Hangi SporLa Kaç KaLori Yakıyoruz ?


Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi

Hangi sporla kaç kalori yakıyoruz?
Fazla kilolarından şikayet edenlere söylenen ilk söz, 'spor yapın, spor yapın'dır. Peki hangi sporla kaç kalori yakacaksınız? Ya da o yaktığınız kaloriyi ne yiyerek geri alıyorsunuz?

Bir saatlik sporla binlerce kalori yakacağımız hayal. Bir saat sonunda ter içinde kaldığımızda en fazla 600 kalori yakıyoruz... Ve bir saat içinde zorlukla yaktığımız kalorileri 10 dakika içinde bakın neler yiyerek geri alıyoruz...Fabulous magazin hazırladı...

TENİS: 1 saatlik oyunda = 420 kalori yakıyoruz VEYA bir Twix ve küçük bir café mocha ile bu kaloriyi geri alıyoruz.

GOLF: 1 saatlik oyunda = 300 kalori yakıyoruz VEYA Kremalı çörek (doughnuts gibi) bu kaloriyi geri alıyoruz.

RUGBY: 1 saatlik oyunda = 600 kalori yakıyoruz VEYA yarım pizza ve salata ile bu kaloriyi geri alıyoruz.

FUTBOL: 1 saatlik oyunda = 530 kalori yakıyoruz VEYA bir cheeseburger ile küçük paket patates kızartması ile bu kaloriyi geri alıyoruz.

HOKEY: 1 saatlik oyunda = 472 kalori yakıyoruz VEYA bir kadeh beyaz şarap, yanında 60 gr. blue stilton peyniri ve 3 kraker ile kaloriyi geri alıyoruz.

NETBALL: 1 saatlik oyunda = 353 kalori yakıyoruz VEYA beyaz ekmekli yumurtalı sandviç ile bir paket krispi ile bu kaloriyi geri alıyoruz...
(Netball, basketbol gibi, daha çok kadınların tercih ettiği bir oyun çeşidi.)
 
qurbuz

qurbuz

Üye
ben futbol
 

Dj__

Üye
Sağ Ol MSinaL
 
ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Kişiden kişiye, sarfettiğin efora göre değişkenlik gösterir bu sayısal değerler :cool
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Güzel bir haber.
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür Ederim Ama Açtığım Konular İlk Başta İlgi Görmezken 5.5 Ay Gibi Bir Zaman Sonra Tekrar Görünmesi Şaşırttı Beni.. :)

Yıllanmış Şarap Gibi Eskidikçe Güzel Oluyor.. :ehe
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt