General Mobile Etab-4 (ROOT,OYUN VS.)

Sponsorlu Bağlantılar

sefan02

Üye
Şu son güncelleme için işe yarıyor mu kesin bir cevap istiyorum

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye

Fazla heyecanlanmayın veremeyebilirler. Bize 2.dönem vermişlerdi...:ehe :polis:

Bu arada tableti hocadan pazartesi günü alıcam...:eller: :sirit:Son güncellemeyi alan tabletlerin 2 türlü root atma yöntemi vardır:

1-Tableti full wipe yapıp bu konunun ilk mesajını harfiyen uygulayın.

2-Ayarlardan geliştirici seçeneklerini aktif edip Google Play dan Usb Debug programını kurun ve sadece usb hata ayıklama

modunu açıp mobagenie ile root atın...

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Fazla heyecanlanmayın veremeyebilirler. Bize 2.dönem vermişlerdi...:ehe :polis:

Bu arada tableti hocadan pazartesi günü alıcam...:eller: :sirit:Son güncellemeyi alan tabletlerin 2 türlü root atma yöntemi vardır:

1-Tableti fu ll wipe yapıp bu konunun ilk mesajını harfiyen uygulayın.

2-Ayarlardan geliştirici seçeneklerini aktif edip Google Play dan Usb Debug programını kurun ve sadece usb hata ayıklama

modunu açıp mobagenie ile root atın...
yeni güncelleme ile sadece balli uygulamalar yükleniyor örn candy crush vb gibi tüm usb debug uygulmamaları kapalıtek yol konuda anlatılan

birde geçen sene tabeti alanlar bana "mdm mesajlar, MTPT" lazım cihazın pili bitiyordu son anda yedekleyemeden silmiş bulundum elinde olan varsa lütfen upload edebilir mi bende mdm , mpgpstest,Ebasso var istek üzerine seve seve upload edip paylaşırım bilgilerinize :D

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
yeni güncelleme ile sadece balli uygulamalar yükleniyor örn candy crush vb gibi tüm usb debug uygulmamaları kapalıtek yol konuda anlatılan

birde geçen sene tabeti alanlar bana "mdm mesajlar, MTPT" lazım cihazın pili bitiyordu son anda yedekleyemeden silmiş bulundum elinde olan varsa lütfen upload edebilir mi bende mdm , mpgpstest,Ebasso var istek üzerine seve seve upload edip paylaşırım bilgilerinize :D
Haklısın dostum, yalnız tabletin ayarlarına girip ayarları art arda iki kez durdurursan ayarlar gerçek haline dönüyor ve böylece usb hata ayıklamayı açabiliyorsun... :oke::oke::polis::yuru

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Haklısın dostum, yalnız tabletin ayarlarına girip ayarları art arda iki kez durdurursan ayarlar gerçek haline dönüyor ve böylece usb hata ayıklamayı açabiliyorsun... :oke::oke::polis::yuru
rootluysa bana mdm mesajlar ve mptp yi atarmısın ileride kesin lazım olacak şimdiden bulmak istedim

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
rootluysa bana mdm mesajlar ve mptp yi atarmısın ileride kesin lazım olacak şimdiden bulmak istedim
Ne mdm si, mesajı ,tablet elimde değil ve bozuk.:vur Manisa fen de hocada duruyor. inşallah yarın hocadan alıp düzeltebilirim.:polis: yapabilirsem bütün uygulamaların yedeklerini alırım ama öncelik xda daki custom romu yüklemede..:oke::ehe

Nograz

Üye
Custom rom u yüklemeye gerek var mı hocam

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Custom rom u yüklemeye gerek var mı hocam
eğer rootlayıp mdm mdm mesajlar vsvs (yeni dağıtılanlarda cihaz yöneticisi falan varmış aslında aynı şey (onu yedekleyip sil tablet senden şifre bile itemiyecek ve açılacak custom rom biraz fazla en fazla apk olarak gönderme yapabilirsiniz daha ilerisi zaten yok

