Güvenlik kamerasını evden izleme?

Sponsorlu Bağlantılar

CİKO28

Üye
    Konu Sahibi
Güvenlik kamerasını evden izleme?
Ya arkadaşlar bizim işyerimize 4 tane güvenlik kamerası bağlandıı ama evden girmeyi bir türlü başarmadım modemin portunu açtım yinede olmadııp miz sabittir yardımcı olursanız sevinirimm..

• Beğen
Tepkiler: TheLastOttomans

dinccine

Üye
kardeş maxicep.com da ID no ve sifre ile baska bi bilgisayarı yönetme programı var onu bul indir işyerindeki bilgisayarı evdeki bilgisayardan yönet böylece güvenlik cameralarınıda görmüş olursun o programı bulursam adını veririm sen indir yada sen bul

Mr.Crunch

Mr.Crunch

Üye
Eğer güvenlik kameraları işyerindeki LAN'a dahil ise hepsinin bir LAN IP'si vardır.
Eğer IP alıyorsa arabirimide vardır. Tüm kameraların arabirimlerine girip uzaktan erişim için kullanılan port numarasını değiştirin (3 aşağı 5 yukarı).
Ondan sonracığıma modemin arayüzüne girip Port Forwarding kısmını bulup, daha önce kameralara ayarladığınız port numaralarını o kameranın LAN IP'sine yönlendirilmesini sağlayın.
İşlem tamamdır.
Diyelim ki 69 portundan haberleşmek istiyosunuz
yazarsanız modeminiz sizi daha önce tanımladığınuz Port forwarding menüsüne göre ilgili kameraya yönlendirir. Siz de kullanı adı ve şifrenizle girip izlersiniz etrafı.

realistrlt

Üye
dostum sen bir dene ondan sonra beynimizi meşgul et

Kafecik

Üye
be3ncede

wise09

wise09

Üye
arkadaşlar bu şeyi yapamadım net player ile işyerlerimdeki kameraları izlemek istiyorum
yapılması gerekenler güvenlik duvarına kapatmak modemden firewall kapamak güvenlik duvarını kapamak hepsini yaptım birde antivirüsü devre dısı bırakmak izlemek istediğim işyerimin ip nosunu net olayer ile girmeme rağmen bağlantı hatası alıyorum bilen varmıdır acaba?

nazar3535

Üye
msn den yatdımcı olabilirim

sercan_sat

sercan_sat

Üye
mrb.arkadaşlar umarım sorunu halletmişsindir.. eğer halledemedisen yardımcı olabilirim. ama önce modemin markasını öğrenmeli ve ona göre bilgi verebilirim.
1 - kamera bilgisayarına sabit ip vereceksin. Örn. 192.168.1.240
2- arkasından modemin modeline göre port açacaksın.onunda port açma sitesi olarak
link :
3 - kullanılan dvr karta göre portları yazmalısın. Örn. 9000 9001 9002 gibi ve tabiki 8080
4 - kullandığın dış ip numaran sabit olması gerekiyor.
5 - eğer bunları yapmazsan zzaten olmaz ama yaptıysan izlemeye devam.

adyok22

Üye
şimdi ilk başlangıçta ne yapmamız gerek mesala kameranın baglı oldugu pc den ne alcaz ne sekilde not edecez onu bi tam açıklarsanız sevinirim ???? mesala ben neyi nerede ne sekilde yapacagımı bilmiyorum

dream__er

Üye
ilk başta yapmanız gereken kayıt cihazınızın veya bilgisayar kartının port numarasını öğrenmen olucak sonra eğer kayıt cihazı varsa kayıt cihazının varsayılan ağ geçidini modemin arayüzüne eriştiğin ip adresi gibi yapmak zorndasın mesela zyxel modemin arayüzüne 192.168.1.1 ile erişiyorsan kayıt cihazının varsayılan ağ geçidini bu şekil yapman lazımm.sonra kayıt cihazına verdiğin ip numarası farketmez.modem portunu açmaya gelince modeminin modelini bilmediğim için birşey diyemiyecem ,ama modemin arayüzü ingilizce ise "NAT" Kısmından "Virtual Server" Kısmına modeme verdiğin ip adresini ve port nolarını yazıp acacaksın eğer arayüz türkçe ise zaten "Port Yönlendirme,Port Açma,Virtual server," gibi şeyler yazar .. ha unutmadan eğer modem portunu açmayı başarırsan modemin Firewall kısmını da kapatmayı unutma.GÜVENLİK DUVARI

Kayıt cihazının modeli yeni DVR cihazlarından ise port numarası 9998 dir.

--------------- Ekleme ---------------

MODEM PORTUNU ACARKEN TCP ve UDP yi seçmeyi unutma

serhat00

serhat00

Üye
bahsettiginiz programin adi showmypc

abdullahmorgil

abdullahmorgil

Üye
net playerden evdeki pc den izlkiyorum
fakat cep telefonumdanda işyerindeki kameraları izleme imkanım varmı syimbian telefonla

dancerr

Üye
merhaba arkadaşlar...
banada bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz?
işyerinde güvenlik kameralarını evden net üzerinden izlemek istiyorum...
çalıştığım bi iş yeri şahsıma ait değil...
16 farklı kamera var. 4'ü dış cephe 12'si iç cephe ve katlarda yer alıyor..işyerinde 3 ayrı konrol noktasından izleniyor..ayrıca yine genel müdür evinde net üzerinden izliyor..
bu izleme olayını evimde bende net üzerinden nasıl yapabilirim...tabi sanırım istenen bir çok id nolar ve şifreler var sanırım..
bunları işyerinde güvenlikle alakam olmadığı için bilmiyorum tabiki...bahsettiğiniz id yada ip herneyse şifreleri nasıl alabiliriz...evimde pc ye yüklemem gereken programlar varmıdır nedir nasıl olur..
yardımcı olurmusunuz lütfen....
teşekkürler..

