GOM player alt yazı kaydırma ekleme nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
GOM player alt yazı kaydırma ekleme nasıl yapılır
GOM player kullanıcısıysanız, yazılımın farklılıklarının henüz farkında olmayabilirsiniz. GOM Player alt yazı kaydırma nasıl yapılır tüm detaylara makalemizden erişebilirsiniz.

GOM Player (Gretech Online Movie Player), popüler ses ve görüntü çözücülerini kendi içerisinde barındıran ücretsiz bir video oynatıcıdır. GOM Player sisteminizde kuruluysa başka bir çözücü (codec) paketi yüklemenize gerek yoktur, eğer oynatamadığı bir video ile karşılaşırsa program içerisinden size bu paketi indirebilmeniz için yol gösterilmektedir.

GOM Player yazılımının en önemli özelliği her video dosyasını sorunsuz ve hızlı bir şekilde açabilmesidir. Henüz indirme işlemi tamamlanmamış video dosyalarını dahi indirildiği kadarıyla görüntüleyebilmenizi sağlamaktadır, bozuk video dosyalarını da oynatabilmektedir. DVD ve VCD disklerinizi oynatabilir, film ile aynı isimdeki altyazıları otomatik olarak gösterebilir.

Ekran görüntüsü yakalama, m3u, pls, asx gibi oynatma listelerini destekleme gibi ek özellikleri de barındırmaktadır. Son derece kolay bir kullanıma ve basit bir arayüze sahip GOM Player yazılımının en beğendiğimiz özelliklerinden biri de kablosuz fare ile kolaylıkla yönetebilmesidir.

Eğer altyazı ile video arasında bir senkron problemi yaşıyorsanız bunun için kullanacağınız şey klavyenizdedir.
Videoyu açın altyazısını gömün. Daha sonra ; ve . işaretleriyle altyazıyı senkrona uydurun.

; (noktalı virgül) tuşu : altyazıyı 0.5 saniye geriye çeker.
. (nokta) tuşu : altyazıyı 0.5 saniye ileriye çeker.

Eğer senkron ayarlandığı halde 1-2 dakika sonra tekrar senkron bozuluyorsa burada FPS sorunu var demektir. Yani Video FPS si ile Altyazı FPS si birbirine uymuyordur. Bu nedenle sürekli olarak kayma söz konusudur.
 


Üst Alt