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
Bence bu romu yüklemeye gerek var. Zaten eski roma dönüşte sorun yok çünkü eba gibi uygulamaları yedekleyip custom roma kurarsan (anlatım mevcuttur) eski romdan hem stabil hem hızlı hem gereksiz şeyler kaldırılmış ve deodex (normalden daha iyi rom demek) hem gerekli uygulamalar (eba falan) bulunacak
hem senin tabletini izlemeyecekler hem de kişisel tabletin olucak...
Daha saymama gerek var mı???
Edit:romu kurmak istersen bir mesaj ile hallederim ;)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bence bu romu yüklemeye gerek var. Zaten eski roma dönüşte sorun yok çünkü eba gibi uygulamaları yedekleyip custom roma kurarsan (anlatım mevcuttur) eski romdan hem stabil hem hızlı hem gereksiz şeyler kaldırılmış ve deodex (normalden daha iyi rom demek) hem gerekli uygulamalar (eba falan) bulunacak
hem senin tabletini izlemeyecekler hem de kişisel tabletin olucak...
Daha saymama gerek var mı???
Edit:romu kurmak istersen bir mesaj ile hallederim ;)
sen şu gereksiz uygulamaların apk larını upload edermisin eğer elinde var sa mdm mdm mesajlar mtmp eba sso gibi uygulamaları bana atarsan çok mutlu olurum ne olur ne olmaz bir köşede bulunsun

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
sen şu gereksiz uygulamaların apk larını upload edermisin eğer elinde var sa mdm mdm mesajlar mtmp eba sso gibi uygulamaları bana atarsan çok mutlu olurum ne olur ne olmaz bir köşede bulunsun
Hadi bakalım tablet şuan elimde 100 de 100 şarj edip wipe la falan düzeltcem inşallah.. :)
Yalnız ben tableti bozmadan önce öyle uygulamaları silmiştim yani atamayabilirim o uygulamaları.. ;)

aydeskin

Üye
l

Son düzenleme:
mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
Ben tableti şu an düzeltmeye çalışıyorum, sen mobagenie diyorsun.

edit:mobagenie nin hiçbirisi virüslü değildir, antivirüs programları öyle görür.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
arkadaşlar internete bağlı değilken meb blzi hala izleyebilir mi ?

fgbvhjk

fgbvhjk

Üye
Arkadaşlar play storeden birşey indirirlen ekranı kapatınca indirme duruyor bunu nasıl düzeltebilirm tablet rootlu

CaNti Alios

Üye
Buna benzer bir kaç tane daha konu var ama çoğu fos olduğu için böyle bir konu hazırlama ihtiyacı duydum.

• Gerekenler:
  1. Windows İşletim Sistemli Bilgisayar
  2. Meb'in dağıttığı veya özel alınmış General Mobile E-Tab 4 Tablet
  3. USB Kablosu
  4. Ve biraz da İmanın yarısı olan Sabır!
Şimdi gelelim konumuza yani root atmaya adım adım yaparsak sorunsuz root atabileceğinize inanıyorum :alkis:spr
  1. İlk önce tabletimizi fabrika ayarlarına döndüreceğiz ki root atma şansımız daha sağlıklı olsun. fabrika ayarlarına döndürmekte şöyle ki:
Uyarı!:şarjınızı %15 e kadar harcayın bu işlemi %15 şarj ile yapacağız.

Öncelikle tabletimizi kapatıyoruz ardından Tabletimizin güç ve ses açma düğmelerine aynı anda basıyoruz ta ki general mobile yazısı gelene kadar geldiği gibi parmaklarımızı çekiyoruz ve ardından Android system recorvery arayüzü ekrana geliyor.
Şimdi gelelim tabletimizi fabrika ayarlarına geri getirmeye, Açılan arayüzde dokunmatik olarak hareket edemiyoruz, O zaman nasıl hareket edeceğiz ? Şöyle ses açma tuşuyla menüde yukarıses kısma düğmesiyle menüde aşağı hareket edeceğiz
ve seçmek içinde power/güç düğmesine basacağız

Arayüzde 3 seçenek beliriyor:
bunlardan wipe data/factory reset seçeneğine gelip seçiyoruz
ardından sadece bi tane olan yes i seçip tableti formatlıyoruz...

