Hala Tavuk Eti Yiyebiliyormusunuz [görüşlerinizi Açık Hata Belirtin "cnbce" ]

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Hala Tavuk Eti Yiyebiliyormusunuz [görüşlerinizi Açık Hata Belirtin "cnbce" ]
eğer hala tavuk eti yiyemiyorsanız veya yemiyorsanız açık hata duygularınızı belirtin
Tavuk korkunuz geçti mi?

TBMM’de beyaz et tüketimini artırmaya yönelik ‘güvenli tavuk ve tavuk ürünleri’ konulu yemekli toplantı milletvekillerinin ‘iştahlı’ ilgisini gördü. Başbakan Erdoğan toplantıya katılarak halkın bu tür gıdaları tüketmesinin sakıncalı olmadığını söyledi. ATO Başkanı Sinan Aygün ve birçok sektör temsilcisi de entegre tesislerde üretilen tavuk ve yumurtanın ‘kuş gribi riski’ taşımadığı mesajını veren kampanyalar düzenliyor. Kanatlı hayvan tüketimi konusunda ardarda yapılan bu ve benzeri kampanyalar halkın korkularını ve şüphelerini giderebiliyor mu? Bu konuda alınan önlemleri tatmin edici buluyor musunuz? Görüşlerinizi yazın.
Görüşleri yazmak için;

Görüşleri okumak için;

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
demekki herkez hala tavuk yiyoki konuyu kimse görmemiş

kikaksk

kikaksk

Üye
ben görmemişim ama gecen gün güvenlir yerden alıp yedim....

a21a

a21a

Emekli Yönetici
tavuk ve yumurta tüketiminde evimin mutfağında bir değişiklik olmadı. güvendiğim markayı alıp uygun yöntemlerle pişirip afiyetle yiyoruz.

seyfofen

seyfofen

Üye
insan yinede acaba diyor. aslında tavuk sigaradan iyi çünkü tavuk birden öldürüyor sigara süründürerek.?

crazy_amigo06

crazy_amigo06

Üye
walla ben yiyorum hala ilk gunden beri annem nekadar yumurtaları geceden ozon suyuna yatırsada her sabah 2 yumurta ve her akşam tavuksuz sofradan kalkmam ölceksekte tavuktan olelim yaw nolcak sanki

berkant10

berkant10

Üye
valla daha dün yedim gayetde lezzetliydi

crazy_amigo06

crazy_amigo06

Üye
afiyet olsun kardeşim de avatarın ne yapmaya calışıo onu anlamadım:)))))))))))))))

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Anacım bu konularda hassastır, o yüzden bırak pişmiş tavuğu canlısına bile baktırmıyor.

__Midas__

__Midas__

Üye
<div class='quotetop'>(ChavRash &#064; Feb 2 2006, 12&#58;41 AM) [post=269192]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Anacım bu konularda hassastır, o yüzden bırak pişmiş tavuğu canlısına bile baktırmıyor.
[/b][/quote]
bizim evdede tavuk olayı bitti

cepix

cepix

Üye
<div class='quotetop'>(__Midas__ &#064; Feb 2 2006, 12&#58;42 AM) [post=269194]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(ChavRash &#064; Feb 2 2006, 12&#58;41 AM) [post=269192]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]
bizim evdede tavuk olayı bitti
[/b][/quote]

+1 Abi ne kadar güvenilir yerden alınsada basın tavuk-yumurta v.s tavuk ürünlerini bizden soğuttu ne

bileyim insan yemek istemiyor iştahını kesiyor,hergün hergün görüyoruz Tv&#39;de

a21a

a21a

Emekli Yönetici
arkadaşlar araştırırsanız kuş gribi bizzat kuş tavuk gibi hayvanlarla irtibatta olan insanlara bulaşıyor.
belki marka vermek gibi olacak ama banvit, pınar, keskinoğlu gibi tanınmış markalar bu konuda çok hassaslar ve şu anda paketlenmiş tüm ürünlerinde özel barkod uyguluyorlar.. şimdilik açık dökme tavuk ve benzeri ürün satan yerlerden alışveriş yapmayın.
kuş gribi virüsü ısıya dayanıksızdır. iyice pişmiş ürünü gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz.
Bu arada şunuda belirtmek isterimki kuş gribinden çok daha tehlikeli hastalıklar varki örneğin hepatit.
o kadar yaygın ki.. çok dikkatli olmamız gerekiyor.

crazy_amigo06

crazy_amigo06

Üye
yiyin yawwww bişecik olmaz hergun yiyom

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bartına gittiğimiz gün 6 ocakta yani babannem tavuk kesmiş evdeki herkes (14 kişi) yedi ve birtek amcamla ben yemedim..

Evde kimseye bşey olmadı tabi babamla amcam ava gittiler biçokkez bakal vurdular ve yediler yine bişey olmadı. Ve geçen hafta içinde ekipler geldi tavukların sayısını yazdı. Bizim 10 tavuk vardı 6 tane var dedik ve 4 ünü kestik.. 2 si gelmeden önce yapıldı ve bende dayanamadım tavuk-yumurta yedim.

Ya dayanamadım artık herkes yiyo ben yemiyorum ölürsem ölürüm dedim ve sonunda bende yedim içimde çok rahat..

Atın Ölümü arpadan olsun..

RockFord Fosgate

Üye
aman yarabbı)van sende bunu yaparsan artık:))abı ben hala yıyemıyorum walla ya:((cnm cok cekıyo hep bıftek bonfıle pırzola her aksam he raksam sıkıldım artık tavuk ıstıyommm:))ama korkuyom atın olumu arpadan olmasın:)))))

ibonline

ibonline

Üye
hic gözünün yaşına dahi bakmıyorum
tavukda yiyiyorum,yumurtada ben yokken ne olmuş Türkiyede

.ıl[ uluc ]lı.

Üye
Şu piliç sirketlerine aciyorum onlar icin cok uzuluyorum abi..

adamlar guvenli oldugu halde tavuklarini satamiolar..

Daa gecen gun mis gibi cerkes tavugu yedm..

ayrica evde kus da besliorum tavuk da yerm...

kim migrostan tavuk almis yemis de ölmüs ölmeyi gectim hasta olmus demi...Haberlerde bikere bile gormedm..

RockFord Fosgate

Üye
tabı cnm ne olcak zaten hastalıklıolma ıhtımalı kapalı ambalajlı tavukların -%10 yanı ımkansız ama ne bılıyım ınsan bı garıp oluyo ya:)))

troublesome

Üye
Butlarını ayıra ayıra YİYORUM&#33;&#33;&#33;

Ama şu grip yüzünden bildiğimiz kırk yıllık YIMIRTA bile artık litreyle satılacak..
"Amca yımırtanın tanesi kaç para", ya da yumurtayı eve götürürken kıran çocukların duygusu tarihmizden silinecek..
Anca artık litrelik (herhalde tetrapax olur bunlar) paketleri önce hüpletip sonra gümletir garipler..

hamidoo

Üye
butları elimle parçalaya parçalaya yiyorum valla ))))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt