Google'ın Bilgi Bankası : Knol


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Google Inc, Wikipedia benzeri yeni web sitesi Knol’u açtı fakat bu kez yazarların ismi anonim kalmak zorunda değil...

GNU Özgür Belgeleme Lisansı altında kullanıcıların yeni sayfalar yaratmasını, sayfalarda düzenlemeler yapmasını ve bu sayfaları birbirine bağlamasını sağlayan bir yazılım olan Wiki sayesinde geniş dökümantasyonlar oluşturulabiliyor. Wikipedia, wikilerin en bilineni diyebiliriz. Şimdi Google; Knol ile yeni bir wiki yaratmanın yanısıra anonimliği de ortadan kaldırıyor...

Google’ın yeni sitesi Knol Wikipedia’nın aksine anonimlik yerine yazarların isimlerini kullanmalarına izin verecek. Knol’un ürün müdürü Cedric DuPont; “Kimin ne yazdığını bilmek insanların okudukları içeriğe çok daha fazla güvenmelerini sağladığına eminiz” dedi.

Ayrıca Knol’un Wikipedia’dan bir farkı da kimsenin yazarın izni olmadan yazılanları değiştirip düzenleme hakkının olmaması. Hatta yazılanlara Knol bile karışmıyor. Bir yazı düzeltilecekse önce yazarının izninin alınması gerekiyor.
 
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Google'ın aktif olmadığı alan kalmadı gibi. Helal olsun adamlara .. Haber içerisinde adres verilmemiş, ben vereyim:

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Cevap
72
Görüntüleme
14K
wined37
haydaravısyon
Cevap
0
Görüntüleme
2K
haydaravısyon
Cevap
2
Görüntüleme
425
Necmati
Mali Özdemir
Cevap
0
Görüntüleme
923
Mali Özdemir
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt