Gta 4 Ekran Kartı Aşırı Isınıyor ve Oyun Kapanıyor! [yardım]

Sponsorlu Bağlantılar

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Gta 4 Ekran Kartı Aşırı Isınıyor ve Oyun Kapanıyor! [yardım]
Selam beyler ben internetten gta 4 indirdim sanırım son sürümünü. Herhalde playstation dan bilgisayara uyarladıkları için bir hata oluşuyor ve ekran kartı 82 dereceye çıkıyor ve oyun ''gta 4 çalışmayı durdurdu'' diye hata verip kapanıyor. Ekran kartım HD7870 xt , 2gb 256 bit. Ama aşırı ısınınca oyun kapanıyor. Oyunu açtıktan 5 dk sonra oluyor bu. Bilgisayardan ekran kartının fanının sesi yükseliyor. Yardım edin ne yapmam lazım?

lowly0104

lowly0104

Üye
sadece ekran kartıyla ilgili olmamalı bilgisayarının fanı yeterli gelmiyor olabilir oyunun 3d boyutları yüksek olduğundan ekran kartına fazla yükleniyor bilgisayarda onu soğutamıyor fanını değiştirmeyi dene donanımsalsa eğer sorun budur mutemelen

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
ben hd5670 ile saatlerce oynadim hicbirsey olmadi

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Beyler bilgisayarı performans modunda başlattım bu safer hata vermedi ama ekran kartı yine ısınıp bilgisayardan fan sesi geliyor.

lowly0104

lowly0104

Üye
tüm donanım bilgilerini yazsan belki daha iyi yardımcı oluruz

lowly0104

lowly0104

Üye
Fan bunlara yeterli gelmiyor olabilir eğer yüksek düzeydeki oyunları oynamak istersen ve gerçekten soğutmuyorsa yeni fan yolu göründü kardeşim

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
sıcaklıktandır. çünkü aynı kartı kullanıyoruz sapphire 7870XT
5 saat aralıksız GTA 4 ile max 72 derece görüyor..

83 dereceleri görmesi kasa soğutmanızın kötü olduğunu gösteriyor.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
sıcaklıktandır. çünkü aynı kartı kullanıyoruz sapphire 7870XT
5 saat aralıksız GTA 4 ile max 72 derece görüyor..

83 dereceleri görmesi kasa soğutmanızın kötü olduğunu gösteriyor.
Crysis 3 de böyle olmamıştı yani gta 4 ün yazılım olarak sorunundan da olabilir mi?

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
gta 4 zaten sorunlu bir oyun :)
oyundan dolayı olması muhtemel :oke:
Evet sorunlu olduğundan eminim :) cevabınız için teşekkür ederim. Bilgisayarı performans modunda başlatınca o hata gelmemeye başladı :)

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe