Gonal-F ilacının yan etkileri ve tüm tesirleri

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Gonal-F ilacını kullananlara yada kullanacak olanların merak ettiği sorular arasında bu ilacın yan etkileri nelerdir sorusu dikkatimiz çekiyor. Gonal-F yan etkisi ve diğer tüm tesirleriyle ilgili bilgiler makalemizde yer alıyor.

Bağışıklık sistemi hastalıkları
Çok seyrek:
Hafif sistemik alerjik reaksiyonlar (kızarıklık, döküntü, yüzde şişlik, kurdeşen, ödem, nefes darlığı). Ayrıca alerjik şok reaksiyonları içeren ciddi alerjik reaksiyonlar bildirilmiştir.

Sinir sistemi hastalıkları
Çok yaygın:
Başağrısı, Damar hastalıkları
Çok seyrek: Genellikle ciddi OHSS ile birlikte tromboembolizm, Solunum, göğüs bozuklukları ve mediastinum hastalıkları
Çok seyrek: Astımın alevlenmesi ya da kötüleşmesi
Mide barsak sistemi hastalıkları
Yaygın:
Karın ağrısı, bulantı, kusma ve ishal, karında kramplar ve şişkinlik
Üreme sistemi ve meme bozuklukları
Yaygın olmayan: Sivilce
Üreme sistemi ve meme bozuklukları
Yaygın:
Memelerde büyüme, skratum damarlarında genişleme
Genel bozukluklar ve uygulama bölgesine ilişkin hastalıkları
Çok yaygın:
Hafif-ciddi enjeksiyon yeri reaksiyonları (ağrı, kızarıklık, morarma, enjeksiyon yerinde şişlik ve/veya tahriş)

Araştırmalar

Yaygın: Kilo artışı

Yan etkilerin raporlanması
Kullanma Talimatında yer alan veya almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi“ ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)‘ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edilnilmesine katkı sağlamış olacaksınız.
 
sefaseff

sefaseff

Üye
Etkisi önemli olan ilacın yan etkisi de çok oluyor sanırım :D
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt