Bilgileriniz bu adamların ellerinde!

 • 20 Ekim 2010
 • 396 Okunma
 • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. SERGEY BRIN&LAWRENCE PAGE
  Siteleri: Google Aylık veri: Her ay 528 milyon kullanıcı, 29 milyar arama yapıyor.
  Bilgiler: Google’ın birden fazla servisi ve bu servislerle ilgili birçok tartışma var. Örneğin, arama motorunun kayıtlarının tutulması, kişilerin en mahrem bilgilerini açığa çıkarabilir. Çocuk istismarına ilişkin yasal takipler için sakıncalı aramalar takip edilebildiğine göre; şu anda bütün
  bilgilerimiz, Sergey Brin ve Lawrence Page’in elinde demektir.


  Ayrıca, Google’ın e-posta hizmeti Gmail, yine özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği yönünde ithamlarla karşı karşıya. E-posta içeriğine göre reklamlar sunan Gmail, içeriği izlemediğini söylese de büyük soru işaretleriyle karşı karşıya.


  MARK ZUCKERBERG
  Sitesi: Facebook Aylık
  veri: Kullanıcılar sitede 700 milyar dakika harcıyor.


  Bilgiler: Facebook; hakkında film bile çekilen, sürekli tartışılan, önemli bir fenomen. Sosyal ağların bütün nimetlerinin var olduğu sitede, kullanıcılar; gerçek isimlerini, fotoğraflarını, videolarını ve hatta
  iletişim bilgilerini bile açıkça yazabiliyor.


  500 milyondan fazla kullanıcının bulunduğu site, gerçek bir veritabanı ve gittikçe büyüyor. Özellikle siyasi mitinglerin veya protesto buluşmalarının da bu site üzerinde organize edildiğini düşünürsek; Facebook’un hakkımızda ne çok şey bildiğini biraz olsun kestirebiliriz. Bundan sonra gelen her davete “Katılıyorum” derken iyi düşünün.


  JIMMY WALES
  Sitesi: Wikipedia Aylık
  veri: Yaklaşık 11 milyar sayfa görüntüleniyor.


  Bilgiler: Akademik
  araştırma yapanlardan tutun da gazetelere, dergilere yazı yazan muhabirlere kadar, bir nevi dijital ansiklopedi olan Wikipedia’ya başvuran birçok kişi var. Güvenilirliği tartışılsa da, derli toplu ve kolay ulaşılır bir bilgi kaynağı olması nedeniyle internet kullanıcıları tarafından büyük rağbet görüyor.


  Okuduğunuz, rastladığınız her
  bilginin veya dezenformasyonun müsebbibi Wikipedia olabilir. O yüzden, 240 dilde ulaşılabilen bu ansiklopediyi listeye almamak olmaz.


  JACK DORSEY
  Sitesi: Twitter Aylık
  veri: Siteye toplamda beş milyar giriş yapılıyor


  Bilgiler: 33 yaşındaki yazılımcı Jack Dorsey, 2006 yılında Twitter’ı tasarlarken, olayların bu noktaya geleceğini kestiriyor muydu bilinmez... Ancak, kullanıcıların 140 karakterde kendisini ifade etmeye çalıştığı bu mecrada, oldukça gizli
  bilgiler de paylaşılıyor


  Örneğin, herhangi birinin o an nerede olduğunu öğrenmenizi sağlayan site bu açıdan hırsızlara davetiye çıkarabilir. “İki aylığına Bodrum’dayım” şeklinde bir ‘Tweet’, bu alem için çok olası. Dorsey’nin sitesi, gönüllü olarak yaratılan devasa bir takip merkezi.
   


  Yazan: Burak
  Necmati bunu beğendi.
 2. ya microsoft bill gates ?
  ona nedemeli herhalde adam odaya kadar girebiliyor:)
   
 3. google değilde facebook daha tehlikeli gibi :hmmm
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/02/2019 - 07:20