GSM mod önerisi "scknsckn"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
GSM mod önerisi "scknsckn"
Merhabalar,
Gittik gidiyor dedik, kesin olmamakla beraber büyük ihtimldir.
Gsm her ne kadar boş kalmasa da elbet ilgilenen olur. Fakat anlayan ve ilgilenen biri olsa fena olmazdı.
Daha önceden 3 kişi birden sunmuştum ama öyle kaldı, zaten onları bende tutmamıştım, belki biri çıkar, benim görmediğimi başkası görür diye ama , demekki bişey yokmuş ki bende görememişim.

Bir süredir takip ettiğim scknsckn arkadaşımızın ilgilenmesi , konulara verdiği cevap , üyelere karşı seviyeli ve bilgilendirici olarak davranması ve en önemlilerinden biriside eski bir üye olması.
Açıkcası geleceği olabilecek bir yönetici adayı. Kendisi ile daha bir irtibat kurmadım. Duruma göre görüşeceğim. olmazsa boşuna küstürmeyelim.
İsterseniz bir inceleyin mesajlarda kullandığı üslup gerçekten bir yöneticiye yakışır cinsten.
İşte bir kaç örnek vereyim.

http://www.maxicep.com/vodafone-kam...keti-yeni-abone-alimina-kapandi-2-560158.html
Arkadaşlar sizleri anlamakta zor. Millet vodemleri bile cepnetle kullanmaya başladı. Proxyler havalarda uçuşuyor.

Her neyse asıl şunu söyleyecem ucuz olur elbet millet yüklenince hızlar düşer kalite düşer - Ucuz etin yahnisi yavan olur! Dersiniz. Turkcell pahalı ama kaliteli diye Turkcell'i översiniz. Sınırsız internet yetmez kota kalksın hız da düşmesin istersiniz.

Adamlar Turkcell kalitesini yakalamak. Ve arsız sonu gelmeyen sömürgenin yanında yemedikleri lafta kalmıyor hem hıza söver hem kaliteye söver ama paketi kullanmaya devam eder. Adamlarda paketi bitirdi mi kalite ve hızı yükseltmek istediler mi Müşteriyi düşünen yok olur. eee hız yükselsin Turkcell kalitesi olsun diyende müşteri değil miydi ?

Kusura bakmayın ama normal bir kullanıcı için telden internete girildiğinde 100 MB yeterlidir hadi olsun olsun 250 MB olsun. Sonuçta evinde internet vardır gerekli oldğunda telden de girer işini halleder arada facete gezer tozar vs.. Ama sen evimde internet yok ben bütün gün telde nete giriyom 1GB bile yetmiyor bazen diyorsan kusura bakma o zevkin içinde biraz paraya kıyıp evine internet bağla adam gibi yüksek hızla bağlan keyfini çıkar.

Ben 3 operatörüde kullanıyorum dediğiniz gibi hepsininde birbirine göre olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. Ama şu da var ki bahsettiğimiz konuda operatör iki tarafı birden memnun edebilmesi mümkün değildir. Ya ucuz yavaş kalitesiz bir internet ya da pahalı hızlı kaliteli internet. Bu iki tip müşterinin ikisi birden memnun olamaz. Eğer ki siz halen benim için hız kalite önemli değil derseniz halen alternatifiniz bulunmaktadır. Alternatif şuan için Avea'dır. Tahminimce Vodafone artık sınırsız paketlerinde kısıtlamaya gidecektir. Çünkü Vodafone global bir şirkettir ve araştırırsanız bir ülke piyasasına girdiğinde GSM alanında 1 yılda lider konuma gelmiş bir şirkettir. Bu istikrarı bir tek Turkiye'de kabul görmedi. Türkiye pazarında halen daha Turkcell'i geçemedi. Eğer bir kaç ay veya 1 yıl öncesini düşünürseniz şuan interneti pahalı oldu diye kızdıgınız Vodafone 'nin cepneti vardı konuşma süreleri vardı neden hala Turkcell liderdi ? Demek ki piyasa ve müşteri beklentisi tam olarak bu değil. Pahalı olan Turkcell tercih ediliyorsa Vodafone 'da elbette fiyatlarında yükseltme dolayısıyla kaliteyi yükseltmek ve internet hızını Turkcell'le aynı çıtaya getirmek isteyecektir. Kimse kusura bakmasın ama Vodafone öğrenci kesime hitap edicem diye uğraşmaz. Türkiye'de öğrenci kesimine hitap eden bir tek avea vardır.