matrix7913

Üye
ilk başta yapmanız gereken kayıt cihazınızın veya bilgisayar kartının port numarasını öğrenmen olucak sonra eğer kayıt cihazı varsa kayıt cihazının varsayılan ağ geçidini modemin arayüzüne eriştiğin ip adresi gibi yapmak zorndasın mesela zyxel modemin arayüzüne 192.168.1.1 ile erişiyorsan kayıt cihazının varsayılan ağ geçidini bu şekil yapman lazımm.sonra kayıt cihazına verdiğin ip numarası farketmez.modem portunu açmaya gelince modeminin modelini bilmediğim için birşey diyemiyecem ,ama modemin arayüzü ingilizce ise "NAT" Kısmından "Virtual Server" Kısmına modeme verdiğin ip adresini ve port nolarını yazıp acacaksın eğer arayüz türkçe ise zaten "Port Yönlendirme,Port Açma,Virtual server," gibi şeyler yazar .. ha unutmadan eğer modem portunu açmayı başarırsan modemin Firewall kısmını da kapatmayı unutma.GÜVENLİK DUVARI

Kayıt cihazının modeli yeni DVR cihazlarından ise port numarası 9998 dir.

MODEM PORTUNU ACARKEN TCP ve UDP yi seçmeyi unutma
arkadaş rica etsem resimli anlatabilirmisin acaba ?

regal22

Üye
[email protected] ıp camera kurumu hakkında yardımcı ola bılırmısın tel 5368796876 bı cağrı atarsan ararım teşekkür edrım.

yardımcı olurmusunuz ıp camera kurulumu ıcın bana arkadasım [email protected] 05368796876

tolgafb

Üye
Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olucak.İş yerindeki güvenlik kameralarını internet üzeriden evden takip edebiliyorum bu konu hiçbir sıkıntı yok fakat işyerindeki bilgisayardan ip adresini internet tarayıcısına yazdığımda modem ayarları karşıma çıkıyor, iş yerindeki bilgisayardan cameraları açıp izlemek için başka bir yöntemmi uygulamam gerekiyor ?

TheLastOttomans

TheLastOttomans

Üye
modemin port numarası diye birşey yok diye biliyorum çünkü ben bi kere cs 1.6 da sw kurmuştum onun portu 2075 di. ama başka şeylerdeki port farklı olur ben bunu şahsen denedim. iş yerindeki bilgisayarın ip sini kullandığın internet sağlayıcısından sabitliyeceksin sonra o kamera programına bi web panel oluşturcaksın sonra o programla birlikte çalışmasını sağlıyacaksın sonra ona diğer bilgisayarından girebilirsin. ben böle biliyorum şahsen :)

mS123456

mS123456

Üye
arkadaşlar elimde bu marka kamera kayıt cihazı var ..... ben bu cihazı kurdum ama başka biryerde bilgisayardan bu kayıt cihazına bağlanıp kamera görüntülerini izlemek istiyorum modemim aırtes 211 kayıt cikayıt chazından cd çıktı pc ye kurdum ama ıp adresleri istiyor... kayıt cihazında ve modem de yapmam gerekenler nelerdir bu cihazı kullanan yada bilgisi olan bilgi verirse çok sevinirim bu işi çok acil çözmem gerek lütfen yardım edin :hmmm

Bykervan

Üye
GÜVENLİK KAMERASINI İNTERNETTEN İZLEMEK.

1. DVR KAYIT CİHAZI BAĞLIYSA

En basiti budur.
1. Cihaza bir network kablo takın
2. Bilgisayarınızın ip adresini öğrenin. ( ağbağlantılarım , yerel ağbağlantısı, sağ tıkla ve durum )
3. Dvr cihazınızı bir monitöre yada tv ye bağlayıp Network menüsüne girin.
4. Network menüsünde ip adresi kısmına bilgisayarınızın ipsinden son rakamı farklı bi ip adresi girin
5. O ağda dvr cihazınızı bütün bilgisayarlardan cihaza verdiğiniz ip yi internet çubuğuna yazarak görebilirsiniz.
6. Farklı bi yerden izlemek için izleyeceğiniz yerdeki modemin arayüzüne girin
7. Nat bölümünde port ayarlarına girin
8. İp adresi olarak dvr cihazınıza verdiğiniz adresi yazın. Portlarada dvr cihaznınızdaki network menüsünde yer alan portu yazın. Ve kaydete tıklayın. Artık yine adres çubuğuna dvr cihazınızın ip sini yazarak ulaşabiliyorsunuz

2. DVR Kartı Bağlıysa

Uzaktan izlemek istediğiniz yerde güvenlik kameraları doğrudan bilgisayara bağlıysa Sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın

1. İp adresinizi elle değiştirin. ( Bunu burda açıklamama gerek yok sanırım herkes ip yi nasıl belirleyeceğini biliyor. )
2. Modeminizin arayüzüne girip Nat bölümünden port kısmına girin.
3. Kayıt programınızda network bölümünde kartınızın portu yazar ordaki port numaralarını kullanarak modemin nat bölümüne bilgisayarınızın ip sini ve kartınızın portunu yazıp kaydedin
4. Dvr 200 yada netplayer tarzı programlardan herhangi birini kurun ve programın gerekli yerine bilgisayarınızın ipsini yazın..
İşlem tamam

wqx1971

Üye
slm arkşlr bende 3 kameralı güvenlik sistemi var cihaz hemen pc nin yanında ama ğörüntüyü pc ye nasıl aktaraacam cihaz matrıx marka modem aırteıs rt104 bilğisi olan vars yardım edebilirmi tşklr

Üst Alt