LG E 612 Optimus L5 Güncel ROM Listesi (15.01.2016)[Son Güncelleme]

Sponsorlu Bağlantılar

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar yardimlariniz icin tessekkur ederik bemim bir sorum daha olacsk babamin samsung galaxy acesi var bende onu almak istiyorum ama sistem yetersizligi varmis aklima o takiliyor aceyi alimmi almiyimmi iki telefon arasindaki farklar nedir hangisi daha iyidir
L5 ace den kat kat daha iyi o hala 4.0 alamamisken biz resmi olarak 4.1.2 aldik. Ve custom da suanda 4.3 var. Yani bunu al kacirma. F/p the best phone.

Ordulu Celal

Üye
Disi cok hosuma gidiyo ama birkac sey soracagim yine custom rom nedir ve masil yuklenir birde cynaamoden ve slimbean nasil yuklenir detayli olarakanlatirsaniz sevinirim gerekirse iletisim adreslerimide veririm detayli anlatilmasi icin

artist2537

artist2537

Üye
Disi cok hosuma gidiyo ama birkac sey soracagim yine custom rom nedir ve masil yuklenir birde cynaamoden ve slimbean nasil yuklenir detayli olarakanlatirsaniz sevinirim gerekirse iletisim adreslerimide veririm detayli anlatilmasi icin

custom rom dediğimiz ücüncü şahısların yaptıgı cygan, slimbean gibi romlar oluyor...
detaylı anlatmaya gelince yenisin sanırım..
öncelikle telefonun rootlu ve CWM ve Bootloader Kilidinin kaldırılmış olması gerekiyor.. (bunlar zaten konunun ilk sayfasında yer alıyor ordan bakıp yapabilirsin)
sonra cygan mod yada slimbeanin gapps ve romunu indirip hafıza kartına hiç winrardan çıkartmadan dosyayı indiği gibi direk atacaksın..
sonra en kolay yoldan rom manager programını kurup programın icinde ''rebot in recovery'' yazan yere tıklayıp recovery menüsüne girersin ( başka yollarıda var ama senin için en kolayı su an bu olur heralde)..
sonra recovery menüsü açılacak ordan ses kısma ve açma tuslarıyla aşagı yukarı yapıp telefonu açma tuşuyla onaylamaları ve seçmeleri yapabilirsin..
sırasıyla yapacagın işlemler şöyle..
1) wipe data/factory reset
2)wipe cache partiton
3) advance yazan yerın için de bulunan wipe dalvik cache
4) telefonun üzerindeki eski sistem kalıntılarını temizlemiş olduk..
sonra geri tusuna bas bi kaç kere ana menüye gelince ''apply update from sdcard'' yazan yere tıkla..
5) açılan yerden ''choose zip from sdcard'' yazan yere tıkla..
6) sonra açılan menüden romu seç yükleme bitince ''choose zip from sdcard'' yazan yere tekrar tıkla ve gapps'i yükle sonra geri tuşuna bi kaç kere bas ve ''reboot system now'' yazan yere tıkla 3 4 dakika sonra telefon açılacak hayırlı olsun custom rom yüklendi...

En açıklayıcısı böyle olur heralde kolay gelsin.. yapamazsan yardımcı olmaya çalışırım

Ordulu Celal

Üye
Dostum yardimin icin tessekkur ederim ama ben telefina onceden root attigimda google play store ya girmiyodu birdaha girmez diyo root yapmaktan korkuyorum egerki olmazsa birdaha yapabilirim

artist2537

artist2537

Üye
Dostum yardimin icin tessekkur ederim ama ben telefina onceden root attigimda google play store ya girmiyodu birdaha girmez diyo root yapmaktan korkuyorum egerki olmazsa birdaha yapabilirim
rootla alakası yoktur onun yanlış bi şey yapmışsındır yada gogle playin bi sistem dosyasını felan silmişşsindir olmadı apksını indir interneten öyle yükle google play sart değil..

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
Yarın Öğlen Saatlerinde Konuyu Güncelleyeceğim.

kaganakbdk

kaganakbdk

Üye
Bootloader ve custom rom yüklemek garanti kapsamasından çıkar mı ?

relentless34

Üye
galaxy ace'de oyun oynayamazsın.ace sadece kamera olarak l5'ten üstün.geri kalan her şeyde l5 ace'den üstün.şu garanti olayını takmayın bu kadar.ben bootloaderlı, recoveryli ve custom kernelli servise gönderdim.yazılım güncelleyip yolladılar.yani demek istediğim serviste tutup da bakmazlar öyle şu var mı bu var mı diye.direkt formatını atarlar yollarlar.ama donanım zarar görmüşse eğer o zaman servis dışı diyebilirler.

• Beğen
Tepkiler: Aytu ATR
kaganakbdk

kaganakbdk

Üye
Teşekkürler

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
galaxy ace'de oyun oynayamazsın.ace sadece kamera olarak l5'ten üstün.geri kalan her şeyde l5 ace'den üstün.şu garanti olayını takmayın bu kadar.ben bootloaderlı, recoveryli ve custom kernelli servise gönderdim.yazılım güncelleyip yolladılar.yani demek istediğim serviste tutup da bakmazlar öyle şu var mı bu var mı diye.direkt formatını atarlar yollarlar.ama donanım zarar görmüşse eğer o zaman servis dışı diyebilirler.
Bencede benim telefonum 10-15 defa brick. 2 kerede Anakart değişimine gitti. Swap ve Yanlış Kernel Kurmadıgınız Sürece Telefonunuza Hiç birşey olmaz. anakartta sorun yoksa hertürlü sorun çözülür.

artist2537

artist2537

Üye
Cm 10.2 1.3 beta cikti..

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
CYANOGENMOD 10.2 BETA 2 ve SLİMBEAN Build 1.8 eklendi.
(Not:Sürümler 4.3.1'dir.)

kaganakbdk

kaganakbdk

Üye
Bir sorum var bu mod e610 için fakat bende e612 var çalışır mı ? Veya brick gibi bir sorun olur mu ?

kaganakbdk

kaganakbdk

Üye
Peki BootLoader telefonumu bozar mı ?

alperwan

Üye
Beyler telefonunu garantiye gonderen varsa bi sorum olacak telefonu ne kadar sonra geri gonderiyolar ?

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
ana kart değişimi ise 15 günde yolluyolar diğer sorunlarsa 10 güne filan gelir.

alperwan

Üye
arkadaşlar ben l5 i satıp yeni telefon alıcam fakat L5 II ve L7 arasında gidip geliyorum. sizce hangisini almalıyım , l7 her açıdan üstün gibi görünüyor ama işlemcisi L5 II ye gore daha eski , sizin görüşleriniz neler paylaşırsanız sevinirim

Üst Alt