Hafiıza Kartı Şifresini Unutanlar s60v3 tüm modeller(n73,n79,n82,n95,n97,E51 vs..) Çözümü Burada !

Sponsorlu Bağlantılar

okg53

okg53

Üye
    Konu Sahibi
Hafiıza Kartı Şifresini Unutanlar s60v3 tüm modeller(n73,n79,n82,n95,n97,E51 vs..) Çözümü Burada !
Merhabalar,
Arkadaşlar size s60v3 3rd OS 9.1-9.2-9.3-9.4-9.5 telefonlarda hafıza kartı(mmc card) koduni bulmayı anlatacağım.
Bilgidiğiniz gibi s60 2rd (6600,7610) lerde şifre bulmak kolay ama yeni modellerde zordu.
Bulmak için bir şart var. kaybettikten sonra telefon hafızasına format atılmamış olması gerek.yoksa kart bloklu kalıyor.
Gerekli iki program var;
1- HelloCarbide = Sistem dosyalarına erişim için.
not=telefonunuza versiyon yazılım yüklemediyseniz hellocarbide yi kullanın.yeni versiyon yüklediyseniz RomPacher(helloOX paket programının içinde) i aktif etmeniz gerek, ki sistem dosyalarını görebilesiniz.

2- X-Plore = Dosya yönetici programı.

İlk iş olarak x-plore yi kurup çalıştırıyorsunuz ve menü tuşuna basarak arka plana atıyorsunuz ki daha sonra erişebilelim.
Sonra HelloCarbide yi kurup çalıştırın seçenekler en üsttekine basın uyarıya yes deyin. şimdi sistem dosyalarına ulaşım açık ancak hiç bir programa giremezsiniz taki teli açıp kapatana kadar.
x-ploreyi bu yüzden arka plana attık. menü tuşuna basıp x-ploreye geçiş yapalım.
devamı aşağıda.

x-ploreyi açtıktan sonra 0 (sıfır) tuşuna basıp yukarıda gördüğünüz tikleri işaretleyin.

Yukarıdaki dizine gelin.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz işlemi yapın.

Yukarıda gördüğünüz işlemi yapın.(okg53)

Yukarıda gördüğünüz gibi hex kodu olarak açtık mmcstore dosyasını şifre sağda yazıyo 12345 :oke:

Program likleri;
X-Plore =
HelloCarbide =
HelloOX(Rompacher içinde) =

alternatifler
hello carbide :

Hello OX :

X-Plore(signed) :

helloOX kullanımı ipuçları = helloOX in tele yüklenmesi için helloOX i sertifikalandırmanız lazım.sertifikalandırma işlemleri forumda fazlasyla mevcut.helloox i kurduktan sonra çalıştırın.Rompacher i otomatik yüklemiş olacak. rompacher e girip aktif edin. x-plore programına girip resimlerdeki işlemleri yapın.

Kolay gelsin. Karmaşık gibi görünüyor ama 1 dk lık işlem hepsi.Hack işlemini hiç bilmeyenler için detaylı anlattım. Bu işlemleri bizzat kendi hackli versiyonlu n82 im de denedim ve başarıyla yaptım.
Saygılar ... Tamamen bana aittir.(okg53)

• Beğen
Tepkiler: bymen07, Zegen, fos4luiandeyson ve 3 diğerleri

okg53

okg53

Üye
    Konu Sahibi
konu güncel kalsın. önemli bir konu.

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
N73 te denedim.Sorunsuz çalışıyor

Teşekkürler güzel konu

1_9_0_5

1_9_0_5

Üye
teşekkürler

sevgi_kmu_kamu

Üye
ya bende hafıza kartımın şifresini unuttum içindeki belgelerimin silinmesini istemiyorum yardem edin lütfen şimdiden tşk ederim

okg53

okg53

Üye
    Konu Sahibi
verdiğim çözümü denesene kardeş.fotmatlamadan çözüyor, verdiğim işlemler.

fos4luiandeyson

fos4luiandeyson

Üye
eline sağlık kardeş

sezeryakup

Üye
bende bir micro sd kart var fakat nedense şifre tutmuyor şifreyi baska bir telefonda koymustuk ondan olabilirmi

okg53

okg53

Üye
    Konu Sahibi
evet şifreyi hangi telde koyduysan orada işe yarar birde tele format atmamış olman gerek yoksa mmcstore dosyası siliniyor. kart bloklu kalıyor. tek çözümde karta format atmak oluyor.

mustafa0025

Üye
teşekkürler

okg53

okg53

Üye
    Konu Sahibi
Linkler yenilendi. Konu aktif kalsın...

