Grundig GTB 701 - Root Yapma Kesin Çözüm


veli.tasali

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar hiçbir yerde bulamadığım için sizlere Grundig GTB-701 tablete root atma yöntemini anlatacağım

Öncelikle şu dosyaları indirin

Root Box v1.5 (Rockhip rk30 [rk3066 - rk3168]):
Rockchip Driver Assistant (Cihazın sürücüleri):

1) Arkadaşlar RkDriverAssistant'ı kullanarak cihaz sürücülerıni yüklüyoruz
- Zip içindeki RkDriverAssistant'ı çıkartıp çalıştırıyoruz sonra Install Drivers'a tıklıyoruz yükleme başlayacak "Install drivers ok " mesajı gelene kadar 2 adet yükleme ekranı gelecek ikisinide yükleyin sonra GTB 701 cihazımızın Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklaması'nı etkinleştirip bilgisayara bağlıyoruz

(Cihazın görülüp görülmediğini Aygıt Yöneticisi'nden Android Device adı altında görebilirsiniz eğer görmemişse tekrar deneyin)

2) Root Box'u çıkartıp masaüstüne atın sonra START.bat'ı çalıştırın (burda almanca olduğu için yazamıyorum) sonra seçenekler menüsüne gelmek için enter'a basın sonra 1'e basın size sürücüleri yüklemediyseniz yüklemenizi isteyecektir bu yüzden RkDriverAssistant açılacak kapatın çünkü zaten yükledik enter'a basın yükleme başlayana kadar ondan öncede bir şekilde bir şeyin numarasını alacak buna cihaz seri numarası yada IMEI diyebiliri, aldığı zaman cihaz seri no gelecek ondan sonra enter'a basın yükleme başlayacak hiçbir şey yapmayın GTB-701 cihazınız yeniden başlayacak o zamana kadar usb bağlantısını kesmeyin işte bu kadar ondan sonra usb bağlantısını kesebilirsiniz

Evet arkadaşlar eğer bir sorun çıkarsa full brick olma ihtimali çok düşüktür (Sadece Rockchip mimarisi cihazlarda geçerli olan bir durum). Çünkü cihazınız hiç açılmasa bile cihaz kapalıyken (e haliyle tabii) ses kısma + power tuşuna bastığınız zaman cihazın pc ye bağlandığıni göreceksiniz

eğer sorun çıkarsa orjinal yazılımı kurma üzerine konu açabilirim arkadaşlar. Bir de PC ekran görüntüsü atabilecek olan varsa atarsa sevinirim.

Kolat gelsin :)
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cemoakcay

xd fatih xd

Üye
Zipleri tablete mi atiyoruz bilgisayara mi
 

xxx3434

Üye
zipler yüklenmiyor. dosyalar silinmiş. yenilemeniz mümkün mü?
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt