Haber Google’dan Devrim Niteliğinde Klavye Uygulaması

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Google’dan Devrim Niteliğinde Klavye Uygulaması
Google, yine bir ilk gerçekleştirerek klavye uygulamasına yeni bir soluk kazandırdı.

Google, başarılı uygulamaları ve Android sistemi ile alanında ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.
Google, mobil cihazlarda sürdürdüğü yükselişini yazılım uygulamaları ile arttırmaya devam ediyor. Bir çok yeniliği kullanıcıların beğenisine sunan Google, şimdi de klavye uygulaması ile gündemin ilk sıralarına yerleşmiş vaziyette. Android sürümleri ile daha da gelişen mobil cihazların büyük bir eksikliği daha yeni uygulama ile sona eriyor.

3. parti yazılımlar ile gerçekleştirilse de Google‘ın yeni uygulaması Handwriting Input farklı özellikleri ile dikkat çekiyor. Çoklu dil desteği sayesinde sanal klavyelerdeki yazma zorluğunu ortadan kaldıracak olan uygulama, el yazısı ile yazıların yazılmasını daha kolay hale getiriyor.

Türkçe dil desteğinin de aralarında bulunduğu Google Play‘de yayınlanan uygulamada tam 82 dilde destek veriyor. El yazısı ile yazıları tam bir doğruluk ile dijital ortama ekleyen uygulama şimdilik sadece Android sistemi için sunulmuş vaziyette.

Yayınlandığı andan itibaren kullanıcıların da beğenisini kazanan uygulama bir çok kişi tarafından tam not almışa benziyor. Apple’da kısa süre önce klavye tarafında 3. parti yazılımlara izin vermesiyle klavye uygulamalarının AppStore’da yayınlandığını görmüştük. Handwriting Input uygulamasının iOS sistemine de gelmesi bekleniyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: hasan3472ty ve Bahadir_fb

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Bi deneyelim bakalım güzel görünüyo. Teşekkürler. Konuya market linki de eklense pratik olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb ve Nextman
serdar_gs

serdar_gs

Üye
Ben indirdim artık diğer arkadaslara kolaylik olur umarım :D

• Beğen
Tepkiler: Nextman
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Nasıl Deneyenlerin Yorumunu Alabilirmiyiz

Pringles

Pringles

Üye
şuan kullanıyorum. Muhtesem bisey harika

Invoke

Invoke

Üye
Acayip bir şey keşfettim, biliyorsunuzdur zaten büyük ihtimalle ama... Yeni sekmede açarken harici sayfaya yönlendirme zımbırtısı çıkmıyormuş. :D

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Acayip bir şey keşfettim, biliyorsunuzdur zaten büyük ihtimalle ama... Yeni sekmede açarken harici sayfaya yönlendirme zımbırtısı çıkmıyormuş. :D

Yenimi keşfettin bilseydim konu açardim :D

• Beğen
Tepkiler: Invoke
baby_face_

baby_face_

Üye
"Öğe ülkenizde kullanılamıyor" diyor.

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Google klavye olarak playden indirdim ben bu konudaki farklımı?

Slapper33

Slapper33

Üye
swype kadar iyi olduğunu sanmıyorum

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
super bir şey Tr de yok diyor ama apk oluyor ve tr dil var. Eksik tarafı akıllı tahmin yok . Ve normal klavye ile birleşik yüklense daha mantikli

kralberk13

kralberk13

Üye
marketteki bizim telefonlara olmuyomu bu uygulama hiçbir cihazınızla uyumlu değildir diyo

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
biz bunu 2 yıl önce S-pen ile yapıyorduk zaten :cool
@serdar_gs @xmustx @kiko60 @resitpolat

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~ ve Nextman

Üst Alt