Google Valve'i Satın Alıyor


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi

Google sonunda <nobr>oyun</nobr> sektörüne giriyor, diye düşünenler yanılıyor. Google'ın esas hedefi çok farklı. Google Valve ile ne yapacak biliyor musunuz?
İnternet karteli olan Google, internet üzerinden çalışan her konuda söz sahibi olma yolunda ilerliyor. En son kancayı taktığı şirket ise Valve. Sanırız firmanın ismini bir an için yanlış okuduğunuzu düşündünüz. Valve Software'i satın alma planları yapan Google'ın amacı, Half-Life 2 Episode 3'ün Googleplex'te geçmesini sağlamak değil. Esas hedef, şu an için en gelişmiş ve popüler içerik ulaştırma sistemi olan Steam'i kullanabilmek.
Steam Nedir?
Steam, Half-Life'ın üreticisi Valve Software tarafından geliştirilen ve oyun satışı için özelleştirilmiş bir içerik ulaştırma sistemidir (content delivery system). Google bu sistemi kendi içerik ulaştırma sistemine bütünleştirmeyi veya Steam'in üzerine kendi krallığını kurmak isteyebilir. Bu konuda henüz kesin bir şey yok; fakat Google'ın da internet üzerinden içerik ulaştırma konusunda çeşitli çalışmalar yaptığı bilinen bir gerçek.
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Yani Counter Strike Artık Googlenin Oluyor.
 
Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi
aynen öyle:)
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Daha ne kadar devleşecek acaba bu google...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Buğra
Cevap
0
Görüntüleme
602
Buğra
Cevap
0
Görüntüleme
250
ibrahimbüyükdemir
Cevap
3
Görüntüleme
779
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt