Gevey Turbosim kullananlar bu haberi kesinlikle okusun...!!!

 • 17 Nisan 2011
 • 9553 Okunma
 • 3 Cevap

 1. -KAÇAK iPHONE'LARIN KULLANIM RİSKİ-

  Türkiye'de cep telefonu operatörleri tarafından satışa sunulan iPhone 4'ün kontratsız fiyatı 805 avrodan başlıyor. Kapasitesine göre fiyatı değişen telefonun Avrupa ve ABD'deki satış fiyatı ise neredeyse Türkiye'dekinin yarısı kadar.

  Bu nedenle kaçak olarak yurt dışından getirilen telefonların sorunsuz bir şekilde kullanılması için öncelikle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna kaydedilmesi gerekiyor. Yurt dışı seyahat eden herkesin 2 yılda bir cep telefonu kaydettirme hakkı var.

  Pasaportu olmayanlar ise internetteki çeşitli forum sitelerinden telefon kaydettirme hakkını satışa çıkaranlar ile irtibat kurabiliyor. Yaklaşık 100 ile 150 lira arasında satılan bu haklar karşılığında telefonun kaydı yapılmış oluyor.

  Daha sonra telefonun SIM kilidini kırmak için kullanılacak ''Gevey Turbosim'' almak zorunda kalanlar, bu sistem için de 150 lirayı gözden çıkarmak durumunda.

  Ancak büyük risk taşıyan bu yönteme Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun müdahale etmesi durumunda IMEI numarası tespit edilen iPhone 4'lerin ''bloke'' edilmesi söz konusu.

  Haberin tamamı için tıklayın...
  iPhone şifresine 112'li çözüm - Mynet Haber
   


  Yazan: fnldstntn
 2. ilginç.
  ayrıca şunu duymuştum gevey ile çalışanları kapatmıyacaksın kapatırsan yeniden açmak 30 dk yı buluyormuş
   
 3. Hmmm o zaman sarj bitmeden mutlaka takıcaksın :D yada şarj aletini takabiliceğin bi ortama gitmene 30 dakika kala bitiriceksin şarjı :D
   
 4. ya kardesim bilip bilmeden konusmayin 1 dakika yi gecmez gevey ayriyeten eski cihazim abd idi hic bisi olmadi ne bloke ne baska bisi insanlati korkutmayin ama artik aabdde unlock satisi yapiliyor
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
24/01/2019 - 14:31