hack yapmadan sertifika almadan unsigned uygulama kurmak!! yaptım!!!

 • 22 Nisan 2011
 • 11482 Okunma
 • 60 Cevap

 1. Signed oyun arama derdiniz artık bitti!!!

  Bu yöntemle kutusundan yeni çıkmış bir S^3 cihaza bile 3 dakika içinde sertifikasız bir uygulamayı kurabilirsiniz!!!

  Bildiğimiz gibi telefonumuza sertifikasız (unsigned) uygulamaları kurmak için onlarca yöntem var. Bu kadar fazla yöntem üretilmesinin sebebi ise henüz kesin ve kolay bir yöntemin bulunamamış olmasıydı. Peki nedir bu yöntemler?

  Hack! Bu işlem çoğu kullanıcıyı hem korkutur hemde risklidir. Yapılması için bilgisayar gereklidir. En ufak bir hatada telefonunuzu birdaha açamayabilirsiniz! Üstelik kesin bilgi olmamakla beraber, telefonunuzun garanti dışı kalması riskide cabası.

  Flash ! Bu işlemde yine hack işlemine benzer ve aynı riskleri taşır.

  OPDA ! Bu sistemi kullanabilmek için önce OPDA sitesine kayıt olmak, sonrada IMEI numaranızı vermeniz gerekiyor. Pek çok kullanıcı IMEI'sini klonlama tehlikesinden dolayı vermek istemiyor.

  ve diğer geliştirilmeye çalışan uygulamalar... Bu uygulamalarda işlemleri kolaylaştırmaya çalışıyor ancak en başta yapılması istenen şey bir uygulamayı sertifikalamak!!! :-\

  Kısacası şu ana kadar hala pek çok S^3 kullanıcısı bir uygulama çıktığında ''acaba signed versiyonu ne zaman çıkar'' sorusuyla bir süre buruk bir halde yüzleşiyordu. Ancak artık buna gerek yok!!!

  Tamamen fikir, deneme, ekran görüntüleri ve sunum bana (melgklay) aittir. Yaptığınız ve yapacağınız en küçük yorum bile benim için çok değerlidir. Hayırlı olsun...

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Yapılması gerekenler;

  1. Aşağıdaki ''ProHack mobildosya.net.rar'' dosyasını indirin ve açın. Rar paketi içinden çıkan .cer ve . uzantılı iki dosyayı, ''E:'' konumunda herhangi bir dosya içerisine yada yeni açtığınız bir dosyaya atın.

  http://melgklaysymbian.googlecode.com/files/ProHack%20mobildosya.net.rar

  2. SisEditor uygulamasını kurun ve açın.
  < Resmi açmak için tıklayın >  3. Seçenekler / Signature / Certificate Management tıklayın.
  < Resmi açmak için tıklayın >  4.Add certificate tıklayın.
  < Resmi açmak için tıklayın >  5. Gelen ekranda kendinize herhangi bir sertifika ismi belirleyin. Certificate cer kısmına tıklayıp seçeneklere ve Browse File'a tıklayın.
  < Resmi açmak için tıklayın >  6. En başta paket içinden çıkan ve bir klasöre attığımız .cer ve . uzantılı dosyaları attığımız klasörü bulun. Burada sadece .cer uzantılı dosya görünecektir, bunu seçin.
  < Resmi açmak için tıklayın >  7. Private kısmına tıklayıp seçeneklere ve Browse File'a tıklayın.


  8. En başta paket içinden çıkan ve bir klasöre attığımız .cer ve . uzantılı dosyaları attığımız klasörü bulun. Burada sadece . uzantılı dosya görünecektir, bunu seçin.
  < Resmi açmak için tıklayın >  9. Seçenekler / Kaydet tıklayın.
  < Resmi açmak için tıklayın >  10. Beşinci adımda gittiğimiz ''Certificate Management'' kısmına geri döndüğümüzde artık yeni hazırladığımız sertifika paketinin hazır olduğunu görüyoruz. (''Farketmez'' benim beşinci adımda sertifikama verdiğim isimdir.)
  < Resmi açmak için tıklayın >  Artık programımız hazır! Sıra geldi bir unsigned uygulamayı signed haline getirmeye. Yani sertifikalama işlemine.(Uygulama imzalama)

