Girişlerde "İki Adımlı Doğrulama" Kullanmanız Gerekmekte

Sponsorlu Bağlantılar

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Farklı tarayıcıdan giriyorsan (veya farklı cihazdan) yine kod isteyecek.

Burada 30 gün koruma altına alınan, girdiğin cihaz. Yani farklı bir internet tarayıcıdan dahi girsen veya girdiğin internet tarayıcısının çerezlerini temizlesen, yine kod ister.
tarayıcı geçmişini sildiğimizde de tekrar kod ister mi?:)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
tarayıcı geçmişini sildiğimizde de tekrar kod ister mi?:)
İster tabi ki. Tarayıcı ayarlarınızı bakarsanız, web sayfalarının tarayıcı üzerinde veri saklayabildiğini görürsünüz. Tarayıcı geçmişi silindiğinde o veriler de silineceği için site cihazınızı tanımaz ve kod ister.

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1
ANIL

ANIL

Admin
Geçmişi silince istemiyor abi. Çerezler silinince istiyor. Ben CCleaner uygulamasından çerezler seçeneğini kapattım öyle temizliyorum kod istemiyor.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Geçmişi silince istemiyor abi. Çerezler silinince istiyor. Ben CCleaner uygulamasından çerezler seçeneğini kapattım öyle temizliyorum kod istemiyor.
geçmişi sildim tekrar girdim istedi bende istemese daha iyi ama:)

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
geçmişi sildim tekrar girdim istedi bende istemese daha iyi ama:)
Geçmişle işi yok sistemin, çerezlerle işi var. Geçmişi silerken tüm çerezleri de siliyorsun hatta siteden logout oluyorsundur öyle tabi olur. Ancak sadece geçmişi temizlerseniz tarayıcıda, hem siteden logout olmamış olursunuz hem bu kodu 1 ay boyunca sizden tekrar istemez. (HATIRLA demek kaydıyla)

Tarayıcıda gizli modda takılmak da buna dahil, hatırla deseniz dahi gizli mod olduğu için tekrar isteyecektir şifre. Sistem bilgisayarınıza bir çerez atıyor hatırlamak için, o çerez pc de durdugu sürece hatırlayacaktır mantık bu. Siz çerezi silerseniz dolayısıyla hatırlamaz.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Geçmişle işi yok sistemin, çerezlerle işi var. Geçmişi silerken tüm çerezleri de siliyorsun hatta siteden logout oluyorsundur öyle tabi olur. Ancak sadece geçmişi temizlerseniz tarayıcıda, hem siteden logout olmamış olursunuz hem bu kodu 1 ay boyunca sizden tekrar istemez. (HATIRLA demek kaydıyla)

Tarayıcıda gizli modda takılmak da buna dahil, hatırla deseniz dahi gizli mod olduğu için tekrar isteyecektir şifre. Sistem bilgisayarınıza bir çerez atıyor hatırlamak için, o çerez pc de durdugu sürece hatırlayacaktır mantık bu. Siz çerezi silerseniz dolayısıyla hatırlamaz.
zaten siteden logout olmak icin siliyordum gecmişi:)

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
zaten siteden logout olmak icin siliyordum gecmişi:)
Site üzerinde resimli isminin olduğu alana mouse ile geldiğinde, en altta Oturumu KAPAT seçeneği bu işe yarıyor zaten çerezleri silmene gerek yok :)

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
bende email doğrulama ile yaptım ama lazım olur diye yedek kodlar ile girmeyi de aktif ettim ss aldım kodların birde bu kodlar yenilenecek mi acaba 30 gün sonrasında bu kodlar :)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Buğra

Buğra

Admin
bende email doğrulama ile yaptım ama lazım olur diye yedek kodlar ile girmeyi de aktif ettim ss aldım kodların birde bu kodlar yenilenecek mi acaba 30 gün sonrasında bu kodlar :)
Gizli sekmeden girerseniz veya yeni bir bilgisayarda girerseniz email kodu ister ve anında kodlar mail adresinize gelir. Şuan test ettim anında geliyor sorun yok bende :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Murat Alper
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Gizli sekmeden girerseniz veya yeni bir bilgisayarda girerseniz email kodu ister ve anında kodlar mail adresinize gelir. Şuan test ettim anında geliyor sorun yok bende :hmmm
yok bendede bir sorun yok ama sadece mail doğrulama kodu yerine kodları kullanıyorum 10 taneye yakın falan var onlardan bahsediyorum

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Buğra
Baydırman

Baydırman

Moderator
yok bendede bir sorun yok ama sadece mail doğrulama kodu yerine kodları kullanıyorum 10 taneye yakın falan var onlardan bahsediyorum
Onlar isteğe göre değişiyor sanırım abi altta yenile tarzı bir buton vardı. Kendisi değişmiyor yani o yedek kodlar. Diğeri ise her zaman değişiyor.

Baydırman

Baydırman

Moderator
10 tane var mesela kullandıkça bitiyor. Her biri bir defalık. Sonra da yenileyebiliriz.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Şu anda, 2 Adımlı Doğrulama sisteminde her hangi bir sorun yok. Kod Mail Adresine gelmektedir. Ayrıca, 30 Gün boyunca doğrulama yapmama da gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Yine de yedek kodları kopyalayın bir yere ne olur ne olmaz :ehe

Üst Alt