ps3 ü kırıyor böyle bir cihaz :)

himmm o zaman n900 guzel bi alete benzio ya , bi ara bi bakayim su telefona, n8 bi ise yaramaz ama anlattigin kadari ile n900 guzele benzio,,

aga baktim simdi maemo uygulamalrina o benm dedigim programlarin hicbirini bulamadim, birde cok az uygulamasi var, yeni bir isletim sistemimi bu, yani goz ucuyla baktim ama cok az uygulmaya sahip,,

Valla şu yorumları okuduktan sonra N8den soğudum. :D Ne aletmiş bu N900 ya! :D Yorumların süper dostum.

aga o programlarin hicbirini bulamadim maemo.org ta, cok ta az uygulama var senin varmi bi bilgin, ben mi bulamadim link falan vs ;)

franzliszt

franzliszt

Üye
himmm o zaman n900 guzel bi alete benzio ya , bi ara bi bakayim su telefona, n8 bi ise yaramaz ama anlattigin kadari ile n900 guzele benzio,,

aga baktim simdi maemo uygulamalrina o benm dedigim programlarin hicbirini bulamadim, birde cok az uygulamasi var, yeni bir isletim sistemimi bu, yani goz ucuyla baktim ama cok az uygulmaya sahip,,

aga o programlarin hicbirini bulamadim maemo.org ta, cok ta az uygulama var senin varmi bi bilgin, ben mi bulamadim link falan vs ;)

yaz dostum google a n900 ve istediğin programların isimlerini hemen çıkıyor , olmadı maemoya girip baktım ben gerçekten var eğer işine yarıcaksa depolardan bulup indiricem yoksa uğraştırma beni çünkü depolarda bir dolu program var arasından çıkartmak zamanımı alacak , kendinde maemo org dan girip görebilirsin eğer ordan göremezsen n900 üstünden depo kaydı var ordan arattır hemen çıkıyor ama n900 varsa elinde gel anlatim adım adım yükletim.

ak71

ak71

Üye
yaz dostum google a n900 ve istediğin programların isimlerini hemen çıkıyor , olmadı maemoya girip baktım ben gerçekten var eğer işine yarıcaksa depolardan bulup indiricem yoksa uğraştırma beni çünkü depolarda bir dolu program var arasından çıkartmak zamanımı alacak , kendinde maemo org dan girip görebilirsin eğer ordan göremezsen n900 üstünden depo kaydı var ordan arattır hemen çıkıyor ama n900 varsa elinde gel anlatim adım adım yükletim.

yok haci, bende n900 yokta, sadece programlarin olup olmadigina baktim ama hicbirini bulamadim o programlarin, uygulama sayisida epey az zaten, task ile ilgilide bisey bulamadim, ki task anahtar kelimelerdendir, o search kismindan arattirdim, google da yazdim n900 autocad die cikmadi bise, sanirim maemo yeni bi isletim sistemi gelistirilmesi gerekior die dusunuorum,

serkan719

serkan719

Üye
konu eski ama Galaxy S derdim.

ercanaktay

ercanaktay

Üye
NOKIA N8 :oke:

tnt_mitat

Üye
N900 varda biz mi almadık. Ülkemizde resmi olarak satışa sunulmamış teknoloji harikası bir cihaz. Duyduğum kadarı ile sadece pil performansı o canavara yetersiz geliyormuş. Nokia N900 ve Samsung i8320 Omnia (vodafone h1) gerçekten legal şekilde satın alıp sahip olmayı istediğim cihazlardır.

Eğer Nokia N8 Maemo, MeeGO, limos (linux mobile operating system) gibi bir işletim sistemi kullansaydı ilk ben alırdım. Bana göre N8 in tek ve en kötü yanı işletim sistemi. Onun dışında N8 bugün itibari ile problemsiz cihaz.

Galaxy S2 bekliyorum. Sabredemezsem büyük ihtimal iPhone 4 16GB yada Galaxy ACE alacağım.

Bu yıl içerisinde çok sağlam cihazları tartışacağız. Bu kesin :)

franzliszt

franzliszt

Üye
N900 varda biz mi almadık. Ülkemizde resmi olarak satışa sunulmamış teknoloji harikası bir cihaz. Duyduğum kadarı ile sadece pil performansı o canavara yetersiz geliyormuş. Nokia N900 ve Samsung i8320 Omnia (vodafone h1) gerçekten legal şekilde satın alıp sahip olmayı istediğim cihazlardır.