Yıl başı geliyor şirketler geçen yılını değerlendirdiğinde Vodafone ucuz sınırsız internet ile Turkcell'e tam bir rakip dahi olamadığını gördü. Yoksa Vodafone ye yığılma olurdu. Vodafone bu taktiği tutmadı onun yerine Turkcell'i taklit edecek fiyatı yükseltip kalite ile müşteri yakalamaya çalışacak. Bence doğru yolda bana göre kalite önce gelir ama sonuçta Vodafone konuşma süreleri halen Turkcell'den çok çok avantajlı.

Bu arada görüşlerinizi yazmanıza bir laf etmedim elbette yazacaksınız sonuçta benimkide bir görüştür. Hatta görüşlerinizi yazmanız daha da iyi. Seviyeli bir tartışma durumunda daha olumlu şeyler çıkar ortaya. İyi forumlar.

Hiç üşenmeden geniş açıklamalı ve seviyeli mesajlar. Bunun gibi daha çook var. Hataları varmı? Elbette vardır, zaten kimin yokki. İleride olanlarıda düzeltir. Ben görmedim ama olabilir diye söylüyorum.
Şu anda gölgee_65 ile arasında bir samimiyet var, mesajlarından da anlarsınız zaten. Ondan başkasına bu şekilde davranmıyor. Yani çok laçka değil.
Ozana da bir süre önce bahsetmiştim. Bana göre tamamdır, zira zamanım kalmadı, yarından sonra bayram ve sonrasında pek vaktim olmayacak.

Daha fazla uzatmadan. Üye bu, bilgileri bu, öneri bu.. cevabınız...

minoo

minoo

Üye
Olura benziyor sanki :hmmm

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
çoğunluğun kararına saygı duyarım kararsızım:ehe

minoo

minoo

Üye
Saygılar Mehmet ağam :D

• Beğen
Tepkiler: Mehmet
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İncelemeden verilen kararlar,
Arkadaşlar karar verirken en azından üyein mesajlarının bir kaçına bakın. Burada olumlu veya olumsuz bir son çıkması bana ne kazandırır ne kaybettirir. bana hüner almakla bu işler olmaz.

minoo

minoo

Üye
Yav arkadaş örnek verdiğin yorumlarına baktık zaten :hmmm

minoo

minoo

Üye
Başlarım bak Ofluu kaşınma :eller:

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Üyenin yaklaşık 40 küsür forum vs üyeliği var pek aktif biri diğer sitelere göre en çok burda aktif görünüyor. Kimse ile pek muhabbeti yok samimi olmadan böyle bir karar ilerde sorun yaşatabilir özellikle böylesi net aliminde sörf yapan birine. Sadece yaptığı yorumlar, tecrübesi onun yönetici olabileceğini göstermez, kişiliği forum ile olan ilişkisi vs vs.. Bunları iyi bilmek gerek biraz saman gerekecek şimdilik birşey diyemem ilerisi için olabilir.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref' ve ' KalendeR '
' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Üyenin yaklaşık 40 küsür forum vs üyeliği var pek aktif biri diğer sitelere göre en çok burda aktif görünüyor. Kimse ile pek muhabbeti yok samimi olmadan böyle bir karar ilerde sorun yaşatabilir özellikle böylesi net aliminde sörf yapan birine. Sadece yaptığı yorumlar, tecrübesi onun yönetici olabileceğini göstermez, kişiliği forum ile olan ilişkisi vs vs.. Bunları iyi bilmek gerek biraz saman gerekecek şimdilik birşey diyemem ilerisi için olabilir.
Hocam kendi çapında bir araştırma yapmış.Ben de çekimserim net bir karar veremiyorum çünkü evet demeye de yeterli verim yok hayır demeye de...Çok gerekli ve acil bir ihtiyaçsa da yapacak bir şey yok

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Pek olumlu çıkmadı. Üst yöneticilerden bişey çıkmadı ama genelde olumsuz. Neyse benden önermesi.
Sonuç bana + veya - birşey katmayacak.