Uyarı!: Kardeşlerim, İşlem bittiğinde sizi yine arayüze yollaması lazım. Eğer recovery menüsü açılmadı da tablet normal şekilde açıldıysa bu yaptığımız işlemi yani fabrika ayarlarına geri döndürmeyi tekrar yapın bazılarında çok zor oluyor ,bu işlemi 6 7 kere yaptığım oldu ama en sonunda oluyor merak etmeyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar aktivasyon ekranı karşınıza gelecek. Bu ekranda tableti hiçbir şekilde internete bağlamayın. Ve aktivasyon kodunuzu girmeyin, Bütün bunları yaptıktan sonra tabletinizin sesini sonuna kadar açın.

Tableti kapatıp açın. Açılırken şu süreç gerçekleşecek : General mobile yazısı çıkacak vs. sonra ekran biraz daha kararıcak. İşte o anda ses duyacaksınız. Uyarı sesi Pilin %15 den aşağı olduğunu anlatan ses. Bu sesi duyduğunuz anda General Mobile yazısının sol altına basın. Sanki uyarı çıkmış gibi. Eğer doğru zamanda bastıysanız ayarlar menüsü karşınıza gelecek.

2. Bu menüden Tablet hakkındaki sekmeye girin en aşağıda 'Derleme numarası' nı göreceksiniz buna ard ardına 7 veya 8 kere basın ,Soldaki sekmelerde 'Geliştirici seçenekler' açılacak oraya girip Usb Hata Ayıklama nın yanındaki kutucuğu tike çevirin.
3. Şimdi bu işlemleri yaptıktan sonra tablete hiç dokunmadan " yalnız kitlenmesin dikkat edin arda bir dokunun ekranın bir köşesine" bir köşeye koyun sıra geldi bilgisayar işlemlerine
4. Bilgisayara mobagenieyi
yükleyin ardından tableti usb kablosuyla bilgisayara bağlayın az biraz bekleyin bilgisayar tableti görsün, bağlantı gerçekleştiğinde üstteki seçeneklerden my phone sekmesine girin.
5. Çıkan seçeneklerden oneclick root diyerek root işlemini başlatalım.
6. ekranda yeşil renkte rooted yazdığında cihaz rootlanmış olacak sağ üst köşeden çarpıya basıp kapatın.
7. tablete gene dokunmayın ve oneclick rootun yanındaki Uninstal stock apps seçeneğine tıklayın Son işlemlerimize geldik, burada tabletinizdeki uygulamalarınızı silebilirsiniz
biz burdan 'cihaz yönetimi' ve 'güncelleyici' programlarını sileceğiniz.bu ikisini seçip sol üstten uninstall deyin silin...
8. SoN olarak tableti kapatıp açın aktivasyon istemeyecektir. Wifinize bağlanıp, Tabletinizi kurun.

bu işlemleri yaptıktan sonra dns hariç bütün yasaklar kalkacaktır.Dns probleminide kısa süre içinde konuya ekleyeceğim.
Sorunuz olursa bekliyorum her zaman buradayım.
Teşekkürü hor görmeyin

SET DNS
Rootdan sonra dns sorunu devam ediyor bu sorunla uğraşmamak içinde en kolay kullanımlı SET DNS programını kullanacağız.

İndirme Linki:

Kullanımı:

1. Programı açıyoruz ve yukarı Sol üst köşeden Google Dns seçeneğini seçiyoruz..

2. Seçtikten sonra Apply a basıp programı kapatıyoruz bundan sonra bir daha bu programı açmıyoruz ve silmiyoruz rahat rahat Dns programıyla uğraşmadan
internete girebiliyoruz.

set Dns yi hallettikten sonra google playdki resimler gözükecek facebook twitter gibi açılmayan sitelerde açılacaktır.
Başka paylaşımlarda konuya eklenecektir.

