Gözlerinize inanamayacaksınız ama bu kız aslında gerçek değil, teknolojinin bir muzicesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jöly

Üye
    Konu Sahibi
Gözlerinize inanamayacaksınız ama bu kız aslında gerçek değil, teknolojinin bir muzicesi

Gelişen teknoloji 3 boyutlu sanallığın da yolunu açınca karşımıza bu güzel kız, Emily çıktı. Konuşuyor, gülüyor, ağlıyor, üzülüyor..

Alt tarafta fotoğrafını gördüğünüz Emily önce herkese normal bir genç kız gibi geliyor. Ancak onun büyük bir sırrı var. O gerçek değil.

Image Metrics adlı animasyon şirketi sıkı bir çalışma sonrasında gerçeğe en yakın animasyon insanı yarattı.

Özellikle video oyunlarda ve filmlerde sıklıkla tercih edilen animasyon insanların yanına eklenen Emily görenleri hayretler içerisinde bırakıyor.

Aslında tüm yüz kasları bir bir kopyalanıyor. Çünkü Emily konuşuyor, gülüyor, üzülüyor.. Yani tıpkı bir insan gibi mimikleriyle yaşıyor.
Ancak işin sırrı ileri teknoloji ile bu teknolojiyi kullanabilek parmakların ucunda.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Yakında bunun elle tutulanını da yaparlar mı acaba, böyle gerçek deriden, gerçek tüyleri falan olan... :ss

Pure Life

Pure Life

Üye
insallah yaparlar öylemi eee bir kukla alalım o zaman

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
teknoloji son sürat ilerliyor işte

D3N1Z

D3N1Z

Üye
ee bunlariin yuzunu robatlara uyarliyip o mimikleri tuturuyorlar cok orjinal bir insan cikiyor sasirtici bi teknolojiiiiii

Solamente

Üye
yaa yapmasınlaarrr yada mümkünse çirkin olsun

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Yok yahu elle tutulur, canlı anlamında kullandım... Olacaksa zaten mümkünse tüysüz olsun :kop:

-Evet mümkünse bana da beni olmayandan olsun..
-Ya Bey Amca domates mi seçiyorsun al bak bu iyi işte bak hem gözleri de mavi.. :)

-Kardeş ne kadara bunlar
-Çeşidine göre değişiyor bilader..
-Haa.. Mesela şu esmer olan..
-O Çok tercih ediliyor sen öğrenci adama benziyon ona paran yetmez gel ben sana bu zenciyi vereyim bak çikolata falan.. :)
-Yok Abi kalsın.. :)

-Haydi abilerim ablalarım !! Evde kaldım diyenler.. Ev işlerimi yapacak bir kızım bile yok diyenler.. Bitiyo ha bitiyo.. :kop: :kop:

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
sizin için söleriz birar tane yaparlar

FiReFLy_

FiReFLy_

Üye
millet uzaya çıktı biz neyle urasıyos :S

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
millet uzaya çıktı biz neyle urasıyos :S

Yalnız bununla biz mi uğraşıyoz yaw ?? Valla bizim eve ekmek götürmekten başka bir davamız yok.. Öyle bir haldeyiz ki günü kurtarma derdindeyiz.. Millet uzaya çıkıyomuş neyime di mi? :)

omayra

Üye
Böyle bir film vardı.. Simone'du karakterin adı. Bir yönetmen, gönlüne göre oyuncu bulamıyordu, kimse onun filminde oynamak istemiyordu. Herkes yönetmen artık bitti, ondan iş geçti vs. dedi, o da pc'de böyle bir karakter yarattı, adını da simülasyon 1'in kısaltılmışı olan Simone koydu. Filmi de çekti, sonra pc'de yarattığı kadın karakteri filme yerleştirdi.. Ama iş kontrolünden çıktı tabii.. :) Güzel filmdi

Yakın gelecekte bu tarz robotların çıkacağını düşünüyorum, zaten özellikle Japonya'da buna dair çalışmalar yoğun bir şekilde yapılmakta. Yok merdiven çıkan dobot, yok sensörlü robot, derken insana iyice benzeyen androidler ortaya çıkacak kanımca. Korku gerilim filmleri gibi bir dünya olacak bence. Robotlar insan kontrolünden çıkacak, dünya çöplüğe dönecek.

İstediğiniz şey, sorunsuz, yeme içme derdi olmayan, dilediğinizi yaptırabileceğiniz bir varlık di mi :) Ne kadar ehlikeyfsiniz bre!

OGUZ_87

OGUZ_87

Üye
harika yaa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...