hangi dövüş tekniğini seçmeliyim

Sponsorlu Bağlantılar

yaşıma göre hangi spor dalı olur?(yaşım 22 boyum 167)

• Kullanılan toplam oy
    14
punisioner92

punisioner92

Üye
    Konu Sahibi
hangi dövüş tekniğini seçmeliyim
---

Son düzenleme:

mahzunikaya

mahzunikaya

Üye
Bildiğim kadarıyla dövüş tekniğinde ilk önce kendine olan güven ve rakibe saygı gelir. Ama sen hangi sitili istediğin önemli.

• Beğen
Tepkiler: executioner92
punisioner92

punisioner92

Üye
    Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla dövüş tekniğinde ilk önce kendine olan güven ve rakibe saygı gelir. Ama sen hangi sitili istediğin önemli.
Hani açıkçası ninjutsu daha yakın gibi görünüyor ama ankarada varmı varsa hocası iyi mi bunu değerlendirecek bilgiye sahip değilim açıkçası ...

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Senin için en uygun seçim Muay Thai kardeşim.

• Beğen
GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Çok sağol ama ankarada kaliteli bir hoca varmı muay taiyi de çok istemiştim zamanında ama gidecek yer ve durum yoktu

İstanbul'da olsaydın sana Murat Ekmekçi'yi tavsiye ederdim ama malesef Ankara'da bildiğim bir hoca yok.

• Beğen
punisioner92

punisioner92

Üye
    Konu Sahibi
İstanbul'da olsaydın sana Murat Ekmekçi'yi tavsiye ederdim ama malesef Ankara'da bildiğim bir hoca yok.
:D :D :D :D Düşünmen yeter ne yapalım dayak yemeye devam o zaman :D :D :D :Dankarada bi hoca yada klüb bilen yokmu acaba

• Beğen
Tepkiler: GuiTaRisT111
nokia_belle

nokia_belle

Üye
Merak ediyorum araliktan beri acaba 1 saat bile olsun herhangi bir video acip denediniz mi? tahmin ediyim yapmamissinizdir. Dedigin gibi basta azimli olacaksiniz ki devamini da getiresiniz

UpOneTR

UpOneTR

Üye
punisioner92

punisioner92

Üye
    Konu Sahibi
birader kusura bakmada oyle videoyla filan olacak is degil adam tamamini gostermiyo ki sadece benim spor salonuma gel ben ogretirim diyo birde liseliyken ben de oyle dusundum ama kazin ayagi oyle degil hareketi yapmanin puf noktalari var bunu nasil ogrenecegiz..ben de cok izledim wing sung ninjutsu videosu videoyla olsaydi simdi siyah kusak olmustum :D

yusuf1998x

Üye
kardeş sana tavsiyem 1 sene tekvando yapıp bacaklarını iyice açman ondan sonra da en az1 sene kick boks yaptınmı gayet sağlam olursun buna emin ol ;)

• Beğen
punisioner92

punisioner92

Üye
    Konu Sahibi
kardeş sana tavsiyem 1 sene tekvando yapıp bacaklarını iyice açman ondan sonra da en az1 sene kick boks yaptınmı gayet sağlam olursun buna emin ol ;)
cok sagol tavsiyen icin simdilik zayiflamak icin spor a gidiyorum ankarada olanlara vucud gelistirmek icin bulut spor merkezini tavsiye ederim merak eden olursa bana mesaj atsin

yusuf1998x

Üye
daha sağlam dövüş sporlarıda varda tekvando kickboks karate gibilerinde bieyerinin kırılma ihtimali azdır :) ama önce fiziğini düzeltsen daha iyi olur :)

• Beğen
bnymn-ozn

bnymn-ozn

Üye
Karate yapmani oneririm. Egger iyi dovusmek istiyotsan Ashihara karateyi de stil olarak secmelisin
2 senedir yapiyorum bunu.bildiim kadariyla ankara da vardi. Ben istanbul dayim bilmiom nerde oldugunu ama internet te siteleri var ankara Ashihara Karate diye

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kardeşim 2 sene prof. kick boks yaptım ve kesinlikle önermem :D neden diye soracak olursan herkes yumruk atar ayrıca bir şekli yok. Ninjitsu kesinlikle mükemmel bir spor dalıdır. Yanılmıyorsam özel harekat polislere ve bordo berelilere özel eğitimle öğretiliyordu. Türkiye'de kolay kolay eğitmenini bulamazsın ama bulduğunda da peşini bırakmazsın. Benden sana ilk tavsiye bacaklarını ve ön bilek bağlarının pasını silmen. Onları açamadan hiçbir spor yapamazsın direk boks yap daha iyidir. Eğer eğitim alana kadar nasıl açabilirim dersen bacaklar için bir kişi ile yere otur bacaklarını ayağı ile desteklesin ve sen de oturut pozisyonda öne doğru esneyerek başla. Ayak bilekleri için de en iyi yöntem otururken namaz pozisyonu vardır ya ayakları altta toplarsın. İşte iki ayağını bitiştir üzerine otur öyle. Ayak bileğinin üst kısmı yere tam değecek şekilde otur ve 5-10 dk ile günde 5 kere filan yap bunları. Bu arada yazarken aklıma geldi ninjitsu gibi japon ve çin sporları yerine bizim öz sporumuz sayokan ve yesoken i araştır derim. Hele yesoken tam mükemmeldir ;)
Bu arada boya takılma 22 yaşına kadar süren var. Bol bol kemiği geliştirici hareketler ve yiyecekler tüketmeye bak. Ben çok kişi tanıyorum 20 yaşında 10 cm uzayan

avast

avast

Üye
Sağlam hort

punisioner92

punisioner92

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim 2 sene prof. kick boks yaptım ve kesinlikle önermem :D neden diye soracak olursan herkes yumruk atar ayrıca bir şekli yok. Ninjitsu kesinlikle mükemmel bir spor dalıdır. Yanılmıyorsam özel harekat polislere ve bordo berelilere özel eğitimle öğretiliyordu. Türkiye'de kolay kolay eğitmenini bulamazsın ama bulduğunda da peşini bırakmazsın. Benden sana ilk tavsiye bacaklarını ve ön bilek bağlarının pasını silmen. Onları açamadan hiçbir spor yapamazsın direk boks yap daha iyidir. Eğer eğitim alana kadar nasıl açabilirim dersen bacaklar için bir kişi ile yere otur bacaklarını ayağı ile desteklesin ve sen de oturut pozisyonda öne doğru esneyerek başla. Ayak bilekleri için de en iyi yöntem otururken namaz pozisyonu vardır ya ayakları altta toplarsın. İşte iki ayağını bitiştir üzerine otur öyle. Ayak bileğinin üst kısmı yere tam değecek şekilde otur ve 5-10 dk ile günde 5 kere filan yap bunları. Bu arada yazarken aklıma geldi ninjitsu gibi japon ve çin sporları yerine bizim öz sporumuz sayokan ve yesoken i araştır derim. Hele yesoken tam mükemmeldir ;)
Bu arada boya takılma 22 yaşına kadar süren var. Bol bol kemiği geliştirici hareketler ve yiyecekler tüketmeye bak. Ben çok kişi tanıyorum 20 yaşında 10 cm uzayan
cevabınız için teşekkürler bazılarına nazaran yorumunuz güzeldi lakin ben 23 yaşındayım biraz zor uzar boyum

Yönetici tarafından düzenlendi:
punisioner92

punisioner92

Üye
    Konu Sahibi
Adminlerin tutumu icinde tesekkur ediyorum...

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@