Zegen

Zegen

Üye
güzel paylaşım saol:oke:

SilentOne

SilentOne

Üye
payşalım güzelde konu galiba yanlış yerde açlmıisss

okg53

okg53

Üye
    Konu Sahibi
Ben konuyu symbian v3 destek bölümüne açmıştım. mod lar v5 destek bölümüne taşımış.

Lütfen konu , symbian v3 destek bölümüne taşınsın.

okg53

okg53

Üye
    Konu Sahibi
Altta kalmasın, önemli konu. S60v3 e taşınsın lütfen. s60v5 te ne işi var bu konunun :)

-efşan

-efşan

Üye
saolasın arkadaşım c6 da denendi çalışıyor

----------Eklendi @ 01:04:23 ---------- Yazıldı @ 01:03:01 ----------

Altta kalmasın, önemli konu. S60v3 e taşınsın lütfen. s60v5 te ne işi var bu konunun :)
arkadaşım c6 s60 v5 cihaz çalıştı yani burda da işi varmış konunun:oke:

ckurtulus2

Üye
hafıza kartı kitlenmiş bir türlü çözemedim kafayı yemek üzereyim sizlerden yardım bekliyorum ama içindeki bilgilerin de saglam kalmasını istiyorum önemli benim için şindiden teşekkürler ilginiz için

umitmit

Üye
Merhabalar,
Arkadaşlar size s60v3 3rd OS 9.1-9.2-9.3-9.4-9.5 telefonlarda hafıza kartı(mmc card) koduni bulmayı anlatacağım.
Bilgidiğiniz gibi s60 2rd (6600,7610) lerde şifre bulmak kolay ama yeni modellerde zordu.
Bulmak için bir şart var. kaybettikten sonra telefon hafızasına format atılmamış olması gerek.yoksa kart bloklu kalıyor.
Gerekli iki program var;
1- HelloCarbide = Sistem dosyalarına erişim için.
not=telefonunuza versiyon yazılım yüklemediyseniz hellocarbide yi kullanın.yeni versiyon yüklediyseniz RomPacher(helloOX paket programının içinde) i aktif etmeniz gerek, ki sistem dosyalarını görebilesiniz.

2- X-Plore = Dosya yönetici programı.

İlk iş olarak x-plore yi kurup çalıştırıyorsunuz ve menü tuşuna basarak arka plana atıyorsunuz ki daha sonra erişebilelim.
Sonra HelloCarbide yi kurup çalıştırın seçenekler en üsttekine basın uyarıya yes deyin. şimdi sistem dosyalarına ulaşım açık ancak hiç bir programa giremezsiniz taki teli açıp kapatana kadar.
x-ploreyi bu yüzden arka plana attık. menü tuşuna basıp x-ploreye geçiş yapalım.
devamı aşağıda.

x-ploreyi açtıktan sonra 0 (sıfır) tuşuna basıp yukarıda gördüğünüz tikleri işaretleyin.

Yukarıdaki dizine gelin.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz işlemi yapın.

Yukarıda gördüğünüz işlemi yapın.(okg53)

Yukarıda gördüğünüz gibi hex kodu olarak açtık mmcstore dosyasını şifre sağda yazıyo 12345 :oke:

Program likleri;
X-Plore =
HelloCarbide =
HelloOX(Rompacher içinde) =

alternatifler
hello carbide :

Hello OX :

X-Plore(signed) :

helloOX kullanımı ipuçları = helloOX in tele yüklenmesi için helloOX i sertifikalandırmanız lazım.sertifikalandırma işlemleri forumda fazlasyla mevcut.helloox i kurduktan sonra çalıştırın.Rompacher i otomatik yüklemiş olacak. rompacher e girip aktif edin. x-plore programına girip resimlerdeki işlemleri yapın.

Kolay gelsin. Karmaşık gibi görünüyor ama 1 dk lık işlem hepsi.Hack işlemini hiç bilmeyenler için detaylı anlattım. Bu işlemleri bizzat kendi hackli versiyonlu n82 im de denedim ve başarıyla yaptım.
Saygılar ... Tamamen bana aittir.(okg53)

ise yaradı sagolasın;)

xxdama

xxdama

Üye
yanlız şöyle bi sorun var. C/sys/data
Ben sys girdim ama data diye bişey bulamadım....

d_mavi

d_mavi

Üye
Benim mmcstore nin içinde 6 tane sıfırdan başka birşey yok.. Yukardaki resimde olduğu gibi karmaşık değil, sadece 000000 var.. Neden acaba.. Ayrıca hafıza kartım kendi kendine şifre koydu bu gece, ben şifre belirlemedim.. Ondan olabilirmi acaba..??

Üst Alt