Girişlerde "İki Adımlı Doğrulama" Kullanmanız Gerekmekte

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Girişlerde "İki Adımlı Doğrulama" Kullanmanız Gerekmekte
@Yönetici ve @Admin arkadaşlar

Bildiğiniz gibi "İki Adımlı Doğrulama" sistemi ile giriş entegrasyonu yapıldı.

Detaylı bilgi: https://www.maxicep.com/forum/konu/...-ile-siteye-girisler-cok-daha-guvenli.960678/

Yöneticiler, hesaplarının çalınma veya başka yerden izinsiz kullanımına karşı güvenlik amacıyla mobil cihazlarına mümkünse authy (ben şahsen bunu kullanıyorum) veya google authenticator uygulamasını kurarak, her girişlerinde ikinci güvenlik şifresi ile giriş yapmaları gerekmektedir. Ancak bu şekilde kullanamaz veya uğraşamazsanız da, en azından mutlaka "Mail ile İki Adımlı Doğrulama" etkinleştirin. En fazla yapacağınız zahmet maile girişte bir kod gelecek onu gireceksiniz veya mobil uygulamaları açar açmaz şifre üretiyor zaten onu girişte siteye girmeniz olacaktır.

Üyelerde her ne kadar zorunlu tutmamız yanlış olacaksa, yöneticilerde zorunlu tutmaya karar verdim. Zira hesabınız site üzerinde yönetici eylemlerine açık bir hesap, çalınması veya ele geçirilmesi durumunda yetkili oldugunuz tüm bölümlerdeki konular tehlikede, hele ki adminler için komple siteyi kapatmaya ve yok etmeye kadar tehlikeleri var.

O yüzden tüm yöneticiler lütfen kendilerine uygun sekilde iki adımlı doğrulama sistemini etkinleştirsin. Devamlı aynı bilgisayar veya cep telefonlarından girenler için, 30 gün beni hatırla seçeneği kod giriş ekranında var. Yani 30 gün boyunca zaten tekrar şifre istemeyecek sistem hiçbir şekilde. 30 günde bir bu zahmete, hesabınızın çalınma riski ve olusturacağı sonuçlar açısından değer diye düşünüyorum.

Haydi herkes ayarlara ;
https://www.maxicep.com/forum/hesap/iki-adimli-dogrulama

Not: Ekim ayı içerisinde gerekli kontrolleri sağlayacağım herkes geçmiş olmalı geçmeyenleri uyaracağım.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, Reşwan, OttomaN TigeR ve 2 diğerleri

minoo

minoo

Üye
Ama ben cepten sadece tarayıcıdan giriyorum. Harici bir uygulamaya ihtiyacım var mı?
Email ile doğrulamayı aktif ettim ama diğerine ihtiyacım var mı?

asigsasi

asigsasi

Üye
@Ozan sadece e mail doğrulaması yaptım yeterli olurmu ?

ANIL

ANIL

Admin
Mail doğrulaması yaptım. Kod gereksiz bölümüne geliyor.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Tamamdır. :good:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Ben hala symbian ve opera mini kullanıyorum, uygulama ile kod kısmını yapamayacağım kesin tabiki.

anılbaran

anılbaran

Üye
yaptım bende

asigsasi

asigsasi

Üye
bunu 60 güne çıkarsanız opera mobil ayrı mini ayrı kendi tarayıcısı ayrı pc ayrı ayrı şifre yenilemek istiyor bunun için 60 gün olsun :)

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Arkadaşlar dediğim gibi uygulama ile yapma zorunluluğunuz yok ancak mail ile yapmanız sizin ve sitenin sağlığı açısından yine de yeterli.

Süre ise 30 günle sınırlı şu an ve ideal. Zaten aylarca bağlı kalmak da çok güvenli olmayabilir yine de.
Mail doğrulaması yaptım. Kod gereksiz bölümüne geliyor.
Diğer mailler gelen kutusuna mı geliyor peki maxicep den ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Gereksiz değil diye işaretledin mi, hotmail de güvenli mail diye bir ayar vardı

ANIL

ANIL

Admin
Gereksiz değil diye işaretledin mi, hotmail de güvenli mail diye bir ayar vardı

Evet çözdüm şimdi editliyodum mesajı :D SmartScreen dan dolayı olmuş güvenli olduğunu işaretleyince gelen kutusuna yolladı. :oke:

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Mail aktivasyon kodu etkinleştirildi. :oke:

Halit O.

Halit O.

Emekli Yönetici
bende mail ile yaptım bi sürüde yedek kod verdi :ehe

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Arkadaşlar güvenli olarak işaretlemeden direkt gelen kutusuna gelmiyor mu acaba maillerimiz ona bakmalıyız bir yandan ben orada takıldım kaldım :) Bende gelene geliyor gmail de ancak hotmail de sanırım sorun var

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar güvenli olarak işaretlemeden direkt gelen kutusuna gelmiyor mu acaba maillerimiz ona bakmalıyız bir yandan ben orada takıldım kaldım :) Bende gelene geliyor gmail de ancak hotmail de sanırım sorun var
Bende doğrudan gelen kutusuna geldi. (Not: hotmail)

SHS

SHS

Üye
Bende mail yaptım, gelen kutusuna geliyor

Halit O.

Halit O.

Emekli Yönetici
benimde gelen kutusuna düşüyo

Üst Alt