  1. SisEditor uygulamasını açın. ''Open sis/sisx files'' seçeneğini tıklayın.
  < Resmi açmak için tıklayın >  2. Dosya yöneticisi açıldığında imzalayacağınız uygulamanın kurulum dosyasını seçin. (Ben örnek olarak ''İdealWeightCalculator'' uygulamasının kurulum dosyasını seçtim imzalamak için.)
  < Resmi açmak için tıklayın >  3. İmleci, en alttaki Signature(s) kısmını görene kadar kaydırın. Uygulamamızın henüz imzası olmadığı için no signature yazısını görüyoruz.
  < Resmi açmak için tıklayın >  4. Signature(s) kısmına ve ardından açılan menüden edit kısmına tıklıyoruz.
  < Resmi açmak için tıklayın >  5. Açılan menüden Sign Package yazısına tıklıyoruz.
  < Resmi açmak için tıklayın >  6. Açılan menüden, bir önceki işlemde hazırladığımız ve isim verdiğimiz sertifika paketini seçiyoruz ve tamam diyoruz.
  < Resmi açmak için tıklayın >  7. Son olarak save file diyoruz ve hazırladığımız yeni kurulum dosyasının nereye kaydedileceğini seçiyoruz.
  < Resmi açmak için tıklayın >


  Tebrikler!!! Artık yeni kaydettiğiniz dosyayı yüklemeye başlayabilirsiniz. Sertifika hatası vermeden yüklendiğini göreceksiniz.
   


  Yazan: melgklay
  Cezzbedici3 bunu beğendi.
 2. İNŞALLAH İNTERNETE BAĞLANIP GENE İMEİ ALMIYORDUR :allalla: YANİ BU KONUDA ÇOK BİLGİM YOK GENEDE BİLENLER NEDİYEECEK BAKAM
   
 3. hayır internete bağlanmaya çalışmıyor bile.. denedinmi?
   
 4. iyi de kardeş hala sertifika hatası veriyor.
   
 5. ne? tam olarak işlemleri sırasıyla yapabildiysen vermemesi lazım.. defalarca denendi..
   
 6. bu yöntemi bir kaç tane unsignedle dene bence olmaz demiyorum ama cer ve dosyaları kullanılıyor gene bunlar imei ye göre olur.
  yani her telefonda çalışmaz ayrıca sertifika almadan önce buna benzer bir şey denemiştim ve yinede hata veriyordu. ama olma ihtimalide var denemedim yinede teşekkürler.
   
 7. beraberinde verdiğim cer ve dosyaları size ait değil.. olamazda zaten.. genel bir imei üzerine alınmış.. bu yüzden riski olmayan bir yöntem..
   
  suat1111 bunu beğendi.
 8. deneyenler yorum plase
   
 9. evet deneyenlerden yorum bekliyoruz :S
   
 10. Bunlar bilinen şeyler, anlatım size ait olabilir ama aynı şeyleri basit bir free signer uygulamasıyla da yapabiliyorum.
   
  fenoktaye bunu beğendi.
 11. deneyen arkadaşlar yorumlarınız çok önemli lütfen paylaşın

  ----------Eklendi @ 00:33:05 ---------- Yazıldı @ 00:30:05 ----------

  freesigner ile bunu yapabilmeniz için sertifika almanız lazım.. Ve tabi bunun içinde imei numaranızı opda ya vermeniz gerekli.. Bu sistem tamamen risksiz.. Ayrıca o kadar kolay ve bilinen şeyler olsaydı bu kadar insan hala signed uygulama beklermiydi?
   
 12. Sorun da burda işte imei ile alınan sertifika normal bir sertifikadan çok daha iyi. Ayrıca freesignerda verdiğin sertifikadan var. Çok az unsigned uygulama normal bir sertifikayla yüklenebiliyor. Dosyada verdiğin sertifikalar maalesef bir 17 izin kapasiteli sertifika kadar etkili değil.
   
 13. bir unsigned oyun veya uygulama için 3-4 ay bekleyen arkadaşlarımız var 1-2 tane oyunu bi imzalasa kar kardır ddiye düşünüyorum opda ya imei verip sertifika almak istemeyen arkadaşların işine yarabilir. teşekkürler
   
 14. KO9

  KO9
  TTpod ve powerlock programlarında denedim ne yazıkki sertifika hatası verdi vermeyeydi iyiydi ama nabalım hackleticekler tel'i illllaaaa:)
   
 15. bilgi için teşekkürler
   
 16. deneyenlerden yorum pls
   
 17. isterseniz sadece . ve cer. i alıp freesigner programıylada kullanabilirsiniz tabi opda bence daha iyi bi çözüm verdim imeimi opda ya tamamdır :oke:
   
 18. [/COLOR]
  Evet haklısın ama çoğu unsigned uygulamada işe yaramaz bilginize.
  Kusura bakmayın biraz muhalefet oldum sanki. Yanlış anlamayın beni paylaşım için teşekkürler.
   
 19. program telefona yüklü olduğu için telin imeisinin alıp otomatik sertifikalıyorsa nolucak !!!
   
 20. yok estağfirullah ama dediğin gibi olmuyor bu iş heralde arkadaş opdaya vermiyor imeisini onla uğraşıyomm bende yaw :)

  internet bağlantısı kullanmıyor diye yazmış konu sahibi böyle bir şey mümkün değil gibi duruyor. kolay gelsin
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/02/2019 - 17:07