Super Beam:

Bluetoothdan en az 30 kat daha hızlı dosya yada program transferi yapan program (Super Beam)

İndirme Linki :

Kullanımı :

Arkadaşlar bu seferde sizlere bluetoothdan daha hızlı bir şekilde dosya transferini anlatacağım öncelikle iki cihazdada superbeamın yüklü olması ve wifinin kapalı olması gerek :

1. Dosyasını transfer edecek cihazda superbeamı açıyoruz,
2. Menü (samsunglarda home tuşunun yanındaki) ye girip settings diyoruz

3. çıkan pencerede sending settings diyoruz,

4. Çıkan pencerede Preferred direct method seçeneğine dokunup autoyu hotspota çeviriyoruz,

5. Sonra programı kapatın ve tekrar açın.
6. Çıkan seçeneklerden Files and Folders seçeneğini seçiyoruz (en üst sol köşe)

7. Buradan göndereceğimiz dosyayı seçip gönder okuna dokunuyoruz (en üst saağ köşe)

8. şimdi sıra geldi diğer cihazdaki işlemlere, diğer cihazda superbeamı açıyoruz
9. Çıkan seçeneklerden Scan QR code ye dokunuyoruz (en aşağı sol köşe)

10. burdan ilk cihazda çıkan qr codunu okutuyoruz. sonra bir pencere geliyor orada gelen dosyanın nereye gelmesini istedğimizi ayarlıyoruz sonra dosya hızlı bir şekilde geliyor.

Videolu Anlatım :
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
YA MK BENDE MY PHONE SEÇENEĞİ YOK HERŞEYİ YAPTIM AMA MY PHONE SEÇENEĞİ YOK SONRA EN SON Kİ O İNGİLİZCE Bİ SEÇENEK VARDI ODA YOK MK SİKERİM BÖLE İŞİ ŞANS ESERİ ÇIKMIŞTI ZATEN AYARLAR SEÇENEĞİ YARDIM EDİNMY PHONE VE Uninstal stock apps SEÇENEKLERİ YOQ ÇIKMADI BEN TABLET Bİ BOKA YARAMIYO SATIP YERİNE TELOFON ALSAM CEZASI OLURMU YARDIM EDİN Uninstal stock apps VE MY PHONE SEÇENEĞİ ÇIKMIYOOOOOOOOOOOO :(

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
YA MK BENDE MY PHONE SEÇENEĞİ YOK HERŞEYİ YAPTIM AMA MY PHONE SEÇENEĞİ YOK SONRA EN SON Kİ O İNGİLİZCE Bİ SEÇENEK VARDI ODA YOK MK SİKERİM BÖLE İŞİ ŞANS ESERİ ÇIKMIŞTI ZATEN AYARLAR SEÇENEĞİ YARDIM EDİNMY PHONE VE Uninstal stock apps SEÇENEKLERİ YOQ ÇIKMADI BEN TABLET Bİ BOKA YARAMIYO SATIP YERİNE TELOFON ALSAM CEZASI OLURMU YARDIM EDİN Uninstal stock apps VE MY PHONE SEÇENEĞİ ÇIKMIYOOOOOOOOOOOO :(
Sokayım tabletine.
Ahahahahahaahhahahahhaahah

CaNti Alios

Üye
MAHMUT GİBERİM SENİ OKUL ÇOCUĞU BİZ Yrdm istiyoz kelime yapma burdabattalgaza yardım et ya bi mobegenieyi indirdim ama my phone seçeneği ve Uninstal stock apps yok nasıl yapcam bn bunu şimdi tekrar açtım ayarları şarja taktım beqliyom cewap ver lütfen.

Üst Alt