Gta 5, 24 Saatte 800 Milyon Dolar Hasılat Elde Etti

• 19 Eylül 2013
  • 397 Okunma
  • 6 Cevap

1. Bir çoğunuzun bildiği gibi Rockstar Games, aylardır hatta yıllardır beklenen oyunu GTA 5'i 17 Eylül itibariyle PS3 ve Xbox 360 için Japonya ve Brezilya hariç dünyanın her yerinde satışa sunmuştu. Oyun çok uzun bir süredir beklendiği için oyuna olan talep de aynı oranda fazla olmuşa benziyor. Oyunun ilk gün satış rakamları Rockstar Games'in çatı şirketi olarak bilinen Take-Two tarafından açıklandı.

Take-Two'nun açıkladığına göre, GTA 5 satışa sunulduğu ilk 24 saatte tam olarak 800 milyon dolarlık hasılat elde etmeyi başarmış. Bu da GTA 5'in GTA ve oyun tarihinde en yüksek ilk gün perakende satış rakamına ulaştığı anlamına geliyor. GTA 5'den önce bu rekor geçen yıl yayınlanan Call of Duty: Black Ops 2'deydi. Call of Duty: Black Ops 2, satışa sunulduğu ilk gün 500 milyon dolar hasılat elde etmeyi başarmıştı.

GTA 5 böyle giderse tarihin en hızlı satan oyunu olacak. Bu rekor şu an satışa çıktığı ilk 15 gün 1 milyar dolar hasılat elde eden yine Call of Duty: Black Ops 2'deydi. Ancak daha ilk günden 800 milyon dolar hasılat elde eden GTA 5 bu rekora da yakın zamanda sahip olacak gibi görünüyor.

Öte yandan GTA 5'in dünyanın en pahalı oyunu olduğunu bahsedilmişti. 265 milyon dolar harcanarak yapılan bu oyun, ilk günden bu parayı fazlasıyla çıkarmışa benziyor.

Yazan: hikmet366
  2. Pc içinde çıksaydı çook daha fazla alan olurdu belki.

3. Büyük bir hevesle bekliyoruz pc için

4. cok guzel cok gercekci olmus ps3 alirsam hemen alcam cd sini

5. Verge açıkladı 3 günde 1 milyar $ ı geçmiş. Vay anasını be. Çok merak ediyorum bu oyunu

6. youtubeden baktim dehset olmus oynamassam gozum acik gider .d

7. bu oyun için sistemi değiştirmeyi düşünüyorum :)

BLooD_ReG bunu beğendi.
Yüklüyor...
21/09/2018 - 00:57