Eğer Nokia N8 Maemo, MeeGO, limos (linux mobile operating system) gibi bir işletim sistemi kullansaydı ilk ben alırdım. Bana göre N8 in tek ve en kötü yanı işletim sistemi. Onun dışında N8 bugün itibari ile problemsiz cihaz.

Galaxy S2 bekliyorum. Sabredemezsem büyük ihtimal iPhone 4 16GB yada Galaxy ACE alacağım.

Bu yıl içerisinde çok sağlam cihazları tartışacağız. Bu kesin :)

ortalik karisti dimi tegrali cihazlar cikinca nokia ne yapsa kafa tutamayacak gibi geliyor tek yol linux du gelistiriliyordu onuda batirdilar kirk yilda n900gibi bir ozel cihaz cikartan maemo n9u cikariyorduki windows hooop geldi engelledi, firma yine maziyi hatirlayacak gibi , elbet muthis satacak nokia ama segment ceptelefonlarindan multimedyayaya kaydi cpu,isletim sistemi,program oyun havuzu cok onemli. keske linuxa onem verselerdi ve bir meego yu gelistirselerdi hep windowsa para gomulmezlerdi arti linuxun hiziyla guzel kaliteli bir isletim sistemi kullanmis olurlardi.

Necmati

Necmati

Üye
HTC HD2 Ve Tabikii Nokıa N8

rapman

rapman

Üye
Nokia N8

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye

söze lafa gerek yok... videolar herşeyi anlatıyor :)

SAMSUNG S8500 WAVE tabi ki

YORUMSUZ.....

YORUMSUZ.....

YORUMSUZ.....
herşey ortada zaten

wave bile n8 den iyi ki galaxy s2 nasıl bişey düşünün artık

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
galaxy s iyi tabi flaşı yok diyonuz tmm şimdi galaxy s2 çıktı o zaman nasıl n8 i savunacaksınız hadi galaxy s i geçtim s2 yi nasıl inkar edebileceksiniz acaba?

serkan719

serkan719

Üye
Sırasıyla N97 ve N900 ü atın listeden.

N8
Galaxy S 4G
İphone 4
Wawe II S8530

Symbiandan sıkıldıysanız N8 i de atın.

O kadar para verdikten sonra kullanışlı (itunes - Bluetooth sorunları) bişey alırım gösterişe önem vermem derseniz İphone ' da atın.

Wawe Bada 1.2 --- Super clear LCD --- 1Ghz --- 3.7"
Galaxy Android 2.2 --- Super Amoled --- 1Ghz --- 4.0"

Bence Galaxy S 4G ...

franzliszt

franzliszt

Üye
Sırasıyla N97 ve N900 ü atın listeden.

N8
Galaxy S 4G
İphone 4
Wawe II S8530

Symbiandan sıkıldıysanız N8 i de atın.

O kadar para verdikten sonra kullanışlı (itunes - Bluetooth sorunları) bişey alırım gösterişe önem vermem derseniz İphone ' da atın.

Wawe Bada 1.2 --- Super clear LCD --- 1Ghz --- 3.7"
Galaxy Android 2.2 --- Super Amoled --- 1Ghz --- 4.0"

Bence Galaxy S 4G ...

niye n900 ü atalım hophop yaptığı içinmi diğer modellere linux olduğu içinmi 1150mhz yani1,15gh olduğu içinmi 1gb ram olduğu içinmi 32gb hafıza olup tüm işletim sistemlerini kaldırdığı içinmi ?(h) n97 gibi sansınız heralde

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
galaxy s iyi tabi flaşı yok diyonuz tmm şimdi galaxy s2 çıktı o zaman nasıl n8 i savunacaksınız hadi galaxy s i geçtim s2 yi nasıl inkar edebileceksiniz acaba?
N8 süper cihaz ama Galaxy S II'ye laf söyleyebilecek adama harbi süzme S-alak gözüyle bakarım :)

mavrick

mavrick

Üye

ona bakarsan wavede flas var onada led diyolar galaxys donanim olarak ayni wavele tarafsiz olmak gerekirse nokia n8 e baska sistem koysaydi daha cok satardi bence

Üst Alt