Gothic Tarz Sevenler Buraya. Nasıl Uygulanır?

Sponsorlu Bağlantılar

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Gothic Tarz Sevenler Buraya. Nasıl Uygulanır?
Konuyu bayan giyime açacaktım ama gothic erkekler içinde geçerli. Bende buraya açayım dedim. Hem sevenlerde toplaşmış olur.

Nasıl oluyor derseniz:

Son zamanlarda modacılar gotik tasarımlara oldukça ağırlık verdi İşte gotik giyinmenin püf noktaları

* Heavy metalin agresifliği ile rockın karanlık ve melankolik atmosferini kombine eden gotik tarzın ana rengi siyah, tavrı ise aykırılık Ancak modadaki gotiklik daha yumuşak ve feminen Kısacası siyah, dar ve gösterişli siyah elbiseyle de bu tarza bürünebilirsiniz

* Kışın soğuk havalarda giymek için ya kısa bir deri ceket ya da uzun bileğe kadar, bele oturan (tercihen kemerli) koton bir kaban tercih edebilirsiniz

* Dantel çoraplar olmazsa olmaz Desneli olanlar tercih edilebilir Özellikle mini eteklerin altında çok seksi durubilirler. Erkekle için damalı siyah ve ya desnli pantolonlar tercih edilmeli.

* Sivri burunlu ayakkabılar yerine yuvarlak burunlu ve kalın topuklu ayakkabılar tercih edilmeli Saten, deri ya da ipek ama mutlaka 'kalın' bileklikler de bu tarzın olmazsa olmazı. Erkekler için çivi gibi aksesuarlardan oluşan kaba botlar uygundur.

* Dantel, sadece çoraplarda değil, elbiselerde ve bluzlarda da karşımıza çıkıyor Dantel detaylı siyah şifon bir bluz ya da elbise sadece asi değil, aynı zamanda çok da feminen görünmenizi sağlıyor

* Boy boy, üst üste takılan zincirler, ucunda saten tüylerin, farklı metallerin olduğu kolyeler de gotik akımının temsilcileri

* Daha sportif olmak isteyen genç kızlar ve erkekler için kurukafa ve iskelet desenli tişörtler, sırt çantaları, atkılar hatta montlar bulunuyor.

Resimler:

doctorrr

doctorrr

Üye
Bunlar mazoşist oluyorlarmış doğru mudur? :hmmm Ayrıca hiç sevmem hatun kişisi masum olacak ööyle asi, rebel olmayacak. :D Bi' de emolar var... :D Allaam yareppim! :D Gotik tarzı sanki böyle ergen kızın iç bunalımlarından doğan abuk bi' dışavurum gibi. :hmmm

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Sen direkt bana sor. Geçenlerde söylemiştim gothic yaşam tarzı sürdüğümü. Herkeste var mı bilmem ama sadist ve mazoşistim ben. :ehe:

Emo'lar ile çok karıştırılıyor. Ancak biz isyankarlıktan ziyade daha melankolik, siyah düşüncelere sahibiz diyelim.

- - - Eklendi - - -

Resimlerde gördüğünüz gerçek gothictir. Bazıları aşırı abartıyor. Gothicte sade ve karamsar olmak önemlidir.

doctorrr

doctorrr

Üye
Korkutmayın insanı valla yaa :D Sevimli olun, pıtırcık olun :D

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Yok bee, dıştan sert görünür sadece. Hoş konuşmalarda da hafif bir karamsarlık vardır. :D

doctorrr

doctorrr

Üye
Yok valla hiç açmadı beni bu gotik mevzusu :dry:

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Yeni fotoğraflara da bakmanı öneririm. :) Ama yerinde uygulanırsa güzeldir. Bembeyaz ten, ona tezat siyah saç ve koyu renklerle makyajın uyumu. :)

otostopçu

otostopçu

Üye
Sen direkt bana sor. Geçenlerde söylemiştim gothic yaşam tarzı sürdüğümü. Herkeste var mı bilmem ama sadist ve mazoşistim ben. :ehe:

Emo'lar ile çok karıştırılıyor. Ancak biz isyankarlıktan ziyade daha melankolik, siyah düşüncelere sahibiz diyelim.

- - - Eklendi - - -

Resimlerde gördüğünüz gerçek gothictir. Bazıları aşırı abartıyor. Gothicte sade ve karamsar olmak önemlidir.

biz derken ben ve gothic ordum felanmı demek istedin :zong:

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi

biz derken ben ve gothic ordum felanmı demek istedin :zong:

Bir gothic olarak neden normal insanlarla gezeyim ki. :) Kendi tarzdaşlarımla grup halinde olmam daha iyi.

Not: ordaki biz bütün gothicler adınadır.

otostopçu

otostopçu

Üye
gothicler normal insan değilmi :zong: anormallermi yani. sürü psikolojisi :hmmm biriniz özüne dönerse herkez dönermi yani :hmmm

Kerim.

Kerim.

Üye
:trip:

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
gothicler normal insan değilmi :zong: anormallermi yani. sürü psikolojisi :hmmm biriniz özüne dönerse herkez dönermi yani :hmmm

Edebiyatın ne kadar iyi bilemem ama sana şunu söyleyeyim.

Normal insanlar tip iken, gothic, metalist vb tür insanlar karakterdir.

otostopçu

otostopçu

Üye
karakter farklı birşeydir karakter ayrımı insanlarda yapılamaz senin dediklerin daha çok yaşam tarzı gibi birşey. Normal insanlara tip dersek siz rip oluyonuz yani :kop:

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
karakter farklı birşeydir karakter ayrımı insanlarda yapılamaz senin dediklerin daha çok yaşam tarzı gibi birşey. Normal insanlara tip dersek siz rip oluyonuz yani :kop:

Hayır, karakter tip ayrımı insanlarda yapılır zaten. Normal insanların görüşü hep aynıdır, bunun için tiptir. Fakat belli bir yaşam tarzına ait insanlar normal insanlardan düşünce tarzı ile ayrıldığı için karakterdir. :)

otostopçu

otostopçu

Üye
normal insanlar karaktersiz mi yani :züü:

- - - Eklendi - - -

lafı arkasından anlama v26236685.ipa

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Epic fail. Gerçekten epic fail. :D

otostopçu

otostopçu

Üye
:ah

SHS

SHS

Üye
...

maxirabit

maxirabit

Üye
Belden bağcıklı,dantelli bele oturan altınada siyah tül etek yani benim gothic tarzım bu zaten:) oyş

AssassinmasteR

AssassinmasteR

Üye
Bi insan sonradan gothic olmaz içinde varsa zamanla ortaya çıkarır