Web Tasarımı

 • 10 Ocak 2019
 • 70 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Web tasarımı bir firmanın internet üzerindeki bilinirliği ve kimliğidir. Web tasarımı satın alınırken en çok dikkat edilmesi gereken konular şöyledir:
  1. Web tasarımı mobil uyumlu olmalıdır. Neden? Çünkü 2018 itibariyle internet trafiginin %63 artık mobil kaynaklıdır. Ve google mobil uyumlu olmayan siteleri öne çıkartmamaktadır.
  2. Yönetim paneline sahip olmalıdır. Bu sayede site sahibi web tasarımcı desteği olmaksızın kendisi içerik, resim yazı ekleyip çıkartabilir.
  3. Modern bir görünüme sahip olmalıdır. Yıllar içinde insanların güzellik algısı değişmektedir. 2015 yılına ait bir tasarım bugün gören pekçok ziyaretçiye demode ve sıkıcı bir imaj uyandırmaktadır.
  Logo tasarımı kurumsal kimlik karakterinin en önde gelen temsilcisidir. Bu sayede firmalar müşteri zihninde bir yer edinir. Hatta ve hatta logo tasarımı ile bir firma müşterinin güvenini kazanabilir de kaybedebilir de. Zira büyük holdinglere baktığımızda eski logolarını yıllarca KULLANMAMAKTADIR. Zamanın algısına göre logo tasarımında değişiklikler yapmaktadır. Müşterinin zihninde kendini logo ile uygun bir yere kodlamaya çalışmaktadır. Mesela Arçelik markasını ele alacak olursak 80'ler ve 90'larda kullandığı keskin çizgilere ve ağır hatlara sahip logo karakterini bırakmış, daha yumuşak ve insancıl karakterler seçmiş böylece müşteriye daha çok yaklaşmayı ummuştur. Bu gibi örnekler Mercedes, BMW gibi ve bilindik pek çok markada da geçerlidir. Logo tasarımı da web tasarımda oldugu gibi zamanın ve firmanın hedef kitlesinin beklentilerine göre belli periyotlarla güncellenmesi gerekmektedir.
  Bu ve bunun gibi pek çok konuda hizmet alabileceğiniz bir web tasarım firması için linke tıklamanız yeterli.
   


  Yazan: Web Tasarımı Hizmetleri

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/01/2019 - 09:30