Gpu sıcakığım normal mi?

Sponsorlu Bağlantılar

AVCIUGUR

AVCIUGUR

Üye
    Konu Sahibi
Gpu sıcakığım normal mi?
gpu modelim amd radheon r7 200 serisi 2 gb ddr5 256 bit özelliğinde

Pc de büyük bir fan var biraz gpu ya uzak.Gpu nun üstünde 1 tane normal fan var.Bir de gpunun kendi dual cooler(2 tane yani) fanları bulunuyor.

Yüksek sistem gereksinimi isteyen bir oyuna girip 20 dk oynadığımda gpu sıcaklığı 70 dereceye çıktığını gördüm biraz bekletip bir daha giriyorum bikaç dk sonra yine 65-70 lere vuruyor.Sizce normal midir?Veya anormalse nedendir.Ne yapmalıyım?

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
bana kalırsa normal

AVCIUGUR

AVCIUGUR

Üye
    Konu Sahibi
gpu sıcaklığından anlayan fps oyunları oynayan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim konu güncel

PesimisT*

Üye
Hd3650 ile 80 leri goruyorum. Normal diyebilirim.

Asiri yuksek sicakliklar yari iletkenlerin kontrolunu zorlastirir. Kacak akimlar meydana gelir ve transistorlerin yapisi bozulur. Bu sebepten ekranda olmamasi gereken grafikler gorulebilir. Eger bu duruma gelirse kalici hasar gormus olma ihtimali de artar.

Eger goruntude bozukluk yoksa ve stabil sekilde 60-70 arasi calisiyorsa korkulacak birsey yok.

AVCIUGUR

AVCIUGUR

Üye
    Konu Sahibi
Hd3650 ile 80 leri goruyorum. Normal diyebilirim.

Asiri yuksek sicakliklar yari iletkenlerin kontrolunu zorlastirir. Kacak akimlar meydana gelir ve transistorlerin yapisi bozulur. Bu sebepten ekranda olmamasi gereken grafikler gorulebilir. Eger bu duruma gelirse kalici hasar gormus olma ihtimali de artar.

Eger goruntude bozukluk yoksa ve stabil sekilde 60-70 arasi calisiyorsa korkulacak birsey yok.
60 a 70 vuruyo ama piyasanın en iyi fps oyunları yine de yağ gibi akıyo.O zaman sorun yok diye düşünüyüorum.İçime dert olmuştu.:tşk:

HELL BREAKER

HELL BREAKER

Üye
100 e çıkarma plastik parçaları eristirsin :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Bende vakti zamanında intel pentium d 830 cpu'yu ısınma sorununu bilmeden aldım. Her neyse 108 dereceleri gördü garibim bana mısın demedi. halen çalışıyor. Sistem son demlerini yaşamasına rağmen halen çalışması oldukça iyi diye düşünüyorum. Kaldı ki sistemi ilk kurduğumda windows daha xp'deydi. O zamandan bu zamana çalışması bile oldukça başarı.

The SLayeR

The SLayeR

Üye
normal bence

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Bu havalarda çok normal bu sıcaklık :dry:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
rahat olun gpu'da 90'dan sonrası sıkıntı 80'e kadar hiç kafanıza takmayın. 100'e kadar yolu var zaten havalarda sıcak ısınması normal