Öneri Halen Lg g2 kullanıyorum ama sıfırlama konusunda ne yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
Halen Lg g2 kullanıyorum ama sıfırlama konusunda ne yapmalıyım?
Merhaba arkadaşlar Halen Lg g2 kullanıyorum ancak artık telefon haddinden fazla kasmaya donmaya başladı facebook ve instagramdan gezerken bu sorunu çok yaşıyorum zaten hafıza da kısıtlı 16 gb.Şimdi telefonu sıfırlamayı düşünürü yom yalnız telefon rootlu üstelik.2 sene önce rootlamıştım.
Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünüyorum bu roota zarar vermez diye biliyorum da şöyle bir sorun da var bunu yaparsam en sonki sürüm olan Android 5.0 Lolipop yüklü bu eski sürüme mi döner 4.4.2 idi sanırım.Ya hard reset yada normal reset iki türlü oluyordu sanırım.Bilgilerini bekliyorum imkan olsa yeni telefon alacam da :D

Sıgsauer

Sıgsauer

Üye
LG firmasının hatasız en iyi telefonu :)
Cihaza fabrika ayarlarından sıfırlarsan root yetkisi kalkar. Cihazda şuan android 5 varsa yine android 5 olarak kalır ama rootsuz olarak kurulur sistem tekrar rootlaman lazım. Ayrıca hard format ve normal format denilen şeyin ikiside aynı pek farkı yok. Tek farkı birini sistem recoverysinden diğerini ise telefon ayarlarından yapıyorsun farkı yok yine aynı şey oluyor.

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
anladım hocam çok teşekkürler hatasız ama çok ısınan bir telefon idi :) demekki g2 g3 olsun bir müddet sonra kasıyor hep bunlar bundan sonra lg felan düşünmem gerçi samsung felan da aynıdır da :)
ben sıfırlanınca root gitmiyor zannediyordum yani gömülü bir-şey gibi :D
Menüde Supersu diye bir uygulama var oda gidecek o zaman olmadı Root geri yaparım işime yarıyordu :)

Sıgsauer

Sıgsauer

Üye
Cihazdan cihaza da değişebilir belki root yetkisi. Bazen hata alabilirsin. Supersu uygulaması root yetkisini red edebiliyor. En azından bende öyleydi G3 kullandığım zaman. Sürümden sürümüde fark ediyor tabiki. Android 6 ve üstü sürümler root yetkisini Supersu ile yapıldığı zaman fabrika ayarlarına dönersen root yetkisini kaldırıyor. Cihazı garanti dışı bırakmamak için yaptıklarını söylemişlerdi bunu... Sistem dosyasına dokunmadan root yetkisi veriliyor android 6 ve üstü sürümlere. Ama android 5 ve altı için yarı-yarıya diyebilirim. Bazen root yetkisi kalkmayabilir (rom direkt rootlu ise), bazen root olduğu halde uygulamalar ve sistem red ediyor bazen de tertemiz root kalkıyor. Ama Lg G2 android 5 sürümünde kalkıyor diye biliyorum. Kalkmasa bile hata alabilirsin. Hatta format attıktan sonra cihaz başlamayıp LG yazısında bile kalabilir ihtimali yok değil... Bana kalırsa LG flash tool ile orginal romu tekrar yükle onu rootla :D

ıRagnaRı

ıRagnaRı

Üye
lolipoptan sonra telefon mahvoldu bee keşke geçmeseydim

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim çok teşekkürler ilginden risk aldım hiç bir sorun olmadı şükür menüden fabrika ayarlarından sıfırladım sürüm de aynı duruyor supersu uygulaması da kalmış root checker ile kontrol ettim root da duruyor.Başka sorun çıkmaz sanırıım bu saatten sonra yazılımsal iki üç seferden fazlada yeniden başlattım tıkır tıkır.Gerçi yine birkaç uygulama yükledikten sonra kasmaya başlar :)
ıRagnaRı arkadaşım sorun olduysa benim gibi yap fabrika ayarlarına sıfırla sendeki sorun tam ne bilmiyorum ama bende çok kasıyor donuyordu bide hafıza 16 gb :)

MaxipmaN

Üye
format ile root gitmez hiç gittiğini duymadım, bende de duruyor gitmemişti.

Sıgsauer

Sıgsauer

Üye
format ile root gitmez hiç gittiğini duymadım, bende de duruyor gitmemişti.

Android 6 ve üzerinde root gider. LG G3 stock marshmallow var iken sıfırlama yapınca root gitmişti. Adı üstünde android her cihaz farklı her sürüm farklı açık kodlu işletim sistemi geliştiricilerin uygulamalarına farklı tepkiler verebiliyor root :) Tabiki benim dediklerim supersu chainfire için geçerli...

turkishield

turkishield

Üye
lolipop stoktan sıkıldıysanız crdroid nougat romu var. incelemesini yapmıştım benim konularım arasından bir bakın.

ibrother

ibrother

Üye
Lolipop LG g2 yi öldürdü sen en iyisi 4.4.2 nin kdz sini indirip flaşla baya hızlı 4.4.2

ıRagnaRı

ıRagnaRı

Üye
lolipoptan sonra sarj süresi baya azaldı, takılmalar arttı.
lolipop stoktan sıkıldıysanız crdroid nougat romu var. incelemesini yapmıştım benim konularım arasından bir bakın.
kardeş memnun musun sen? sarj konusunda nasıl?

ibrother

ibrother

Üye
lolipoptan sonra sarj süresi baya azaldı, takılmalar arttı.

kardeş memnun musun sen? sarj konusunda nasıl?

LG g2 im ekranı kırıldı sonra g3 aldım onu da eskittim HTC m9 plus aldım o da donma sorunu vardı şuan note 5 aldım. Ama LG g2 ye gelecek olursak mükemmel ve halen baya hızlı ve tasarimsal olarak mükemmel bir telefon bence.bataryasi evet iyi gidiyor fakat bazen kalibre etmek lazım (nette HTC mühendisleri batarya kalibrasyon yaz çıkar. Faydası çok)kalibre olursa gayet iyi gidiyor.

MaxipmaN

Üye
Android 6 ve üzerinde root gider. LG G3 stock marshmallow var iken sıfırlama yapınca root gitmişti. Adı üstünde android her cihaz farklı her sürüm farklı açık kodlu işletim sistemi geliştiricilerin uygulamalarına farklı tepkiler verebiliyor root :) Tabiki benim dediklerim supersu chainfire için geçerli...
chainfire farklı bir versiyonu mu oluyor?

Üst Alt