Ozan

Ozan

Admin
Kaliteli bir üye ama yönetici aday adayı olur mu bilmiyorum herkesin inceleyip birşeyler söylemesi gerekiyor bu sekilde neticeye varamayız. Recep sana göre güvenilir bir arkadaş mı . Bölüm oldukça riskli, insan 10 kere düşünüyor açıkcası

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ozan riskin farkındayım. Ama sonuçta deneme olacak, yani kısıtlı yetki. Icabında sürekli olarak öyle kalır, asıl olmaz hiç.
Güvenli mi? Onu bende tam bilemiyorum, zaten tam güveneceğim biri olsa şu ana kadar o rütbeyi çoktan aldırırdım. (Üstün de dururdum)
Sülüsü aldım ayın 25 inde yola çıkıyorum.
Camiye de vekil bul dediler, tanımadığım bilmediğim birini, 15 ay nasıl getiririm.
Burası da aynı sayılır, riskli bir bölüm. Ama kısık yetkiyle denenebilir. Hiç boş durmasından iyidir. Ilgilenmesi ve mesajları dikkatimi çekti.

Burada olmayacağım için de fazla üstünde duramıyorum. Tek güvenim, kısıtlı yetkiye sahip olacağı. Sonuçta karar sizin.

haltie

haltie

Üye

Bu avantajda olabilir dezavantajda olabilir.Üye kendini maxicepe kanalize ederse çok güzel olur.Onun net aleminde çok takılması bizim için iyi olabilir en azından adam bizim sitede aktiflik sağlarsa gayet yararlı olur takip edip izlemekte fayda var.eğer güven duyulursa olmasından yanayım.

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici

Bu avantajda olabilir dezavantajda olabilir.Üye kendini maxicepe kanalize ederse çok güzel olur.Onun net aleminde çok takılması bizim için iyi olabilir en azından adam bizim sitede aktiflik sağlarsa gayet yararlı olur takip edip izlemekte fayda var.eğer güven duyulursa olmasından yanayım.
Orası doğru bizim için önemli olanda güven meselesi, dediğim gibi bir çok sitede üyeliği var ama en çok aktifliği burda geniş kapsamlı yorumlara yer vermiş ve yardımcı olmuş üyelere. Kendisine bir fırsat verilebilir, güven duymak için samimi olmamız gerekir, ozan'ın dediği gibi herkez kendince tez zamanda azda olsa bi araştırma diyaloğ içinde bulunarak bildiğini aktarması gerekir. Ozan riskli bir bölüm olduğunu belirtmiş bunun içinde arkadaşı sınamak gerek aramıza alalım derim önce ufakdan biraz muhabbet edelim, sonrada ozan ve ata karar verirse kısıtlı test yönetici olarak bi müddet devam etsin ondan sonrasıda kısmet.

• Beğen
Tepkiler: haltie
Ozan

Ozan

Admin
Aslında bu eleman İzmir liymiş benim hemşeri :) Bir yüzyüze konussam görsem ikna olur yaparız herhalde çünkü aklı basında biri gibi, bilişim mühendisligi okuyor zaten muhtemelen ekonomi üniversitesinde okuyordur burada. Siz konu ve mesajlarını takip edin ben üyeyi bizzat baglayayım özelden :)

Biraz daha aktif olması gerekiyor sanki konu sayısı az 1 sayfa ve yardım istemis yarısında nerden baksak. Mesajları düzgün gidiyor şu an

• Beğen
Tepkiler: haltie
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Aslında bu eleman İzmir liymiş benim hemşeri :) Bir yüzyüze konussam görsem ikna olur yaparız herhalde çünkü aklı basında biri gibi, bilişim mühendisligi okuyor zaten muhtemelen ekonomi üniversitesinde okuyordur burada. Siz konu ve mesajlarını takip edin ben üyeyi bizzat baglayayım özelden :)

Biraz daha aktif olması gerekiyor sanki konu sayısı az 1 sayfa ve yardım istemis yarısında nerden baksak. Mesajları düzgün gidiyor şu an

E işte ben çıkmadan gelsede bişeyler akdarsak ona.

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Kısa zamanda diyaloğa girip kazanmaya çalışırım yöneticilik ile alakalı ip ucu vermeden tabi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt